[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Jak jeździć autem jesienią? 4 patenty

Jesień to dla kierowców początek sezonu w którym królują deszcz, śliskie drogi, szybko zapadający zmierzch, zaparowane szyby oraz zapach stęchlizny w samochodzie. Zobacz, jak sprawić, żeby Twoje auto zniosło tę nielubianą przez kierowców porę roku w jak najlepszej kondycji.

auto, samochód, jesień fot. kozirsky, shutterstock.com
Z tych patentów możesz skorzystać bez obawy o rujnowanie domowego budżetu. Niektóre czynności zajmą kilka chwil w warsztacie, inne dasz radę wykonać sam.

Wymiana wycieraczek, a nawet filtra kabinowego nie wymaga ukończenia politechniki. Założenie nowych, gumowych dywaników, wymycie szyb czy lusterek potrwa kilka minut.

REKLAMA

1. Filtr kabinowy

Jego zadaniem jest zatrzymywanie nieczystości znajdujących się w powietrzu. Jeśli jest brudny, szyby w Twoim aucie zaczynają parować w deszczowe dni. Wymień go obowiązkowo raz w roku. Koszt to 30-80 zł.

2. Pozbądź się wilgoci

Świeżo palona kawa świetnie neutralizuje zapachy. Jeśli masz w aucie problem z wodą, np. mokrą wykładzinę podłogową, do osuszania wykorzystaj żwirek dla kota. Wymyślono go po to, by pochłaniał wilgoć.

3. Hydrofobizacja

Pomysł polega na położeniu na przedniej szybie powłoki, która rozprasza wodę. Zabieg wystarcza na ok. 15 000 km i sprawia, że przy prędkości powyżej 80 km/h możesz nie używać wycieraczek. Koszt – 50 zł.

4. Umyj szyby

Najlepiej ściereczkami utrudniającymi zaparowywanie szyb. Zawierają preparat, który utrudnia osiadanie na powierzchniach pary wodnej. Świetne w aucie z kiepską wentylacją. 15 sztuk kosztuje ok. 15 zł.

MH 11/12

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij