Jak jeździć autem jesienią? 4 patenty

Jesień to dla kierowców początek sezonu w którym królują deszcz, śliskie drogi, szybko zapadający zmierzch, zaparowane szyby oraz zapach stęchlizny w samochodzie. Zobacz, jak sprawić, żeby Twoje auto zniosło tę nielubianą przez kierowców porę roku w jak najlepszej kondycji.

auto, samochód, jesień kozirsky, shutterstock.com
fot. kozirsky, shutterstock.com

Z tych patentów możesz skorzystać bez obawy o rujnowanie domowego budżetu. Niektóre czynności zajmą kilka chwil w warsztacie, inne dasz radę wykonać sam.

Wymiana wycieraczek, a nawet filtra kabinowego nie wymaga ukończenia politechniki. Założenie nowych, gumowych dywaników, wymycie szyb czy lusterek potrwa kilka minut.

1. Filtr kabinowy

Jego zadaniem jest zatrzymywanie nieczystości znajdujących się w powietrzu. Jeśli jest brudny, szyby w Twoim aucie zaczynają parować w deszczowe dni. Wymień go obowiązkowo raz w roku. Koszt to 30-80 zł.

2. Pozbądź się wilgoci

Świeżo palona kawa świetnie neutralizuje zapachy. Jeśli masz w aucie problem z wodą, np. mokrą wykładzinę podłogową, do osuszania wykorzystaj żwirek dla kota. Wymyślono go po to, by pochłaniał wilgoć.

3. Hydrofobizacja

Pomysł polega na położeniu na przedniej szybie powłoki, która rozprasza wodę. Zabieg wystarcza na ok. 15 000 km i sprawia, że przy prędkości powyżej 80 km/h możesz nie używać wycieraczek. Koszt – 50 zł.

4. Umyj szyby

Najlepiej ściereczkami utrudniającymi zaparowywanie szyb. Zawierają preparat, który utrudnia osiadanie na powierzchniach pary wodnej. Świetne w aucie z kiepską wentylacją. 15 sztuk kosztuje ok. 15 zł.

MH 11/12

REKLAMA