30 sposobów na lepszy 2016 rok

Każdy z nas od czasu do czasu czuje, że już nie ogarnia: terminy, kredyty, niepewna sytuacja na świecie, a tu przecież jeszcze trzeba się zająć rodziną. Znajdź swój sposób na stres i wbrew wszystkiemu odnieś sukces na wszystkich polach. 

sukces fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

Kariera i praca

REKLAMA

1. Twoja droga do pracy w miejskich korkach jest tak irytująca, że codziennie wchodzisz do roboty maksymalnie wkurzony. Polacy dojeżdżają do pracy przeciętnie 38 minut. Ale w dużych miastach nierzadko spędzamy na dojazdach i dwie godziny dziennie. Najlepszym sposobem na rozpoczęcie dnia w pracy bez stresu jest przesiadka na rower. W biurze pojawisz się lekko pobudzony, ale niespompowany jak po ciężkim treningu. Poprawi Ci się kreatywność i koncentracja.

Regularna jazda obniża ryzyko chorób serca o ok. 50%. Brytyjskie badania pokazują, że aby osiągnąć ten efekt, wystarczy przejeżdżać 32 km/tydzień. W bonusie masz jeszcze 300-500 spalonych kcal/h oraz 200-300 złotych zaoszczędzonych miesięcznie na benzynie.

2. Pracujesz, pracujesz, a sterta zadań nigdy nie maleje. Problem polega na tym, że jesteś do niczego, jeżeli chodzi o wielozadaniowość. A to dlatego, że masz penisa. Kobiety znacznie lepiej radzą sobie w żonglowaniu obowiązkami. Przestań więc próbować działać wbrew swojej naturze i naucz się ustalania priorytetów. 15 minut dziennie rano poświęć na zrobienie listy zadań od najważniejszych do najmniej istotnych. Następnie zajmij się nimi po kolei. Jedno zadanie naraz - oto Twoje motto.

 

1 2 3 ... 14
STRONA 2 z 14
Zobacz również:
Szwedzki eksperyment pokazał, że intensywny trening nóg wykonany bezpośrednio przed podnoszeniem lub wyciskaniem ciężarów przyspiesza wzrost mięśni ramion.
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA