30 sposobów na lepszy 2016 rok

Każdy z nas od czasu do czasu czuje, że już nie ogarnia: terminy, kredyty, niepewna sytuacja na świecie, a tu przecież jeszcze trzeba się zająć rodziną. Znajdź swój sposób na stres i wbrew wszystkiemu odnieś sukces na wszystkich polach. 

sukces fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

29. A musisz to mieć? Zmienia się nasze podejście do własności – to jest wyraźny trend na świecie. Nie musimy wszystkiego kupować – możemy się wymieniać dobrami albo pożyczać. Na cholerę Ci np. własna wiertarka, skoro używasz jej raz na kilka lat? W sieci pojawiło się mnóstwo serwisów, dzięki którym możesz korzystać i nie płacić.

REKLAMA

Np. wypożycz.pl: potrzebujesz odkurzacza do liści, ekspresu do kawy, obrazu na ścianę, komputera, limuzyny, smokingu? Nie kupuj – wypożycz.

Hospitalityclub.org – największa światowa organizacja wymiany darmowych noclegów w 227 krajach.

Jedenswiat.org.pl – tu zasady są proste. Pracujesz za granicą dla jakiejś społeczności, w zamian dostajesz spanie i jedzenie.

30. Myślisz o pracy w domu? Przynajmniej połowa z nas będzie do 2020 roku pracowała zdalnie – orzekli menedżerowie i przedsiębiorcy podczas dorocznego spotkania w London Business School. Już teraz widać, że osoby pracujące w domu mogą być bardziej efektywne, pod warunkiem że umieją sobie to zorganizować. W badaniach efektywności najlepiej wypadły osoby, które: 1. miały wydzielone specjalne miejsce do pracy; 2. przebierały się w normalne dzienne ubranie (praca w piżamie jest mniej efektywna); 3. systematycznie robiły plan pracy; 4. co najmniej jeden dzień w tygodniu jednak spędzały w macierzystej firmie.

MH 01/2016

 

1 ... 12 13 14
STRONA 14 z 14
Zobacz również:
Szwedzki eksperyment pokazał, że intensywny trening nóg wykonany bezpośrednio przed podnoszeniem lub wyciskaniem ciężarów przyspiesza wzrost mięśni ramion.
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA