30 sposobów na lepszy 2016 rok

Każdy z nas od czasu do czasu czuje, że już nie ogarnia: terminy, kredyty, niepewna sytuacja na świecie, a tu przecież jeszcze trzeba się zająć rodziną. Znajdź swój sposób na stres i wbrew wszystkiemu odnieś sukces na wszystkich polach. 

sukces fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

26. Drzwi samuraja

REKLAMA

1. Zidentyfikuj problem

Sprawdź, w którym dokładnie miejscu coś nie gra. Zawias, który trzeba dopasować, leży po przekątnej miejsca, w którym drzwi ocierają o framugę (czy o podłogę).

2. Wytnij podkładki

Odkręć zawias i odrysuj jego kształt na tekturce. (użyj np. opakowania po chusteczkach higienicznych). Wytnij 10 identycznych podkładek według wzoru.

3. Dopasuj zawias

Teraz metodą prób i błędów, dokładając i ujmując podkładki w zawiasie, ustaw drzwi we właściwej pozycji. Przestały szurać? Co za ulga!

27. Zastanawiasz się nad nowym autem, ale w tym celu musisz wziąć kolejny kredyt. Amerykanie mawiają: "Kupuj najdroższą nieruchomość, na którą Cię stać, i najtańszy samochód, jakim wypada Ci jeździć".

Dom to inwestycja, którą zawsze możesz z zyskiem sprzedać, i w dodatku kupujesz ją za tani kredyt. Wszystko inne to konsumpcja, która powinna być pokrywana z nadwyżek finansowych. Radość z luksusu trwa krótko, a stres związany z debetem na koncie dręczy długo.

28. Nie dopina Ci się budżet. Zacznij od weryfikacji umów na wszystkie usługi. Płacisz na nie bez zastanowienia, a jeżeli już dawno podpisałeś umowę, w międzyczasie mogły pojawić się inne opcje. Rób przegląd rynku co najmniej raz do roku.

Jeżeli płacisz kilka kredytów, zrób następujące obliczenie: podziel sumę rat kredytów i odsetek za karty przez swój miesięczny zarobek netto, a wynik pomnóż przez 100. Wynik powyżej 25 wskazuje, że masz zbyt wiele obciążeń. Weź kredyt konsolidacyjny i jak najszybciej spłać debet na karcie kredytowej.

 

1 ... 12 13 14
STRONA 13 z 14
REKLAMA