[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.5

19 zdań o męskiej przyjaźni

Kobiety odchodzą, prace się zmienia, pieniądze są albo nie, włosy i zęby wypadają, imperia szlag trafia – przyjaciel jest na całe życie.

męska przyjaźń fot. Shutterstock
Trzeba jednak przestrzegać pewnych reguł, bo ich łamanie sprawi, że dokonasz samotnie żywota i nawet basen w szpitalu będą Ci podsuwać kijem. Oto preambuła do kumplowskiej konstytucji.

1. Nie umawiaj się z jego byłą dziewczyną. Nawet jeżeli to ona proponuje. Nigdy.

2. Nie przynoś sześciu zimnych piw, kiedy on leży z nogą w gipsie i gorączkuje. Dużo lepszy jest koniak.

3. Nie wyśmiewaj go w towarzystwie, że nie zna angielskiego i nie prowadzi samochodu. Leonardo da Vinci też nie znał i nie prowadził.

4. Odpuść sobie małe sukcesy. Raz można powiedzieć: "A nie mówiłem, że tak będzie?", ale po dziesiątym razie wyjdziesz na małostkowego, nudnego skurczybyka.

5. Dzwoń czasem zapytać, co słychać, a nie tylko wtedy,gdy masz interes lub wolny wieczór.

6. Gdy ma kłopoty, nie pytaj go, czy możesz jakoś pomóc, tylko po prostu pomóż.

7. Rozgrzeszaj jego błędy, ale piętnuj recydywę. Ojciec lał syna nie za to, że ten nie umiał grać w karty, ale za to, że grał. 

REKLAMA

REKLAMA

8. Nie czepiaj się drobiazgów – od tego człowiek ma żonę lub narzeczoną.

9. On ma niezbywalne prawo do popełniania błędów na własny rachunek, a Ty masz niezbywalny obowiązek zapytania, czy już mu kompletnie odbiło.

10. Jeżeli pracujecie razem, kryj go przed szefem, kiedy po raz pierwszy coś schrzani. I po raz drugi. I trzeci też. Potem weź go na wódkę – może wspólnie coś wymyślicie.

11. Nie dąsaj się jak baba. Jeśli masz pretensje,powiedz o tym jasno, a nie strugaj urażonej dziewicy.

12. Reguły przyjaźni nic nie wspominają, że wszystkie idiotyzmy w życiu trzeba robić wspólnie. To Cygan dał się powiesić dla dobrego towarzystwa – Ty nie musisz. 

REKLAMA

13. Nie obciążaj go swoimi problemami. Pogadać i poszukać rady zawsze jest dobrze, ale codzienna porcja mękolenia i psychoanalizy wkurzyłaby nawet Szymona Słupnika.

14. Przed kolesiami z pracy można szpanować nowym samochodem, luksusowym zegarkiem, wypasionym notebookiem i innymi głupotami. Przed kumplem nie.

15. Przyjaźni nie trzeba udowadniać – ją się pielęgnuje.

16. Nie bądź stroną w jego kłótniach małżeńskich, ale przyjmij go zawsze, kiedy zjawi się nad ranem z walizką.

17. Daj mu zarobić przy swoich interesach, ale nie wchodźcie w spółki. Nie takie przyjaźnie jak wasza rozbijały się o finanse.

18. W knajpie nie przynudzaj od drugiej kolejki, że masz dużo pracy, że jesteś zmęczony i że pora już właściwie wracać do domu. Z facetem, który przy barze zachowuje się jak hałda żużlu, też można się kumplować, ale to dużo trudniejsze. 

19. "Przyjaźń nie polega na tym, że można w niej prosić o wszystko, ale na wiedzy, o co prosić się nigdy nie powinno" – Pierce Brosnan.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij