17 głupot wszech czasów

Myślisz, że Twój szef jest największym idiotą? Zobacz, jakie piramidalne bzdury powiedzieli inni ludzie, zapewne dużo od niego mądrzejsi i doceń to, co masz.

głupie wypowiedzi Shutterstock.com
fot. Shutterstock

1. „Problem z telewizją polega na tym, że człowiek musi siedzieć i wgapiać się w ekran – przeciętna amerykańska rodzina nie ma na to czasu”– „New York Times” 1939 r.

2. „Niestety, zostawił Kościół i nieodwracalnie skierował się w stronę zabawy i próżniactwa”– Robert Darwin o synu Karolu, autorze "O pochodzeniu gatunków".

3. „To nigdy nie zadziała, rozmawiałem ze specjalistą od materiałów wybuchowych”– William Leahy, szef administracji Białego Domu, o bombie atomowej, 1945 r.

ZOBACZ: 21 cytatów wielkich ludzi o kasie

4. „Wolałbym raczej umrzeć, niż śpiewać "Satisfaction", gdy będę miał 45 lat”– Mick Jagger, 1966 r.

5. „Lepiej zrobisz, zostając sekretarką lub wychodząc dobrze za mąż” – dyrektor agencji modelek do Marilyn Monroe, 1944 r.

6. „W porównaniu z warunkami narzuconymi gwałtem przez amerykańską tyranię, Europa Wschodnia pod panowaniem rosyjskim jest praktycznie rajem” – Noam Chomsky, profesor MIT w USA.

7. „Powieść w odcinkach? O wojnie secesyjnej? Komu to teraz potrzebne?” – Herbert Mayes, wydawca Pictorial Revue, odrzucając propozycję pierwodruku „Przeminęło z wiatrem”.

8. „Wszystko fajnie, ale wokalista musi odejść”– Eric Easton, nowo przyjęty menadżer zespołu The Rolling Stones po ich koncercie w 1963 roku.

PRZECZYTAJ: Przemyślenia znanych o Bogu i sile wyższej

9. „Nie ma powodu,dla którego pojedynczy człowiek chciałby mieć w domu komputer”– Ken Olson, założyciel Digital Equipment Corporation, 1977 r.

10. „Przyszłe pokolenia będą cenić pana Hitlera jako geniusza, wspaniałego człowieka i niezrównanego organizatora” – Mahatma Gandhi, 1940 r.

11. „Od każdego według jego zdolności, każdemu według jego potrzeb” – Louis Blanqui, utopijny socjalista XIX wieku.

12. „Wychowałem się na paryskiej Kulturze”– Aleksander Kwaśniewski, prezydent RP, ubolewając nad śmiercią Jerzego Giedroycia.

13. „Nie mają chleba, to niech jedzą ciastka”– Maria Antonina, królowa Francji, na wieść o buntach głodujących chłopów w przededniu Rewolucji Francuskiej.

14. „Przykro mi, panie Kipling, ale pan po prostu nie potrafi pisać po angielsku” – wydawca „San Francisco Examiner” w rozmowie z autorem „Księgi dżungli”, 1889 r.

15. „Zachód będzie musiał wznieść żelazną kurtynę, aby robotnicy zachodnioeuropejscy nie zorientowali się, że ich wschodnioeuropejscy koledzy prześcigają ich pod względem zarobków” – Oskar Lange, ekonomista, 1962 R.

16. „Jak się nie będziesz uczył, pozostanie ci tylko granie w piłkę”– Ojciec Pele do niego samego po szkolnej wywiadówce.

17. „Nie podoba mi się ich brzmienie. Gitarowe zespoły to już przeszłość” – Dick Rowe, szef wytwórni płytowej Decca, odrzucając taśmę demo grupy The Beatles, 1962 r.

Zobacz również:
REKLAMA