15 frajerskich zachowań facetów

Trudno jest wykreować wizerunek fajnego, zdystansowanego do szaleństw świata faceta. Zdecydowanie łatwiej jest zrobić z siebie klauna. Oto nasze pewniaki, po których nikt nie będzie miał wątpliwości, że powinieneś pracować w cyrku.

Złe zachowania, relacje międzyludzkie shutterstock.com
Nie zachowuj się jak klaun i nie podążaj ślepo za modą. Bądź mężczyzną, nie chłopcem w rurkach.

1. Hala Madrid i Visca el Barca. Nie gadaj ciągle o meczach Ligi Mistrzów i zwycięstwach Twojej ulubionej drużyny. Po pierwsze – nie wszyscy postrzegają piłkarzy Realu Madryt jako rycerzy okutych w śnieżnobiałe zbroje. Po drugie – sporo osób się sportem w ogóle nie interesuje i większość z nich nosi szpilki. I warto też zapamiętać, że piłka nożna jest najważniejsza wśród rzeczy nieważnych. To zdrowe podejście.

REKLAMA

2. Mówisz do ludzi per „mistrzu”, „szefie”. To zdradza Twój protekcjonalny stosunek do rozmówcy i wcale nie sprawia, że wydajesz się bardziej luzacki. Każdy nazwany w ten sposób ma tylko dwie ścieżki interpretacji swojego przezwiska: gruba szydera albo nabożna cześć. Sam pomyśl, która wydaje im się bardziej prawdopodobna.

3. Pan inteligent. Chełpisz się, że nie masz telewizora i jesteś ponad tę całą głupią masę ludzi, która ogląda Fakty. Dorzuć do tego jeszcze, że w muzyce liczy się tylko jazz i poezja śpiewana oraz że książka przyrosła Ci do ręki – efekt murowany.

ZOBACZ: 17 książek wartych zapamiętania

4. Twardziel. Sap i chrząkaj przy każdym powtórzeniu na siłowni, nawet, gdy wykonujesz rozgrzewkę pustym gryfem. To właśnie tego chcą słuchać wszyscy dookoła. Skuteczne jest również krzyczenie do kumpla stojącego w drugim rogu strefy wolnych ciężarów lub pokazywanie na migi, że na salę właśnie weszła „fajna dupa”. Na siłce skup się na treningu i technice machania sztangą. Sprawdź nasz Atlas ćwiczeń i poznaj tajniki nawet najbardziej skomplikowanych ćwiczeń.

5. Selfie w łazience. To chyba nie wymaga komentarza, prawda? Chcesz być traktowany poważnie? Zachowuj się jak poważny facet.

6. Nie dajesz napiwków barmanowi. Później się dziwisz, że na każdego drinka czekasz 20 minut. Wbrew opinii Januszy, napiwki to nie wielka łaska pana klienta, tylko element kultury pubowo-barowej. Proste.

7. Rasowy frajer. Nosisz okulary przeciwsłoneczne wewnątrz budynków lub, o zgrozo, w nocy. Nie wyglądasz wtedy dobrze, wyglądasz jak debil.

8. Jak z polowania. Zostawiasz puste butelki po wypitych alkoholach i traktujesz je jak trofea. Serio? Co to ma być? Pomnik męczeństwa ludzi na kacu? Wyjątkowo zły wystrój wnętrza. Każdego.

9. Świecące prostokąty. Nie możesz odłożyć nawet na chwilę swojego smartfona. To jest naprawdę dramat współczesnych czasów. Zamiast traktować komórki jak przydatny/niezbędny gadżet, ludzie zostają ich niewolnikami, a przecież to urządzenia mają służyć ludziom, nie odwrotnie. Ogarnij się.

10. Strażnik Teksasu. Nosisz telefon w etui przypiętym do paska. To chyba pozostałość po dziecięcych marzeniach o pracy dobrego szeryfa. Innego wytłumaczenia nie widzimy.

11. Hity internetu. Każesz komuś oglądać ten super śmieszny i krótki filmik na YouTube. Nie rób tego. To może być najdłuższa minuta w czyimś życiu. I najmniej śmieszna.

12. Mędrzec. Udzielasz nieproszonych rad. O ile nie jesteście najlepszymi kumplami, nie jest to najlepszy pomysł. Zresztą nawet najlepszy kumpel bardziej chce się wygadać przy piwie, niż uzyskać pseudo-ekspercką poradę na wszystko.

13. Fotografujesz wszystko, co jesz. To kolejna z tych socjalno-internetowych rzeczy, które powinieneś odpuścić. Wyjątek to wizyta w dwugwiazdkowej restauracji Michelin i fotka strzelona potrawie, której sam kucharz nigdy nie powtórzy. Burger z food trucka się nie zalicza.

PRZECZYTAJ: Czy telefon ogłupia?

14. Netykieta. Zaczynasz pisać maila od „Witam”. Pożegnaj ten zwyczaj i zacznij od zwykłego „dzień dobry” lub „Szanowna Pani/Panie”.

15. Nosisz dżinsy z dziurami. Zostaw je kobietom i ich zgrabnym nogom i pośladkom. Nikt nie znajduje przyjemności w oglądaniu prześwitów w Twoich spodniach. Mówisz, że modne? Owszem, zupełnie jak kiedyś tribale. Też były modne.

Facet z klasą

W opozycji do powyższych zachowań, stworzyliśmy zestawienie zasad mężczyzn z klasą. Lektura obowiązkowa.

REKLAMA