14 najlepszych postanowień noworocznych

Noworoczne przyrzeczenia mają to do siebie, że realizacja większości z nich kończy fiaskiem. Dlatego mamy dla Ciebie ściągę z takimi, które nie są na tyle trudne, by nie udało się ich dotrzymać. Oto Twój przewodnik, jak w nowym roku stać się lepszym facetem.

Shutterstock.com
fot. vgstudio 2009/shutterstock.com
Czy będziesz miał już plan na przyszły rok, kiedy dzisiejszej nocy zegar wybije północ? Nie mówimy o kobiecie, którą masz nadzieję pocałować tej nocy, albo taksówce, którą zamierzasz zamówić, by bezpiecznie wrócić do domu. Mówimy o planie, który w nowym roku uczyni Cię lepszym facetem. Zanim zaczniesz narzekać, że noworoczne postanowienia zwykle spełzają na niczym, mamy dla Ciebie ważną informację: najlepsze cele na kolejne 365 dni w Twoim życiu to takie, które najłatwiej osiągnąć.

REKLAMA

Kierując się tą filozofią, stworzyliśmy listę 14 rzeczy, które każdy facet powinien zrobić w nowym roku. Wybierz dla siebie te, które najbardziej Ci odpowiadają, albo spróbuj zrealizować wszystkie te postanowienia jedno po drugim. Którąkolwiek strategię wybierzesz, przekonasz się, że nawet dobre życie może dzięki temu stać się jeszcze lepsze.

1. Pójdź na koncert zespołu, którego zawsze chciałeś posłuchać na żywo

Nawet Rolling Stones, chociaż wydają się niezniszczalni, nie będą występować wiecznie. Nie zmarnuj okazji, bo może się okazać, że więcej się już nie powtórzy.

2. Uwolnij ręce, prowadząc samochód

Przestań wreszcie rozmawiać przez telefon, kiedy próbujesz wyjechać z zatłoczonego parkingu. I skończ z szukaniem ulubionej piosenki w swoim odtwarzaczu mp3, kiedy zmieniasz pas na ruchliwej drodze.

3. Daj sobie na luz, kiedy tego potrzebujesz

Jesteś chory na samą myśl o tym, że musisz dzisiaj pójść do pracy? Pamiętaj, że nie ma ludzi niezastąpionych, a na pracy świat się nie kończy i weź sobie dzień wolny na żądanie. Zrób to i spędź ten dzień na przyjemnościach, a następnego dnia pobudka nie będzie już takim traumatycznym przeżyciem.

4. Przestań powtarzać "Kiedyś było lepiej"

Nasza pamięć jest zawodna i zazwyczaj idealizujemy naszą młodość i przeszłe czasy - gdy wspominamy, wydaje nam się, że przed laty życie było łatwiejsze i przyjemniejsze, otoczenie bardziej kolorowe, ludzie milsi i piękniejsi, a my sami szczęśliwsi. No właśnie: WYDAJE NAM SIĘ. Przestań więc żyć przeszłością i skup się na tym, żeby zrobić wszystko, aby teraźniejszość kiedyś wspominać jeszcze lepiej niż minione lata.

5. Pisz jak dorosły facet

Koniec z emotikonkami, nie nadużywaj też skrótów typu LOL, ROTFL, LY4E i CU w e-mailach i smsach. To dobre dla niedojrzałych gimnazjalistek, a nie faceta, który chce, aby traktowano go poważnie. Przypomnij sobie także zasady ortografii i interpunkcji, bo robienie byków to zwyczajnie obciach.

REKLAMA

REKLAMA

hormony, zdrowie, mięśnie fot. Shutterstock
fot. Shutterstock
6. Pij o jedno piwo mniej

REKLAMA

Zaoszczędzisz w ten sposób ok. 150 kcal i od 3 do 10 zł za każdym razem. 10 piw mniej miesięcznie oznacza rocznie 2,5 kg niepotrzebnego tłuszczu mniej wokół pasa i 360-1200 zł oszczędności. Pieniędzy wystarczy na pewno na bilety na koncert zespołu, którego zawsze chciałeś posłuchać na żywo.

7. Zapomnij o ziomalach

Nie chodzi o to, byś zrywał kontakty ze swoimi kumplami, ale być skończył z nazywaniem ich ziomami, ziomkami i ziomalami. Życie to nie plan hiphopowego teledysku.

8. Nie chowaj urazy

Nie ma łatwiejszego sposobu, by stracić przyjaciół, niż pokłócić się z nimi o błahostkę i nie chcieć przyznać się, że nie miało się racji. Zamiast tkwić w tej bezsensownej sytuacji, pierwszy wyciągnij rękę i po prostu powiedz: "Masz rację, schrzaniłem. Przepraszam, stary".

9. Uwolnij przestrzeń

Opakowanie dużych worków na śmieci kosztuje kilkanaście złotych, a rok ma aż 52 soboty. Wykorzystaj przynajmniej 12 z nich (tylko jedną w miesiącu), żeby pozbyć się niepotrzebnych ubrań i butów, nieużywanego sprzętu, zbędnych instrukcji obsługi, dawno przeczytanych gazet i innych rzeczy, które zaśmiecają Twoje otoczenie.

10. Przestań narzekać

Trzy razy dziennie, kiedy najdzie Cię ochota, żeby na coś ponarzekać, zduś w sobie to pragnienie i po prostu nie otwieraj ust. Ludzie zaczną Cię postrzegać jako bardziej pogodnego, szczęśliwego i sympatycznego faceta, niż do tej pory.

11. Wyjmij słuchawki z uszu

Czy naprawdę musisz nieustannie paradować z tym bluetoothowym zestawem słuchawkowym? Może zamiast ciągle gadać przez telefon, porozmawiaj z ludźmi, którzy są wokół Ciebie? Wyjęcie słuchawek z uszu pozwoli Ci także nauczyć się czegoś o życiu, np. że warto słyszeć samochód, który nie zdąży zahamować przed pasami, na które właśnie chcesz wejść.

12. Pogódź się z korkami

Dopóki Polski nie potną wzdłuż i wszerz szerokie nitki autostradowych jezdni, a każde duże miasto nie dorobi się wygodnych obwodnic, korki będą tylko większe. Dlatego wychodź z domu 10 minut wcześniej. Pozwoli Ci to oszczędzić stresu sobie i innym oraz zmniejszyć o 10 procent liczbę przeprosin za spóźnienie i obietnic, że następnym razem będziesz na czas.

13. Zadaj parę pytań swojemu ojcu...

...których dawno lub nigdy mu nie zadałeś: jaką muzykę lubi, jaki jest jego ulubiony film, gdzie chciałby wyjechać na wakacje. Nie zmniejszy to do zera dystansu, który z czasem zaczął Was dzielić, ale pomoże stworzyć fundamenty dla mostu, który Was znów połączy.

14. Wykorzystaj nagrywarkę

Nie ma takiego programu czy filmu puszczanego w TV po 23.30, który nie będzie kiedyś powtórzony o wcześniejszej porze albo którego nie można nagrać i obejrzeć w dowolnym momencie. Zamiast zarywać noce zacznij chodzić spać o rozsądnej porze. Kiedy inni rano będą szukali po omacku kawy, próbując przypomnieć sobie, jak się nazywają, Ty już będziesz wracał ze swojego porannego biegania.

MH

Zobacz również:
Od 6 do 13 czerwca w Stanach Zjednoczonych trwała ciekawa kampania o nazwie "7 to Strong", która miała na celu uzmysłowić mężczyznom, że nawet krótki trening jest w stanie sporo zdziałać w kontekście ich zdrowia i formy. 
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA