11 rzeczy, których nigdy nie możesz zrobić przyjacielowi

Pierwsze prawo chemii organicznej w męskiej przyjaźni mówi: im więcej zasad, tym mniej kwasów. Oto lista tych pierwszych, która pozwala unikać tych drugich.

męskie zasady rys. Tomasz Bereźnicki
rys. Tomasz Bereźnicki
8. Nie pal dowcipów

REKLAMA

Gdy w towarzystwie opowiada kawał, nie wyprzedzaj go z puentą, nawet jeżeli właśnie ten kawał opowiedziałeś mu godzinę wcześniej.

9. Nie bądź świnią

Powierzone Ci tajemnice muszą nimi pozostać. Jeżeli zorganizujesz ogólnonarodowe referendum pod hasłem: „Czy mój kumpel złapał opryszczkę pod prysznicem czy też od swojej puszczalskiej narzeczonej?” – nigdy Ci tego nie wybaczy.

10. Nie popisuj się

Przed swoimi kolesiami z pracy możesz – jeżeli już koniecznie musisz – szpanować nowym samochodem, wypasionym laptopem, wyprawą do Brazylii, zegarkiem za 100 kawałków i innymi głupotami. Przed kumplem nigdy.

11. Nie bądź obojętny

Kumpel ma niezbywalne prawo do popełniania błędów na własny rachunek (nie wszystkie idiotyzmy w życiu trzeba robić wspólnie), ale Ty masz niezbywalny obowiązek zapytania, czy już kompletnie mu odbiło.

STRONA 2 z 2
Zobacz również:
Niektóre rzeczy są po prostu lepsze w parach. Gin z tonikiem, sernik z rodzynkami (wiem, kontrowersyjne) i trening siłowy połączony z plyometrycznym. Zobacz, w jaki sposób tzw. trening kontrastowy może stać się skrótem do lepszej formy. 
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA