[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.9

10 prawd, w które niekoniecznie musisz wierzyć

Ministerstwo Prawd Oczywistych ostrzega, że bezmyślne powtarzanie i uznawanie ich za pewnik poważnie uszkadza szare komórki. Oto niekompletna lista truizmów, którymi faszerują nas od dzieciństwa. Do przemyślenia.

wlewanie informacji do głowy rys. Tomasz Bereźnicki
Z przykrością należy stwierdzić, że karmią nas w większości mądrościami życiowego minimalizmu i konformizmu. Od Ciebie zależy, które z nich wprowadzisz w swoje życie.

1. Gdyby kózka nie skakała, toby nóżki... Itd.

A idźcie wy w cholerę z takimi mądrościami! Równie dobrze można powiedzieć, że gdyby się nie urodziła, toby nie umarła. Niech sobie skacze, jak lubi, a jak sobie coś złamie, to się najwyżej zrośnie i tyle. Jak to mówią – do wesela się zagoi.

2. Lepsze jest wrogiem dobrego

Wynalazek koła był dobry? Był. A dołączenie do niego trzech kolejnych i zrobienie wozu – a później BMW – było lepsze? Było. Są wrogami? Nie są. Więc? To jest filozofia leniwych nicponi i nierobów.

3. Co za dużo, to niezdrowo

Patrząc w oczy naszego barmana, o godzinie 3 nad ranem już byliśmy skłonni z tym się zgodzić, ale na szczęście w porę przypomnieliśmy sobie inną życiową mądrość – od przybytku głowa nie boli.

Nie słyszeliśmy też, by ktoś się pochorował od nadmiaru pieniędzy. Taki Bill Gates, na przykład, wygląda całkiem zdrowo i nie wie, co zrobić z nadmiarem kasy.

4. Bez pracy nie ma kołaczy

A niejaką Jolę Rutowicz kojarzysz? Damy sobie obie ręce uciąć, że daje radę z kołaczami, a malowanie tipsów i wyprowadzanie konia do klubów raczej trudno nazwać pracą. O niejakiej Paris Hilton nawet nie wspominamy. Jednym słowem, nie dajmy się zwariować z tą robotą. Czasem wystarczy dobrze pogłówkować, zamiast bezsensownie się męczyć.

5. Lepiej raz, a dobrze

Nie. Lepiej dobrze i kilka razy. I to nie tylko w sytuacji, o której właśnie pomyślałeś, świntuszku, ale w ogóle.

REKLAMA

REKLAMA

6. Pokorne cielę dwie matki ssie

Po pierwsze, inna mądrość mówi, że matka jest tylko jedna, a po drugie, to pokorne cielę wcale nie jest cielę, tylko najpewniej koniunkturalne bydlę, lizus i fałszywy włazidupiec. Może więc i ssie, ale niedługo, bo, jak wiadomo z kolejnej mądrości: Pan Bóg nierychliwy, ale sprawiedliwy.

7. Oliwa sprawiedliwa na wierzch wypływa

Liczba wyrządzonych krzywd, gwałtów, rozbojów, kradzieży, morderstw, oszustw, kłamstw na naszej planecie ma przynajmniej kilkanaście zer, a liczba tych, którym wymierzono sprawiedliwą karę, pozostaje nieznana.

Stawiamy jednak wszystko na szali, że jest wielokrotnie mniejsza. Nawet Józef Stalin zmarł ze starości w swoim łóżku, a gdzieniegdzie stoją jeszcze jego pomniki. O bliższych nam złoczyńcach nie wspominamy. O sprawiedliwość trzeba walczyć, bo sama nie wypłynie. A oliwa jest wyłącznie smaczna i zdrowa.

8. Lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu

Pod takim hasłem mogłaby się kryć tajna operacja "Zabić marzenia". To właśnie polowanie na tego gołębia z dachu popycha do przodu nasze życie i świat.

9. Nigdy nie mów nigdy

Owszem, czasem trzeba powiedzieć: "Nie, nigdy w życiu tego nie zrobię".

10. Wyżej dupy nie podskoczysz

A o Solidarności i Lechu Wałęsie słyszałeś? No. Nikt nie wierzył, że się uda, tymczasem totalitarną komunę szlag trafił prawie wszędzie, a zwykły robotnik został prezydentem RP.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij