Związek na odległość w czasie kwarantanny? To możliwe!

Obecna sytuacja nie sprzyja związkom, zwłaszcza tym świeżym lub takim, w których partnerzy mieszkają osobno. Zobacz, co robić, by Twój związek jednak przetrwał tę wiosnę.

shutterstock.com

Koronawirus pokrzyżował plany każdemu z nas. Uczymy się z domu, pracujemy na home office (jeśli możemy), a treningi na siłowni zastępujemy wersją domową. I dobrze, bo po raz pierwszy możemy przyczynić się do polepszenia sytuacji na świecie, po prostu siedząc w domu. Ale co ze związkami?

Zostań w domu, nie randkuj

Gorące randki z Tindera oczywiście jeszcze goręcej odradzamy. Sorry, to po prostu nie jest czas na nowe znajomości (no chyba że wszystko odbywa się online – wtedy hulaj dusza). Jeśli jednak jesteś w związku, ale nie mieszkacie razem i sytuacja wymaga byście się nie spotykali (np. z powodu kwarantanny) lub macie utrudniony kontakt chociażby z braku możliwości dojazdu – spokojnie. Odległość wcale nie musi oznaczać tragedii dla Twojego związku.

Nawet jeśli nie mieszkacie ze sobą i tak możecie spędzać wspólnie czas. W końcu żyjemy w epoce cyfrowej, a utrzymanie relacji na odległość nigdy nie było łatwiejsze. Dzięki technologii możecie być w kontakcie tak długo, jak tylko tego potrzebujecie. Przejdźmy do konkretów – oto kilka propozycji na wspólne spędzanie czasu w dobie izolacji społecznej.

1. Poważne rozmowy

„Czy możemy poważnie porozmawiać?” – to zdanie zazwyczaj sprawia, że włosy jeżą się na głowie, ale nie do końca o ten rodzaj poważnej rozmowy chodzi. Zazwyczaj telefoniczne czy tekstowe wiadomości to sposób na poinformowanie, co w danym momencie robimy lub jak nam minął dzień. Głębsze rozmowy zostawiamy na bardziej sprzyjające chwile, gdy jesteśmy razem, nikt nam nie przeszkadza i możemy do rana dyskutować o tym, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy… Ale skoro już siedzicie w domu i macie sporo wolnego, możecie nawet przez telefon rozmawiać długo i na dowolne tematy, na które wcześniej być może nie było czasu albo okazji.

2. Kino domowe

Co powiesz na maraton filmowy online? Wystarczy zainstalować wtyczkę Netflix Party, by móc wspólnie oglądać ulubione filmy czy seriale. W trakcie seansu będziecie mogli czatować i wymieniać się uwagami dotyczącymi oglądanego obrazu. Taka wtyczka to też fajny sposób na zorganizowanie podwójnej randki ze znajomymi lub serialowego maratonu z grupą znajomych.

3. Romantyczna kolacja

Kto powiedział, że podczas kwarantanny nie możecie zjeść razem kolacji? Zorganizowanie wspólnego posiłku to naprawdę nic wspólnego. Obiecywałeś jej romantyczna kolację? Zacznij od znalezienia w sieci fajnego przepisu (stawiaj na potrawy składające się z łatwo dostępnych składników, żeby nie musieć biegać po sklepach), potem połączcie się np. na Skype i wspólnie przygotujcie danie. Do kolacji załóż koszulę  i zapal świecę, a na pewno dostaniesz dodatkowego plusa za starania. Możesz też przygotować niespodziankę dla swojej ukochanej i zamówić jej ulubione sushi z dostawą pod drzwi.

4. Gry

Gdy wieje nudą a humory siadają, zaproponuj jej rozrywkę, która na pewno wywoła na jej twarzy uśmiech. Bez problemu znajdziecie wersję online jakiejś grywalnej planszówki, np. Scrabble czy Monopoly. Jest też sporo portali, które umożliwiają zmierzenie się ze sobą w bardziej tradycyjnych grach, jak choćby warcaby, szachy czy gry karciane. Jeśli ona lubi gry i posiada konsolę lub PC, na którym regularnie toczy internetowe boje z innymi użytkownikami, po prostu zainwestujcie w jakiś tytuł i grajcie online w jednej drużynie lub przeciwko sobie. Jak tylko chcecie. Polecamy szczególnie schootery FPS i gry motoryzacyjne. Zazwyczaj są wyposażone w mnóstwo trybów do rywalizacji pomiędzy graczami online. 

Możecie urozmaicić rozgrywkę przeciwko sobie małym zakładem np. o rozwieszanie prania, zmywanie, wynoszenie śmieci. Oczywiście postanowienia zakładu zrealizujecie, jak już koronawirus przejdzie do historii. 

5. Sexting

Sexting to wysyłanie sobie z partnerem pikantnych wiadomości i nagich fotek. Fajna zabawa, ale niebezpieczna. Nigdy bowiem nie wiadomo, czy dziewczyna, którą widziałeś raz na imprezie miesiąc temu, a teraz pozostajecie w kontakcie online, nie porozsyła Twoich zdjęć dalej. Nie masz też pewności, czy takie zdjęcia nie wyciekną gdzieś do sieci. Zresztą ona może czuć się podobnie, dlatego nie naciskaj, gdy nie chce wysyłać Ci nudesów i sam zastanów się dwa razy nim wyślesz coś takiego do niej. Inaczej ma się sprawa z pikantnymi wiadomościami. Jesteście w końcu dorośli, a taka zabawa może pomóc przetrwać niełatwy okres kwarantanny.

REKLAMA