Zrób z niej fankę piłki nożnej

Kiedy fani Beckhama golili głowy na irokeza, fanki w ten sposób przycinały włosy łonowe. Tak kobiety czują ducha piłki. Oto, jak masz jej wyjaśnić to, co widzi na ekranie telewizora, i w prosty sposób przedstawić zawiłe problemy futbolu i psychologii kibica.

kobieta z piłką fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

1. Etykieta

Dołączając do grupy, nie pytaj kibiców: kto gra, a raczej: jaki jest wynik. Nazwy klubów są w lewym górnym rogu telewizora lub zaraz wspomni o nich spiker.

2. Spalony

Wyobraź sobie, kochanie, że bramkarz to telewizor, otwieracz do piwa jest piłką, a ja atakującym zawodnikiem z twojej drużyny. Stań za mną i próbuj rzucić otwieracz do piwa. Jeżeli w chwili rzutu jestem najbliżej telewizora z całej paczki, to jest właśnie spalony.

Jeżeli mój kumpel z drużyny przeciwnej jest w równej linii lub bliżej telewizora niż ja – spalonego nie ma. Nie ma go też, gdy nie jestem zainteresowany złapaniem otwieracza i nie uczestniczę w dalszej akcji z jego udziałem. Jeżeli to już jasne, podaj ten cholerny otwieracz. 

3. Kwestiowanie spalonego

Ważniejsze od samej kwestii spalonego. Kwestionuje się spalonego gwizdanego przeciw naszej drużynie, inaczej jest to zwykła ekstrawagancja. Pamiętaj, że powtórki niczego nigdy nie wyjaśniają, bo kamera skraca punkt widzenia, a liczy się linia równoległa do linii bramki.

4. Domniemanie spalonego

Występuje przy każdym golu strzelonym przez drużynę przeciwną. 

FXQuadro 2010/shutterstock.com
Na szczęście, dla niektórych kobiet piłka nożna ma równie duże znaczenie, jak dla nas... (fot. FXQuadro 2010/shutterstock.com)

5. Nakładka

Atak podeszwą wydaje się mniej groźny od zwyczajnego kopniaka, ale w spodniej części butów piłkarze mają korki, żeby nie ślizgać się po trawie. To tak, jakbyś Ty starała się delikatnie nadepnąć plażowicza butem na szpilkach.

6. 9 m 15 cm

Odległość, na jaką muszą odsunąć się od piłki zawodnicy, gdy wykonywany jest rzut wolny. Wiem, że to daleko, kochanie, dlatego mogą stanąć razem, w tzw. murze. Do dobrego tonu należy okrzyk: "Za blisko!", gdy mur ustawiają przeciwnicy.

7. 11 metrów

Rzut karny, czyli pojedynek z bramkarzem i łutem szczęścia. Seria takich rzutów może decydować o wyniku meczu, gdy dogrywka nie przyniosła rezultatu. W przypadku gry z Niemcami załamuj ręce w geście modlitwy i szepcz: "Tylko nie karne". 

Jeżeli Twoją partnerkę zaczyna naprawdę wciągać piłka, możesz jej zdradzić największą tajemnicę kibica – większość facetów tylko udaje znajomość wszystkich przepisów futbolu. Tu chodzi o emocje, a od emocji to ona jest ekspertką.

REKLAMA