Zdrada: jak temu zapobiec

Zaufanie to fundament każdego związku. My tylko przez ostrożność i nadmiar wolnego czasu wolimy czasem dmuchać na zimne. Faceci otaczający Twoją partnerkę widzą w niej nie tylko koleżankę z pracy lub dziewczynę kumpla. Dopilnuj, aby nie stała się dla nich kimś więcej.

fot. Shots Studio 2014 / shutterstock.com
fot. Shots Studio 2014 / shutterstock.com

Zazdrość nie jest może czymś, czego w związkach pragniemy, ale czasami nic nie da się poradzić. Na pewno też ufasz swojej wybrance. Oczywiście, że jej obiad z kolegą z pracy przebiegał na płaszczyźnie koleżeńskiej, ale wiesz jak jest... W końcu "nic nas nie łączy" słyszy się na ogół niedługo przed jej odjazdem sprzed domu z piskiem opon, kiedy zostawia Ciebie i Waszą przeszłość w chmurze spalin.

REKLAMA

"Faceci, którzy znaleźli się w jej otoczeniu mają tę nieuczciwą przewagę, że mogą – i czasem próbują – skraść serce Twojej wybranki. Udało im się dotrzeć do zamkniętej przestrzeni powietrznej tuż pod Twoim nosem" – mówi April Masini, ekspert od związków z AskApril.com. Masz prawo być podejrzliwy, czy przesadzasz? Oto pięciu gości, na których lepiej miej oko. Tak na wszelki wypadek.

1. Jej najlepszy kumpel

Mężczyźni i kobiety mogą być "tylko przyjaciółmi"? Cóż, w pewnym sensie. Badania z 2012 r. przeprowadzone na University of Wisconsin-Eau Claire wykazały, że w przebadanych parach przyjaciół to faceci byli częściej chętni do zmiany obecnej relacji w coś poważniejszego. Kobietom odpowiadał stary, dobry "friendzone".

Dobra wiadomość jest taka, że bliska relacja Twojej dziewczyny z innym facetem może być tym, co czyni go w jej oczach zupełnie niepociągającym, jak twierdzi dr Tracy Thomas. Żadna kobieta nie chce umawiać się ze swoim terapeutą albo facetem, który zna jej wszystkie problemy i nieseksowne tajemnice.

Namieszaj mu w planach: Wkręć się na ich wspólne spotkanie. Nie tylko ocenisz, czy nic mu nie chodzi po głowie, ale także pokażesz, jak bardzo opiekuńczy i zainteresowany jej sprawami z Ciebie gość. Gdy ona będzie w złym nastroju – pójdzie do Ciebie, a nie do niego.

2. Jej "mąż w pracy"

Zakładasz, że gość z pracy jest na jej poziomie w hierarchii biurowej, więc nie może zaoferować jej tego, co ty. Ale pomyśl raz jeszcze: jej "mąż z pracy" to w istocie większe zagrożenie niż jej szef, właśnie dlatego, że jest na tym samym szczeblu, co ona. Nic nie jednoczy lepiej niż wspólnie znienawidzony przełożony lub niewykonalny projekt.

"To jak wojna i przebywanie razem w okopie. Są razem w okopie, a to może powodować, że połączy ich coś, czego nie przewidzisz" – mówi psychoterapeuta doktor Vinita Mehta.

Namieszaj mu w planach: Nie, nie musisz się zatrudniać w jej firmie. Zamiast tego, zapisz was na wspólne zajęcia. Gotowanie to standard, możesz pomyśleć o czymś bardziej kreatywnym i spróbować nauki szybkiego czytania lub uprawiania sportu razem. Badania pokazują, że robienie nowych, interesujących rzeczy razem zbliża pary do siebie i umacnia uczucie.

3. Twój najlepszy kumpel

Na szczęście, ten ostatni typ to osoba najmniej zagrażająca Twojemu związkowi, ponieważ jest po Twojej stronie (a przynajmniej powinien). W Twoich oczach jest święty i właśnie dlatego nie możesz go wykluczyć z tego nieciekawego grona. Według Masini, może on być dla Twojej partnerki atrakcyjną opcją, szczególnie, gdy jest bardzo podobny do Ciebie, więc pasuje do niej. Dodatkowo, ciekawi ją, ponieważ nie wie o nim takich intymnych rzeczy, które jest w stanie powiedzieć na Twój temat.

"Gdyby znała Twojego najlepszego przyjaciela tak dobrze jak Ty – prawdopodobnie wcale by jej nie interesował. Ale tak długo, jak zna go tylko z opowiadań i kilku imprez, może być dla niej jak niezbadany teren. Co więcej, skoro to Twój kumpel, to ona w jego obecności będzie sobie pozwalała być bardziej zalotna i otwarta, niż byłaby nie będąc z Tobą w związku".

Namieszaj mu w planach: Tak właściwie to od Ciebie zależy, jak ona będzie go postrzegała. Nie bądź pośrednikiem do ich związku – nie swataj ich nieświadomie, mówiąc o nim w samych superlatywach. Nie mieszaj go z błotem - to Twój kumpel. Po prostu dopilnuj, aby ona słuchała zarówno o jego głupich wyczynach, jak i opowieści o tym, że świetnie się z nim bawiłeś.

4. Jej trener

Miej go na oku z kilku powodów: Jest w świetnej formie, a dodatkowo dostrzega postępy Twojej dziewczyny i czyni wysiłki, aby wyglądała jeszcze lepiej. "Mężczyźni i kobiety często rezygnują z obecnych partnerów, ponieważ to przy kimś innym czują się pewni siebie i docenieni. Jeśli to trener uświadamia jej, że ma boskie ciało, uważaj" – ostrzega Masini.

Oczywiście, ta prawidłowość odnosi się też do innych sytuacji, zwłaszcza, gdy otacza ją grono facetów, którzy sprawiają, że jej samozadowolenie rośnie. Jeśli to "kolega" powoduje, że Twoja wybranka czuje się jak pępek świata, a współpracownik rozśmiesza ją do łez, dzięki czemu zapomina o wszystkich problemach, masz kłopoty.

Namieszaj mu w planach: Po jej powrocie z aerobiku lub siłowni – powiedz coś pozytywnego i staraj się docenić oraz dostrzegać jej wysiłki. Wszystko, czego ona pragnie, to abyś wciąż o nią zabiegał, zdobywał i nie brał za pewnik.

5. Jej szef

Nie wszystkie kobiety kręci władza, ale niektóre wariują na punkcie tych, którzy zwyczajnie mogą więcej. Za jej słabość do doświadczonych i obytych facetów możesz podziękować ewolucji. Kobiety stworzone i przystosowane, aby poszukiwać partnera posiadającego władzę, wysoki status społeczny lub majątek. "Może paść na jej szefa, przełożonego, a nawet na jej profesora z uczelni. Kobiety ewoluowały, lecz wciąż mogą mieć słabość do facetów, którzy wydają się wszechmocni i sprawują jakąś władzę".

Namieszaj mu w planach: Tak właściwie nie jest ciężko odwieść ją od gości tego typu. Pokaż jej swoją kreatywną, obytą w świecie stronę. Zabieraj ją do muzeów, na degustacje win czy do teatru. Takie wydarzenia mogą zmienić Cię w jej oczach w wyrafinowanego miłośnika kultury. Nie musisz brać kredytów, aby pozwolić sobie na mniejsze lub większe luksusy i odeprzeć atak gościa z "zasobami" (czyt: pieniędzmi). Pokaż jej swoją zaradność na campingu lub wycieczce survivalowej.

MH

REKLAMA