Zarobki, SMSy do dziewczyn, porażki w związkach: co trapi facetów?

O seksie i o relacjach z kobietą rozmawia się trudno. Dlatego wiele osób myśli, że ich problem jest jakiś wyjątkowy i nie do rozwiązania. A w rzeczywistości tysiące facetów przed Tobą już to przerabiały.

seks i związki okiem kobiet rys. Tomasz Kapuściński
rys. Tomasz Kapuściński

Pracuję dwa razy tyle, ile ona, a zarabiam trzy razy tyle. A ona twierdzi, że powinienem się jeszcze z nią dzielić obowiązkami domowymi. Uważam, że to niesprawiedliwe. I nie chce mi się. 

Myślę, że jej upieranie się przy tym, żebyś jednak coś w domu robił, ma znaczenie pedagogiczne. Żeby Ci się nie wydawało, że myciem podłogi w łazience zajmują się krasnoludki. I żebyś się za bardzo nie odrywał od ziemi. Z drugiej strony rozumiem, że możesz być cholernie zmęczony. Ale Twoja partnerka przecież też.

Skoro więc tyle zarabiasz, to dlaczego nie zatrudnisz jakiejś sympatycznej osoby, która ogarniałaby wasz dom w mniejszym czy większym stopniu? To naprawdę w magiczny sposób likwiduje większość powodów do kłótni. I pozwala wam spędzać te wspólne chwile w sposób znacznie zabawniejszy niż zespołowe zasuwanie ze szmatką.

Lepiej chyba dać zarobić jakiejś potrzebującej osobie, która w dodatku zrobi to dużo lepiej, prawda? A sobie możesz zostawić jeden obowiązek (np. wkładanie naczyń do zmywarki), żeby nie było, że uważasz się za księcia.

seks i związki okiem kobiet rys. Tomasz Kapuściński
rys. Tomasz Kapuściński

Nie wiem, o co chodzi, ale najdłuższy mój związek trwał dwa miesiące. Co jest ze mną nie tak, że kobiety się mnie jakoś nie trzymają?

Brawo. Pytając, "co jest ze mną nie tak", uczyniłeś pierwszy krok na drodze samopoznania. Mogę się mylić, ale najprawdopodobniej przyczyna jest prosta – za mało się starasz. To jest generalnie cecha współczesnych facetów, którzy bezstresowo dorastali w czasach względnego dobrobytu. Po prostu nie musieli o nic walczyć, nawet z rodzeństwem.

A kobietom, tak jak ich babkom i prababkom, podobają się faceci, którzy potrafią docisnąć trochę rzeczywistość, wysilić się, zaryzykować, znieść jakiś dyskomfort. Leniwce odpadają w przedbiegach, chyba że wyglądają jak Brad Pitt (ale w sumie i on został porzucony).

seks i związki okiem kobiet rys. Tomasz Kapuściński
rys. Tomasz Kapuściński

Wiem, że kobiety lubią pieszczoty oralne, a niektóre nawet wolą to niż penetrację. Ale ja jakoś nie bardzo to lubię. Co robić? 

Jeżeli Ci na niej zależy, to po pierwsze, masz zrobić wszystko, aby nie dać jej tego odczuć. Żeby sobie przypadkiem nie pomyślała, że coś z nią jest nie w porządku, bo bardzo źle to się odbije na waszym związku. Po drugie – pomyśl sobie, że to kwestia wprawy. Staraj się ją pieścić oralnie za każdym razem, gdy się kochacie.

Nie musi być długo, chociaż trochę. Albo jeszcze lepiej – pomyśl sobie, że to kwestia dojrzałości. Jako dziecko nie lubiłeś oliwek czy wątróbki, prawda? Trzeba Ci było też dorosnąć do takich smaków, jak kawa czy piwo. Dzieci lubią słodycze i nieskomplikowane smaki, a dojrzali faceci umieją docenić smak wytrawny.

seks i związki okiem kobiet rys. Tomasz Kapuściński
rys. Tomasz Kapuściński

Jaki sygnał wysłać dziewczynie po gorącej, jednonocnej przygodzie, zakładając, że chciałbym ją jeszcze zobaczyć? 

Najnormalniej w świecie – wysyłasz jej wiadomość: "Pójdziemy na ramen w piątek? Znam świetne miejsce". To działa znacznie lepiej niż jakieś tam aluzje do wspólnej nocy, nawet połączone z zachwytami. Z kilku powodów.

1. Ona może się czuć trochę nieswojo z tego powodu, że tak zaszalała. Może sobie być kobietą wyzwoloną, ale pewnie nie chciałaby, żebyś uznał ją za łatwą. Zaproszenie na randkę przenosi znajomość na inne tory. Pokazuje, że zależy Ci nie tylko na seksie.

2. Kobiety lubią być zapraszane na jedzenie, bo to jest mniej lub bardziej świadomie odczytywane jako wyraz troski i opiekuńczości. A ramen to taki posiłek, po którym można się poczuć naprawdę błogo i miło.

3. Gwarne, ludne miejsce pomaga przełamać skrępowanie, jakie na 90% będzie towarzyszyć pierwszym minutom.

4. Każdy sygnał jest lepszy od jego braku.

Odezwij się do niej w ciągu 24 godzin. Nie później.

REKLAMA