Zapachy, którymi ją uwiedziesz

Zapach dociera do mózgu szybciej niż obraz czy dźwięk, a eksperci twierdzą, że to nos jest najbardziej erogenną strefą. Kobiety radzą, jak używać mydła, perfum i naturalnych zapachów ciała, aby ona wodziła za Tobą nosem i pożądała Cię jeszcze bardziej.

Mayer George Vladimirovich 2010/shutterstock.com
fot. Mayer George Vladimirovich 2010/shutterstock.com
Większość gatunków zapachem wabi potencjalnych partnerów seksualnych. Feromony działają poza świadomością osób, do których docierają.

Nie omijaj łazienki

REKLAMA

Nie pozbywaj się jednak pochopnie umywalki, wanny i prysznica. Bo Twój indywidualny zapach to nie to samo, co nieprzyjemna woń biorąca się z noszenia dzień w dzień tych samych ubrań - to już bakterie rozkładające pot. Nie spotkałam jeszcze kobiety, która uznałaby taki zapach za pociągający.

Nie, "woń" Twoich genów jest wyczuwalna nawet po umyciu i spryskaniu się perfumami - nie wolno jednak przesadzać z ich używaniem. Nie powinieneś nigdy maskować brzydkiego zapachu za pomocą perfum - nie zastąpią one porządnej kąpieli, ponieważ bakterie odpowiedzialne za powstawanie odoru ciągle znajdują się na Twojej skórze.

Nasi eksperci polecają test z koszulką, który pozwoli przekonać Ci się, jak mocny jest zapach Twojego potu. "Niektórzy mężczyźni mogą nosić dwa razy tę samą koszulkę bez obawy, że zacznie ona wydzielać nieprzyjemną woń - twierdzi Dominika, stylistka MH. - Inni muszą się przebierać przed wieczornym wyjściem, ponieważ zapach staje się zbyt mocny".

Jeżeli należysz do tej drugiej kategorii, bierz prysznic rano lub tuż przed wieczornym wyjściem, tak jak zwykle, a do tego spróbuj przycinać włosy pod pachami."Włosy są wylęgarnią bakterii, ich przycinanie więc lub golenie sprawia, że pozbawiasz je ich naturalnego środowiska - mówi Dominika. - To pomoże w walce z przykrymi zapachami".

Doradza też trzymanie w pracy bezzapachowych, wilgotnych chusteczek do ciała i przecieranie nimi okolic pach w ciągu dnia. "Polecam również trzymanie się kosmetyków jednej linii zapachowej proponowanej przez Twoją ulubioną markę - dodaje. - To stwarza subtelniejsze, trwalsze i pełniejsze wrażenie świeżości".

Jeśli nie uda Ci się znaleźć żelu pod prysznic tej samej marki, co płyn po goleniu, spróbuj przynajmniej używać łagodnego w zapachu płynu do mycia ciała, aby uniknąć kłócących się aromatów: MH poleca żel do mycia ciała Lipikar Syndet od La Roche-Pesay, ponieważ jest on bezzapachowy.

Aby upewnić się, że seksowne młode kobiety nie uduszą się w oparach Twojego płynu po goleniu, sięgnij raczej po eau de cologne, zawierającą jedynie 4% olejków eterycznych, niż eau de toilette czy eau de parfum, które są o wiele mocniejsze. Dobrym sposobem jest popryskanie wodą kolońską w powietrze i następnie wejście w powstałą chmurę. W ten sposób unikniesz sytuacji, kiedy cały zapach skupia się na jednej części ciała.

Jeśli nie masz ku temu odpowiednich warunków (na przykład zastosowanie tej metody pociągnęłoby za sobą zafundowanie przypadkowego prysznicu z wody kolońskiej Twojemu koledze z pracy), pryśnij trochę perfum na żel do włosów przed jego użyciem albo wetrzyj ich trochę w potylicę, gdzie zapach rozproszy się łatwiej niż na skórze.

To jednak nie wszystko: skrapianie wodą kolońską włosów oznacza, że na Twojej szyi nie będzie śladu innych, sztucznych zapachów, czyli to, co my, kobiety, lubimy najbardziej.

Seks w butelce

Oprócz posypywania ciała cukrem pudrem (sposób ten śmiało poleciłabym do wykorzystania w sypialni), najskuteczniejszym sposobem na przyciągnięcie jej nosa, ust i języka w okolice szyi, jak i innych części Twojego ciała, jest wybór takiej wody kolońskiej, która zawiera zapach wetiweru, mchu lub drzewa cedrowego. Składniki te są od dawna wykorzystywane w produkcji kosmetyków dla mężczyzn; wywołują one efekt podobny do stanu pobudzenia seksualnego i to jest powód, dla którego są tak atrakcyjne dla kobiet.

1 2 3
STRONA 2 z 3
Zobacz również:
Trenuj 4 dni w tygodniu, robiąc dzień przerwy między treningami. W wolne dni rób 20 minut bardzo lekkiego kardio (marsz, trucht, rower). Pracuj ze średnio ciężkim kettlem.  Ten trening da Ci wszystko, co ważne: moc, siłę, szybkość i sylwetkę.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA