Zapachy, które uwodzą kobiety

Kobiety są 1000 razy bardziej wyczulone na zapachy niż mężczyźni. Zobacz, jak ją uwieść, działając na jej najwrażliwszy zmysł. 

Zapachy, które uwodzą kobiety shutterstock.com

Sery i wino

Zrób przyjemność swojej partnerce i sobie: otwórz dzisiaj wieczorem butelkę dobrego, czerwonego wina na specjalne okazje, podając je w towarzystwie deski serów. „Wino i sery, im dojrzalsze, tym lepiej, są potężnym afrodyzjakiem – mówi Michael Albertson, specjalista od afrodyzjaków, autor książki „Temptatios Igniting the Pleasure and Power of Aphrodisiac”.

– Ich aromat jest podobny do zapachu hormonów, wydzielających się podczas uprawiania seksu”. Jeżeli dojrzałe sery o silnym zapachu nie są ulubioną przekąską Twojej partnerki, Albertson radzi poczęstować ją selerem naciowym pokrojonym w kawałki. Maczany w serowym dipie też spełni swoją funkcję. Choć to oczywiście nie to, co sery francuskie.

Słodycze

Większość facetów odczuwa przyjemne podniecenie, gdy z kuchni dobiega zapach podsmażanego, wędzonego boczku. A kobiety jakoś nie. Eksperymenty wykonane przez badaczy zmysłu smaku i powonienia z chicagowskiej Smell and Taste Treatment and Research Foundation przybliżają nam problem.

Okazuje się, że na kobiety lepiej działa zapach ciasta. Co ciekawe, reakcja różni się nieco w zależności od korzeni kulturowych: Brytyjki podnieca np. zapach placka z jabłkami (słynny apple pie). Polek nie badano, ale wniosek jest następujący: zapach ciasta, który pamięta się z dzieciństwa, działa na kobiety jak afrodyzjak. Do tego stopnia, że wrażliwość okolic genitalnych zwiększa się o 24%. Na deser po kolacji kup w pobliskiej cukierni jeszcze ciepły biszkopt z owocami. Na pewno na Polkę zadziała.

Zapachy, które uwodzą kobiety shutterstock.com

W łazience

Odsuń na bok te Twoje męskie mydła i płyny pod prysznic. Zamiast tego kup soczyście kolorowe mydełka o zapachu grejpfruta i ogórków. Wydaje Ci się to mało męskie? Dr Alan Hirsh ze Smell and Taste Treatment and Research Foundation odkrył, że zapach grejpfruta zrelaksuje Twoją partnerkę, a aromat ogórkowy o 13% poprawi ukrwienie dolnych, strategicznych partii ciała.

W pościeli

Jasne, że zanim zaprosisz ją do swojego łóżka, musisz upewnić się, że pościel jest idealnie czysta i nowa. Zdradzimy Ci jednak niezawodną sztuczkę: zanim wejdzie do Twojej sypialni, skrop pościel zapachem lawendy. Badacze odkryli, że aromat lawendowy jednocześnie relaksuje i poprawia ukrwienie tam, gdzie się to Wam najbardziej przyda.

Zaproponuj herbatę

Naukowcy z uniwersytetu w Chicago, najwyraźniej niesponsorowani przez żadnego wytwórcę pasty do zębów, dowodzą, że kobiety wolą „normalny” ( w sensie, że nie sztucznie miętowy) zapach męskiego oddechu. Kobiety podświadomie testują zdrowie partnera, wąchając jego oddech. Jeżeli pachnie sztucznie świeżo, to jakby znak, że coś maskuje. Zamiast tego skorzystaj z rady naukowców i pij zieloną herbatę – neutralizuje bakterie, które mogą być przyczyną nieświeżego zapachu.

Skoś trawę

W najlepszy nastrój wprawiają nas zapachy, które kojarzą się z czymś bezpiecznym i przyjemnym. Tak działają wonie zapamiętane z dzieciństwa. Dla większości z nas takim zapachem jest aromat świeżo skoszonej trawy. Zakładamy, że w grudniu najprawdopodobniej nie uda Ci się skosić trawnika, więc pozostaje Ci popsikać się odpowiednią wodą toaletową, która pobudzi skojarzenia ze słońcem i świeżym sianem. 

REKLAMA