[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Zapachy, które uwodzą kobiety

Kobiety są 1000 razy bardziej wyczulone na zapachy niż mężczyźni. Zobacz, jak ją uwieść, działając na jej najwrażliwszy zmysł. 

Zapachy, które uwodzą kobiety

Sery i wino

Zrób przyjemność swojej partnerce i sobie: otwórz dzisiaj wieczorem butelkę dobrego, czerwonego wina na specjalne okazje, podając je w towarzystwie deski serów. „Wino i sery, im dojrzalsze, tym lepiej, są potężnym afrodyzjakiem – mówi Michael Albertson, specjalista od afrodyzjaków, autor książki „Temptatios Igniting the Pleasure and Power of Aphrodisiac”.

– Ich aromat jest podobny do zapachu hormonów, wydzielających się podczas uprawiania seksu”. Jeżeli dojrzałe sery o silnym zapachu nie są ulubioną przekąską Twojej partnerki, Albertson radzi poczęstować ją selerem naciowym pokrojonym w kawałki. Maczany w serowym dipie też spełni swoją funkcję. Choć to oczywiście nie to, co sery francuskie.

Słodycze

Większość facetów odczuwa przyjemne podniecenie, gdy z kuchni dobiega zapach podsmażanego, wędzonego boczku. A kobiety jakoś nie. Eksperymenty wykonane przez badaczy zmysłu smaku i powonienia z chicagowskiej Smell and Taste Treatment and Research Foundation przybliżają nam problem.

Okazuje się, że na kobiety lepiej działa zapach ciasta. Co ciekawe, reakcja różni się nieco w zależności od korzeni kulturowych: Brytyjki podnieca np. zapach placka z jabłkami (słynny apple pie). Polek nie badano, ale wniosek jest następujący: zapach ciasta, który pamięta się z dzieciństwa, działa na kobiety jak afrodyzjak. Do tego stopnia, że wrażliwość okolic genitalnych zwiększa się o 24%. Na deser po kolacji kup w pobliskiej cukierni jeszcze ciepły biszkopt z owocami. Na pewno na Polkę zadziała.

REKLAMA

REKLAMA

Zapachy, które uwodzą kobiety

W łazience

Odsuń na bok te Twoje męskie mydła i płyny pod prysznic. Zamiast tego kup soczyście kolorowe mydełka o zapachu grejpfruta i ogórków. Wydaje Ci się to mało męskie? Dr Alan Hirsh ze Smell and Taste Treatment and Research Foundation odkrył, że zapach grejpfruta zrelaksuje Twoją partnerkę, a aromat ogórkowy o 13% poprawi ukrwienie dolnych, strategicznych partii ciała.

W pościeli

Jasne, że zanim zaprosisz ją do swojego łóżka, musisz upewnić się, że pościel jest idealnie czysta i nowa. Zdradzimy Ci jednak niezawodną sztuczkę: zanim wejdzie do Twojej sypialni, skrop pościel zapachem lawendy. Badacze odkryli, że aromat lawendowy jednocześnie relaksuje i poprawia ukrwienie tam, gdzie się to Wam najbardziej przyda.

Zaproponuj herbatę

Naukowcy z uniwersytetu w Chicago, najwyraźniej niesponsorowani przez żadnego wytwórcę pasty do zębów, dowodzą, że kobiety wolą „normalny” ( w sensie, że nie sztucznie miętowy) zapach męskiego oddechu. Kobiety podświadomie testują zdrowie partnera, wąchając jego oddech. Jeżeli pachnie sztucznie świeżo, to jakby znak, że coś maskuje. Zamiast tego skorzystaj z rady naukowców i pij zieloną herbatę – neutralizuje bakterie, które mogą być przyczyną nieświeżego zapachu.

Skoś trawę

W najlepszy nastrój wprawiają nas zapachy, które kojarzą się z czymś bezpiecznym i przyjemnym. Tak działają wonie zapamiętane z dzieciństwa. Dla większości z nas takim zapachem jest aromat świeżo skoszonej trawy. Zakładamy, że w grudniu najprawdopodobniej nie uda Ci się skosić trawnika, więc pozostaje Ci popsikać się odpowiednią wodą toaletową, która pobudzi skojarzenia ze słońcem i świeżym sianem. 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA