Wysokie libido - 5 zasad, by znów poczuć żądzę

Im więcej seksu wokół nas, tym mniej go uprawiamy. Takie są obserwacje naukowców i wyniki badań. Pokręcone? Niekoniecznie. Seks przestał już być po prostu owocem zakazanym, a stał się jedną z wielu rozrywek. Zbyt wielu.

libido, seks, orgazm
Odstaw porno, uprawiaj więcej sportu, ogranicz alkohol - libido samo poszybuje pod niebiosa, a Ciebie znów będzie pociągać partnerka w bieliźnie.

Zasada 1.

Wysiłek podwyższy poziom męskich hormonów. Biegaj albo wybierz się do siłowni. Tylko nie przesadzaj. Słyszałeś zapewne, jak kończą fanatycy siłowni i anabolików? Liczne badania potwierdzają, że na męskość dobre są sporty walki.

Zasada 2.

Jeśli chcesz się z kimś przespać, najpierw dobrze się wyśpij. Uczeni z University of Chicago odkryli, że mężczyźni, którzy sypiają mniej niż pięć godzin na dobę przez tydzień lub dłużej, mają znacznie niższy poziom testosteronu niż ci, którzy się wysypiają.

Zasada 3.

Nie przesadzaj z alkoholem. Otóż alkohol w niewielkich dawkach rozluźnia i zdejmuje z Ciebie (i z niej) blokady. Ale już większe dawki albo długotrwałe nadużywanie ma efekt odwrotny: testosteron spada. Dwa kieliszki wina wieczorem to optymalna dawka.

Warto wiedzieć: Naturalne afrodyzjaki - dieta na super seks

Zasada 4.

Unikaj wynalazków z internetu. Wypróbuj naturalne suplementy: wyciąg z kozieradki wzmacnia libido, orgazm oraz poprawia wydolność organizmu. Podobnie działa ekstrakt z owsa, zażywany 3 razy w tygodniu. L-arginina poprawia erekcję.

Zasada 5.

Lecz depresję. Za 30% przypadków apatii seksualnej odpowiedzialna jest depresja. Jeszcze raz przypominamy tu wszystkim panom, że jest to choroba, którą można, a nawet trzeba leczyć.

REKLAMA