Wspólne wakacje: pierwszy egzamin Waszego związku

Wspólne wakacje to więcej okazji do seksu niż zwykle. Jasne. Ale to także najlepszy test dla nowego związku, bo dowiesz się o niej więcej niż przez cały rok randkowania. Zobacz, na co zwrócić uwagę i jak je zaplanować tak, aby nie zmieniły się w koszmar.

wakacje 2015, shutterstock.com
fot. shutterstock.com

1. Nie planuj długich i dalekich podróży

REKLAMA

Skoro to ma być wasz pierwszy wyjazd, to musisz wziąć pod uwagę, że coś może pójść nie tak. Przebywając ze sobą 24 godziny na dobę po kilku dniach możecie mieć siebie dosyć.

A dalekie i drogie podróże są zbyt zobowiązujące – trudno tak po prostu spakować się i wrócić. I możesz się poczuć jak w potrzasku. Bezpieczniej będzie wyjechać w miejsce oddalone nie więcej niż kilka godzin samochodem.

2. Ustalcie zasady

Jeżeli wasz związek to pole walki o władzę, wakacje tylko spotęgują napięcie. Zamiast marnować czas na kłótnie, o to czyje pomysły realizujemy, ustalcie zasadę - jednego dnia ona wymyśla plan, a Ty nie marudzisz, a drugiego dnia odwrotnie.

3. Atrakcje dla każdego

Pewnie zakładacie, że przez większość czasu będziecie uprawiać seks. I na zdrowie. Ale po kilku dniach trzeba będzie wyjść z pensjonatu, czy namiotu. Dlatego najlepiej wybierać miejsca, w których można robić wiele rzeczy. Są np. ścieżki rowerowe, stadnina koni, jezioro, plaża, łódki.

Pary aktywne, to pary szczęśliwsze – tak mówią statystyki. A nuda jest zagrożeniem nawet dla całkiem świeżych związków.

4. Nie jesteście parą bliźniaków

Nawet najlepsze pary potrzebują trochę indywidualnej przestrzeni. I lepiej, żebyście sobie to wyjaśnili zaraz na początku. Nie ma przepisu, że musicie robić zawsze to samo, bo inaczej drugiej stronie będzie przykro.

Jak się dogadacie, to nie będzie. Niewiele kobiet uważa np. łowienie ryb za atrakcyjne zajęcie, tak jak niewielu facetów lubi robić zakupy. Spędźcie parę godzin osobno, a macie szansę za sobą zatęsknić.

REKLAMA

REKLAMA

1418336 Ontario Ltd 2009/shutterstock.com
fot. Shutterstock

5. O kasie się mówi

REKLAMA

Oczywiście istnieją różne układy, ale partnerski związek zakłada dogadanie się w sprawie kasy. Jeżeli istnieją między waszymi dochodami spore różnice, to najlepiej wybrać taką opcję, aby strona gorzej zarabiająca nie czuła się głupio. I najlepiej o tym uczciwie pogadać jeszcze przed wyjazdem – ile możecie przeznaczyć pieniędzy na podstawowe sprawy, a ile na przyjemności ekstra.

Według badań, potrzeba aż 4 dni, aby zapomnieć o stresach w pracy. Dopiero wtedy zaczynacie się sobą cieszyć naprawdę.

6. To może schrzanić wam wakacje

Czyli unikaj tych miejsc i ludzi. Wyjazdy w miejsca, w których bywaliście ze swoimi poprzednimi partnerami nie są dobrym pomysłem. Również wakacje u Twoich, albo jej rodziców raczej sobie odpuście. Unikajcie też wyjazdów z imprezowym towarzystwem. To ma być wasz wspólny czas, bez obciążeń.

Liczby nie kłamią

Według statystyk latem pary uprawiają o 20% więcej seksu niż w ciągu pozostałych miesięcy. Naukowcy tłumaczą, że promieniowanie słoneczne podnosi poziom hormonów szczęścia – serotoniny i dopaminy, a także odpowiedzialnego za pociąg seksualny testosteronu.

Wystarczy dodać do tego skąpe ubrania i staje się jasne, dlaczego tak długo pamiętamy pierwsze wspólne wakacje.

MH 06/14

Zobacz również:
Suplementacja azotanami zawartymi na przykład w soku z buraka ma już uznaną renomę, jako sposób na poprawę wydolności. Nowe badanie pozwala do zalet czerwonego nektaru dodać kolejną korzyść: zwiększenie siły mięśni. I to całkiem konkretne.  
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA