Walentynki po męsku - filmy akcji z romansem w tle

Walentynki to ponoć święto zakochanych. Obojga zakochanych. Dlaczego więc co roku musisz tłumić chrapanie, oglądając z nią romansidło w stylu „Pamiętnika”? Wyjaśnij jej, że Ty też jesteś zakochany, więc 14 lutego jest na równi Twoim, jak i jej świętem. W ramach kompromisu zaproponuj klasyczny fi lm z wątkiem wielkiej miłości… zgrabnie wplecionym między pościgi, strzelaniny i eksplozje. Niech w tym roku to będzie święto kompromisu. Oto nasze – nieśmiertelne – propozycje. Aha, tym razem bez popcornu, chłopie.

filmy, Star Wars

Casino Royale

Ona: Eva Green

On: Daniel Craig

Chyba jedyny z serii filmów o agencie 007, w którym Bond naprawdę traci głowę dla kobiety. Pełnokrwisty wątek miłosny zadowoli Twoją ukochaną, zaś strzelaniny, pościgi i widok Evy Green zadowoli Ciebie. A film? Jak każdego Bonda, po prostu świetnie go się ogląda.

PRZECZYTAJ TEŻ: Najgorsze pomysły na Walentynki

Desperado

Ona: Salma Hayek

On: Antonio Banderas

Wszak muzyk z futerałem na gitarę wypełnionym po brzegi bronią pojawia się w małym meksykańskim miasteczku, by pomścić śmierć ukochanej. I choć w ferworze walki El Mariachi jakoś leczy złamane serce, pocieszając się w ramionach Salmy Hayek, to doprowadza misję do końca. A jeśli udzieli się wam latynoski temperament ekranowej pary, te walentynki mogą skończyć się naprawdę ogniście i w rytm gitarowego grania.

Imperium kontratakuje

Ona: Carrie Fisher

On: Harrison Ford

To w tej części sagi pojawia się kultowe wyznanie księżniczki Lei: „I love you” i jeszcze bardziej kultowa odpowiedź Hana Solo: „I know”. Gdyby scenarzyści komedii romantycznych poszli tropem Lucasa i Irvina Kershnera, ich historyjki byłyby dużo mniej zawiłe i, na nasze szczęście, krótsze. A dopóki wolą wszystko komplikować, dopóty pozostają nam „Gwiezdne wojny”. Moc!

Szklana pułapka I i II

Ona: Bonnie Bedelia

On: Bruce Willis

To właśnie oddanie nowojorskiego gliniarza dla żony determinuje rozwój akcji całego filmu. Dla niej w pojedynkę wydziera z rąk niemieckiego oprawcy cały wieżowiec, a w sequelu wysadza w powietrze samolot. A na koniec, maniakalnie szczęśliwy wrzeszczy: „Holly! To twoje pieprzone światła lądowania!”

REKLAMA