W tych sytuacjach kobiety myślą o rozstaniu

Kobiety częściej niż myślisz zastanawiają się nad waszym związkiem i tym, czy zostać z Tobą, czy poszukać sobie innego. Jeśli Ci na niej zależy, nie daj jej powodów, by wybrała tę drugą opcję. Oto 5 sytuacji, w których musisz uważać.

Rozstanie, związki, partnerstwo shutterstock.com
W życiu każdej kobiety są momenty, które sprzyjają podejmowaniu decyzji o rozstaniu.

1. Gdy w waszym seksie coś zgrzyta

Zadręcza się pytaniami, na ile jeszcze Cię pociąga i jak silne jest Twoje uczucie.

REKLAMA

Jak ją zatrzymać? Im bardziej jesteś czuły i skupiony na niej, tym większe szanse, że nie weźmie porażki do siebie. Tuż po nieudanym seksie obejmij ją, nie wychodząc z łóżka i powiedz coś w rodzaju: "Nie chciałem, żeby tak się stało, ale jestem pewny, że następnym razem będzie cudownie".

2. Kiedy poznajesz ją z Twoimi przyjaciółmi

Pierwszy raz idziesz z nią na wielką imprezę z udziałem Twoich najlepszych przyjaciół. To dla niej świetna okazja, by przekonać się, ile dla Ciebie znaczy. Obserwuje, jak zachowujesz się wśród kumpli, jak rozmawiasz z innymi kobietami (zauważy najmniejszy przejaw flirtu), ile uwagi jej poświęcasz i jak afiszujesz się ze swoimi uczuciami.

Jak ją zatrzymać? Przedstaw ją wszystkim jako swoją dziewczynę (a nie przyjaciółkę czy koleżankę) i nie zostawiaj jej samej dłużej niż dziesięć minut. Okazuj bliskość (trzymaj za rękę, obejmij ramieniem), choćby nawet było tysiąc atrakcyjniejszych rzeczy do zdobienia.

DLA PRZEZORNYCH: Czy ona Cię zdradzi?

3. Kiedy ma chandrę lub kłopoty

Każda kobieta ma w miesiącu gorsze dni: nadciąga menstruacja, zepsuł się jej samochód, pokłóciła się z przyjaciół- ką... Wtedy oczekuje od swojego faceta, że rozwiąże za nią większość problemów albo chociaż sprawi, że wydadzą się jej łatwe do pokonania.

Jak ją zatrzymać? Oferuj jej swoją pomoc, jeśli możesz się bezpośrednio przydać (coś naprawić czy załatwić). Dzwoń i pytaj, jak się czuje (one to uwielbiają, bo wiedzą, że mogą się wygadać). Rób wszystko, by ją przekonać, że może na Ciebie liczyć.

4. Kiedy wychodzi za mąż jej przyjaciółka...

...wtedy jej myśli zaczynają w naturalny sposób krążyć wokół jej własnego ślubu. Bądź pewien, że wkrótce zacznie poważ- ne rozmowy na temat stopnia waszej zażyłości. To, jak się zachowasz w takiej chwili, zdecyduje o tym, czy będzie chciała dalej się z Tobą umawiać. Ona musi widzieć Cię w roli jej przyszłego kochającego małżonka.

Jak ją zatrzymać? Sprawiaj wrażenie pozytywnie nastawionego do instytucji małżeństwa. Nawet jeśli nie poczynisz względem niej żadnych obietnic, jest sposób, żeby powstrzymać jej panikę. Powiedz, że możesz wyobrazić sobie taki dzień, kiedy staniecie się szczęśliwym małżeństwem.

5. Jej urodziny

Pamiętaj, że każdy mijający rok jest dla kobiety okazją do refleksji nad jej życiem uczuciowym. Czy zrobiła wszystko, by między wami było dobrze? Czy jej związek jest tak szczęśliwy, jak być powinien? Czy znalazła właściwego faceta, czy też może gdzieś istnieje ktoś bardziej perfekcyjny?

Jak ją zatrzymać? Będzie oczekiwała potwierdzenia, że wasz związek zmierza w dobrym kierunku. Wyciągnij wspólne zdjęcia z wakacji i powiedz, że świetnie razem wyglądacie. Możesz kupić romantyczną ramkę i podarować jej wasze ulubione zdjęcie. To będzie dla niej dowód, że szanując wspomnienia, myślisz o przyszłości z nią.

MH 03/2004

REKLAMA