W 13 produktów do lepszego seksu

Erekcja jak wieża Eiffla, długodystansowość i wytrzymałość żółwia, wytrysk jak islandzkie gejzery – wszystko w zasięgu ręki i portfela. Jedyny koszt po naszym proseksualnym menu to nowe łóżko, które będziesz musiał kupić. Oto najlepsze naturalne afrodyzjaki.

kobieta z bananem Fisher Photostudio, shutterstock.com
fot. Fisher Photostudio, 2014, shutterstock.com

1. Kawa

REKLAMA

Kofeina może zwiększać produkcję energii nawet o 1/3, ale tylko u tych, którzy piją kawę z umiarem. Jeżeli planujesz seksualny maraton, a jesteś kawoszem, odstaw poranną kawę i wypij esspreso wieczorem. Pobudzenie gwarantowane. U kobiet działa podobnie.

Moc: 3/5

Nie wierzcie w cudowne mikstury i dopalacze. To, czego potrzebujesz, znajdziesz w każdym sklepie. A potem już tylko ćwiczenia praktyczne w terenie.

2. Tuńczyk

Tajemnica tuńczyka, oprócz smaku, tkwi w witaminie B3. Zwana przez naukowców niacyną lub kwasem nikotynowym, rozcieńcza krew, poprawiając tym samym siłę naszej erekcji. Ci sami naukowcy dorzucają jeszcze bonus: zwiększenie mocy orgazmu.

Moc: 4/5

3. Banan

Potas jest źródłem zbawiennej, seksualnej mocy bananów, a nie ich falliczny kształt. To właśnie on zadba, między innymi, o prawidłowe ciśnienie krwi w całym organizmie. Tak, tak, w całym, łącznie z koleżką na dole. Nie lubisz bananów – sięgnij po suszone figi.

Moc: 4/5

4. Rozmaryn

Zwłaszcza faceci są wrażliwi na jego olejki eteryczne – poprawiają krążenie krwi, a przez to działanie całej hydrauliki, i podnoszą libido. Producenci damskich perfum wiedzą to od dawna, dodając nutę rozmarynu do składu kosmetyków.

Moc: 3/5

REKLAMA

REKLAMA

pomidory Elnur, shutterstock.com
fot. Elnur, 2015, shutterstock.com

5. Pomidor

REKLAMA

O likopenie w nich zawartym, dbającym o zdrowie naszej prostaty, słyszeli wszyscy, ale o beta-karotenie już nie. Przemienia się on w naszym organizmie w witaminę A, która jest arcyważna dla produkcji testosteronu i sprawnego działania narządów płciowych.

Moc: 4/5

5. Papryka chili

Ostra jak diabli, ale umiejętnie dozowana daje silniejszą ejakulację, trwalszy wzwód i mocniejsze orgazmy. W dodatku powoduje wzmożoną produkcję potu, a ten, zdaniem uczonych z Uniwersytetu Kalifornijskiego, podnosi poziom kortyzolu u kobiet i ochotę na seks.

Moc: 5/5

7. Ogórek

Ponieważ Amerykanie badają wszystko, co jest możliwe do zbadania, opisali też ogórka. Okazało się, że jego zapach zwiększa podniecenie kobiet – tj. napływ krwi do genitaliów – o 14%. Dość trudno nacierać się ogórkiem, ale jest woda Ralfa Laurena o podobnym zapachu.

Moc: 4/5

REKLAMA

ryż brązowy fot. annata78 2015/shutterstock
fot. annata78 2015/shutterstock

8. Arbuz

REKLAMA

Występująca w arbuzie cytrulina przekształca się w organizmie w argininę, a ta podnosi stężenie tlenku azotu we krwi. Naczynia zostają rozszerzone, przepływ krwi zwiększony i właśnie na tym efekcie producenci viagry zarobili miliardy.

Moc: 4/5

9. Krewetki

W owocach morza szukamy cynku i selenu. Podnoszą poziom testosteronu i w konsekwencji libido, chronią krwinki i błony komórkowe przed wolnymi rodnikami, które mogą zagrażać naszym gruczołom płciowym i osłabiać erekcję.

Moc: 5/5

10. Brązowy ryż

Wrażliwość na dotyk, siła orgazmu, wytrysk jak gejzer – to wszystko magnez. A brązowy ryż jest jego prawdziwą kopalnią. Do tego dostajesz także pokaźną dawkę witaminy B, która wspomoże organizm w produkcji energii. A ta się w łóżku przydaje, tak mówią.

Moc: 4/5

REKLAMA

REKLAMA

ostrygi, owoce morza 2015, shutterstock.com
fot. shutterstock.com

11. Wanilia

REKLAMA

Kamasutra wymienia ją jako jeden z najsilniejszych afrodyzjaków, a goście znali się na rzeczy. Sam jej zapach pobudza krążenie, a wydzielane fi toferomony dają poczucie zadowolenia i relaksu. Do dziś laski wanilli stosowane są w walce z impotencją.

Moc: 5/5

12. Czosnek

Zmiażdżone ząbki wydzielają alicynę, zwiększającą przepływ krwi do narządów płciowych, poprawiającą erekcję i wzmagającą podniecenie. Te same ząbki jednak – dzięki związkom siarki – zamiast pomóc mogą zrujnować związek. Nie jedz go sam wieczorem.

Moc: 4/5

13. Ostrygi

Casanova jadał je tuzinami, ale oczywiście możesz wierzyć, że po prostu był łakomy. Naukowcy są innego zdania i stawiają na cynk decydujący o jakości naszego życia seksualnego. Uwaga palacze – kadm w dymie blokuje wchłanianie cynku, więc kiedyś może być zdziwko.

Moc: 5/5

MH 06/13

REKLAMA