W 12 kroków do lepszego seksu

Kto wiele lepiej, czego kobiety oczekują od mężczyzn, niż one same? Dlatego poprosiliśmy 1000 kobiet, by w specjalnej ankiecie MH oceniły męskie zabiegi od pierwszego wrażenia do wspólnego śniadania. Oto sztuka uwodzenia w procentach.

kobieta PawelSierakowski, shutterstock.com
fot. PawelSierakowski, 2015, shutterstock.com

 1.

Najlepszy sposób, żeby się z nią umówić?

Źle: Coś dziwnego, ale za to uroczego - wyślij liścik lub zabawną fotkę MMS-em.

Dobrze: Niezobowiązująca, ale bezpośrednia propozycja: A może wybierzemy się gdzieś razem? Masz czas w piątek?

Wyniki ankiety: 53% kobiet mówi: Zapomnijcie o sztuczkach.

Tylko 7% kobiet oczekuje liściku czy, Boże broń, melodyjki na komórkę. Randkę najlepiej nazywać randką, bo nadaje się ton i sens spotkaniu już na samym początku. Nie przesadzaj jednak z bezpośredniością - zbyt wczesna propozycja erotyczna to dla kobiety sygnał, żeby się wycofać.

Jest też dobra wiadomość dla nieśmiałych i długo ważących decyzję - zaproszenie nie musi być oficjalne. 26% kobiet sądzi, że można je przemycić między słowami w rozmowie na zupełnie inny temat.

Wskazówka: Ponad 49% kobiet z, niestety, innymi planami nie wciska Ci tak po prostu kitu - chcą, żebyś znowu poprosił, natychmiast. Naucz się odróżniać prawdziwy powód odmowy od prawdziwego spuszczania na drzewo.

 2.

Jak namówić ją na ciąg dalszy?

Źle: Zapraszam ją do siebie.

Dobrze: Proponuję, żebyśmy zjedli deser w świetnej cukierni niedaleko.

Wyniki ankiety: 54% kobiet mówi: Wymyśl naturalny ciąg dalszy.

Skuteczne kuszenie wymaga stopniowego przechodzenia do bardziej intymnych etapów; nie można przejść natychmiast od piersi z kurczaka w sosie do jej piersi saute. Przynajmniej nie na tym etapie znajomości. Tylko dla 3% kobiet jest naturalne, że skoro już umówiła się na randkę z kolacją, to lądujecie w łóżku.

Wskazówka: Nie zawsze rozmowa toczy się po naszej myśli i mielizny się zdarzają. Pozbieranie się po słownej kompromitacji jest proste - rozładuj atmosferę, śmiejąc się z siebie, a potem zmień temat.

kobieta conrado, shutterstock.com
fot. conrado, 2015, shutterstock.com

 3.

Jak zaprosić ją do swojego mieszkania?

Źle: Jestem szczery - mówię, że nie chcę, żeby ten wieczór już się skończył. Pójdzie ze mną, jeśli będzie miała ochotę.

Dobrze: Zapraszam ją na drinka, albo żeby pokazać jakąś książkę czy DVD.

Wyniki ankiety: 51% kobiet mówi: Jeden krok za jednym razem.

Otwarte uwodzenie może odnieść odwrotny skutek - może działać na niektóre kobiety, ale innym może odbierać ochotę na seks. Zanim zaprosisz kobietę do siebie, obserwuj, czy w jej zachowaniu są oznaki pozytywnego zainteresowania. "Uważaj na gesty, np. czy trzyma się Twojego ramienia, gdy po kolacji idziecie do samochodu" - pisze jedna z respondentek. Jeśli nie masz pewności, pozwól, żeby kobieta wybrała, gdzie wypijecie ostatniego drinka - u Ciebie czy w jakimś bardziej neutralnym miejscu.

 4.

Musisz szybko posprzątać. Co robisz?

Źle: Upewniam się, czy sypialnia wygląda zachęcająco.

Dobrze: Koncentruję wysiłki na łazience.

Wyniki ankiety: 67% kobiet mówi: Czystość Twojej łazienki jest sprawą najwyższej wagi.

"Kiedy już trafiam do jego mieszkania, jestem w 75% gotowa" - mówi jedna z kobiet. Chyba że jego łazienka jest brudna". Co się będziemy czarować - w łazience zawsze powinno być czysto, bo to wylęgarnia różnych świństw, ale już przed spodziewaną randką tylko kompletny amator ją zaniedbuje. Nie chodzi tu o szorowanie kafelków, tylko o sprawy podstawowe: czysta wanna lub prysznic, brak włosów w sitkach odpływowych, lśniący klop, czyste ręczniki.

Wskazówka: Czy na pewno rozumiecie to samo pod słowem "zachęcająco"? Bateria kadzidełek, czarna pościel, duże lustro na suficie, szampan i karton prezerwatyw przy łóżku? Nie, ma po prostu być czysto.

kobieta Coy_Creek, shutterstock.com
fot. Coy_Creek, 2015, shutterstock.com

 5.

Kiedy wykonać pierwszy ruch?

Źle: Gdy tylko znajdziemy się w środku - w windzie lub w drzwiach mieszkania.

Dobrze: Gdy trochę pogadamy i nawiążemy bliższy kontakt.

Wyniki ankiety: 70% kobiet mówi: Chciałabym najpierw porozmawiać i odprężyć się.

Tylko 22% pytanych przez nas kobiet powiedziało, że chciałyby, żeby mężczyzna pocałował je znienacka - w barze, restauracji czy na schodach do mieszkania. Pozwól lepiej, by sytuacja dojrzewała przynajmniej przez 15 minut. Traktuj ją jak gościa - zaproponuj drinka, włącz muzykę. Naukowcy z Uniwersytetu Stanowego na Florydzie stwierdzili, że słuchanie muzyki może w znacznym stopniu obniżać poziom stresu; nie tylko u niej, także u Ciebie.

 6.

Jak wykonać pierwszy ruch?

Źle: Opowiadam kawały, żeby ją rozbroić.

Dobrze: Lekko ją dotykam - cokolwiek, żeby zainicjować fizyczny kontakt.

Wyniki ankiety: 38% kobiet mówi: Wykonaj pierwszy ruch, kiedy nasze ciała się dostroją.

Pierwszy pocałunek jest bardzo ryzykowny. To nie może być atak znienacka. Jeśli ona siedzi, poproś, żeby pomogła Ci mieszać drinki lub zaproś ją do tańca - cokolwiek, byle tylko wstała i podeszła bliżej. Daruj sobie pocałunek z języczkiem. 61% kobiet woli pocałunek, który jest krótki i delikatny. Przynajmniej na początku. Jeśli ona zacznie całować Cię bardziej intensywnie, możesz zrewanżować się tym samym.

Wskazówka: Co zrobić, gdy wybrałeś zły moment? Nie rób dramatu i normalnie powiedz: "Sorry, może to nie najlepsza chwila, żeby cię obłapiać". Prawie 50% kobiet powiedziało, że są gotowe na następną próbę, nawet, jeśli spaliłeś pierwsze podejście.

kobieta Nina Buday, shutterstock.com
fot. Nina Buday, 2015, shutterstock.com

 7.

Jak poznać, że chce czegoś więcej?

Źle: Czekam, aż powie, co mam robić. Kobiety nie powinny obawiać się prosić o to, na co mają ochotę.

Dobrze: Podążam za nią. Jeśli jej ręce wędrują z bezpiecznych miejsc, twarzy czy ramion pod moje ubranie, wtedy robię to samo.

Wyniki ankiety: 50% kobiet mówi: Obserwuj moje reakcje. To jak światła na skrzyżowaniu.

Pozwól, żeby intensywność wzrastała naturalnie. Szukaj subtelnych (ale bez przesady z tą subtelnością!) zachęt. Bardziej zdecydowane pocałunki i mocniejsze pieszczoty z jej strony sygnalizują, że kobieta chce przyspieszyć. Przejedź rękami po jej piersiach i biodrach i obserwuj reakcję. Jeśli sztywnieje, zwolnij, jeśli jej się podoba - nie przestawaj. Kiedy już przekroczysz równik - nad lub pod ubraniem - masz zielone światło, żeby przegrupować się do sypialni.

 8.

Jaki masz plan gry wstępnej?

Źle: Proponuję powolny, zmysłowy masaż.

Dobrze: Całuję ją i dotykam, aż się rozgrzeje.

Wyniki ankiety: 68% kobiet mówi: Podniecaj mnie powoli.

Masaże erotyczne są fajne, ale od razu będzie wiadomo, że chodzi o to, by się dobrać do jej majtek (jakby tego samego nie było wiadomo 5 minut wcześniej, ale co zrobić - większość pań uznała propozycję masażu za zbyt oczywistą).

Najlepsza jest prostota - poświęć przynajmniej 10 minut na pocałunki i pieszczoty, zanim zdecydujesz się pozbawić ją tych nieznośnych ciuchów. Pocieraj jej ciało przez materiał i delikatnie muskaj palcami jej piersi i uda, żeby nie mogła się doczekać dalszego ciągu. Im bardziej się teraz przyłożysz, tym bardziej namiętna czeka Cię nagroda.

kobieta Alena Ozerova, shutterstock.com
fot. Alena Ozerova, 2015, shutterstock.com

 9.

Jak zacząć rozbierać kobietę?

Źle: To ja ściągam z niej ubranie.

Dobrze: Wolę spontaniczną mieszankę. Może ściągnę jej bluzkę, ale niech sama zajmie się swoimi butami.

Wyniki ankiety: 75% kobiet mówi: Coś za coś, rozbierajmy się nawzajem.

Jednostronne striptizy niszczą najbardziej naturalny rodzaj gry wstępnej - powolne odkrywanie ciała. Zamiast skupiać się na jej biuście lub szarpać się przy majtkach, skoncentruj się na niedocenianych nagich częściach ciała. Gdy ją rozbierasz, używaj rąk, potem wykorzystaj swoje usta i język, zatrzymuj się przy takich newralgicznych miejscach, jak szyja, brzuch i wewnętrzna część ud. Zawsze dotykaj jej najwrażliwszych miejsc na końcu. I nie zapomnij zachwycać się kolejno odkrywanymi wspaniałościami.

10.

Co chcesz przez to osiągnąć?

Źle: Im więcej orgazmów, tym lepiej. Chcę, żeby to było dla niej niezapomniane i niepowtarzalne przeżycie.

Dobrze: Nawiązanie kontaktu i budowa emocjonalnej więzi.

Wyniki ankiety: 45% kobiet mówi: Wzmocnij moją potrzebę bliskości.

Odłóż na półkę Kamasutrę i kilka ulubionych filmów z Twojej kolekcji osobliwości. Kobiety nie oczekują mistrzostw świata w zapasach przy pierwszym zbliżeniu. Zatrzymuj się, żeby zaczerpnąć powietrza i ponownie nawiązać kontakt wzrokowy między pocałunkami. Pokaż, jaką przyjemność sprawia Ci bycie z nią, to sprawi, że poczuje się sexy.

Ponad 83% kobiet przy pierwszym zbliżeniu woli pozycję misjonarską, więc powstrzymaj się w tym momencie od namawiania jej do uprawiania seksualnej akrobatyki. Zmieniaj rytm w zależności od tego, jak szybko reaguje. Im lepiej się czuje, tym swobodniej będzie się zachowywać.

kobieta OlgaGoralewicz, shutterstock.com
fot. OlgaGoralewicz, 2015, shutterstock.com

11.

Jak się dowiedzieć, czy jest OK?

Źle: Zadaję pytania, żeby się upewnić, czy cały czas sprawiam jej przyjemność.

Dobrze: Dokładnie obserwuję jej reakcje.

Wyniki ankiety: 44% kobiet mówi: Zwracaj uwagę na mowę mojego ciała.

Większość ludzi nie potrafi swobodnie rozmawiać o swoich erotycznych potrzebach i preferencjach, a już chyba nikt nie chce zdradzać swoich seksualnych fantazji za pierwszym razem. Tak naprawdę, ponad 39% kobiet powiedziało, że zbytnia gadatliwość była główną przyczyną odbierającą im ochotę na seks. Zamiast wypytywać, szukaj sygnałów podniecenia.

Wskazówka: Gdy ona wstrzymuje zbyt gorączkowe ruchy Twoich dłoni, nie oznacza to, że chce, byś odwołał całą kampanię. Przegrupuj swoje oddziały. Zmniejsz intensywność i znowu zajmij się zmysłowymi pocałunkami i pieszczotami.

12.

Jak się z nią pożegnać rano?

Źle: Fajnie było. Dzięki.

Dobrze: Kiedy znowu możemy się spotkać?

Wyniki ankiety: 82% kobiet mówi: Powiedz, że znowu się chcesz ze mną spotkać.

Niedługo. Odpowiednie pożegnanie wymaga szczegółów. Nie wystarczy powiedzieć, że zadzwonisz. Powiedz, że zadzwonisz po południu i dotrzymaj obietnicy. Albo jeszcze lepiej: umów się z nią na przyszłą sobotę. 82% kobiet woli zaklepać następną randkę, zanim się oddalisz, a ponad 57% powiedziało, że chciałyby, żeby mężczyzna zadzwonił jeszcze tego samego dnia.

Rozumowanie jest proste i, powiedzmy sobie, sensowne - czas, jaki zabrało Ci wykonanie telefonu, jest dla kobiety wskaźnikiem Twojego zainteresowania nią, czyli im szybciej zadzwonisz, tym bardziej Ci zależy.

MH 05/07

REKLAMA