Uwodzenie w sieci: jak pisać?

Wybrałeś ją spośród tysięcy profili. Wydaje Ci się, że to właśnie ta. A teraz zła wiadomość. Jak wynika ze statystyk portali randkowych, tylko niecałe 30% wysłanych wiadomości doczekuje się odpowiedzi. Na szczęście istnieją zasady, których przestrzeganie zwiększy Twoje szanse. Strona randkowa OKCupid przeanalizowała kluczowe słowa i frazy, które działają najlepiej. 

Randka online shutterstock.com

1. „Hej”

REKLAMA

Opcjonalnie „Hejka”. Tylko 24% wiadomości rozpoczynających się od tego powitania doczekało się odpowiedzi. Tolerancja na „hejkę” gwałtownie zmniejsza się z wiekiem. Zwykłe „dzień dobry” okazuje się lepszym otwarciem.

2. „zauważyłem, że”

Zdania nawiązujące do czegoś, co wyczytałeś na jej profilu lub zauważyłeś na zdjęciu, miały o 46% większe szanse na odpowiedź. Oznaczają, że wysiliłeś się, żeby dokładnie przejrzeć jej profil.

3. „lubisz snowboard”

W badaniach okazało się, że nawiązanie do zainteresowań tworzyło najlepszy grunt do dalszych kontaktów. Ludzie rzucają okiem na wiadomość i instynktownie reagują na słowa, które kojarzą im się pozytywnie.

4. „seksowne”

Chwal jej gust, ale nie jej wygląd. Niestety, ale aluzje do seksu, zwłaszcza samo to słowo w pierwszym liście, gwałtownie obniżają Twoje szanse – do zaledwie 18%. Lepiej pochwal coś, co napisała – że fajnie, dowcipnie, interesująco, niebanalnie.

5. „nie wieżę”

Być może zdałeś maturę z zaświadczeniem o dysleksji, ale ona o tym nie wie. Błędy ortograficzne dyskwalifikują. Wychodzisz na tępaka i analfabetę. Od czego masz automatyczne sprawdzanie pisowni?

6. „pzdr”

Skrótami możesz pisać do kumpla i jest OK. Ale w pierwszym liście do niej lakoniczność nie jest dobrze widziana: nieprzyjemnie kojarzy się z lenistwem. A kobiety wolą facetów, którzy wkładają trochę wysiłku w nawiązanie kontaktu.

7. „:-)”

Dziwne, ale prawdziwe: 45% listów z taką ikonką dostaje odpowiedź. 

REKLAMA