Uwodzenie: jak poderwać sportsmenkę?

Są piękne, smukłe, diabelnie zgrabne, pewne siebie, poruszają się z wdziękiem pantery. I, owszem, naprawdę można je poderwać. Zobacz, jak to się robi. 

| Data aktualizacji: 2021-10-14
Jak poderwać sportsmenkę? shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Kiedy zaczęłam ćwiczyć, obecność facetów w siłowni trochę mnie peszyła. Ale z biegiem czasu zauważyłam, że jakoś mnie to przestaje denerwować, a zaczyna, no cóż, jakby podniecać. Na pewno miało to związek z tym, że zaczęłam być coraz bardziej zadowolona z mojej nowej sylwetki i lubiłam ją eksponować w obcisłych strojach. Gdy poznałam mojego obecnego chłopaka i zaczęliśmy razem ćwiczyć, zrozumiałam, o co w tym wszystkim chodzi. To było jak godzina gry wstępnej, a seks po tym był niezapomniany.

Idea, że wysportowana kobieta może być atrakcyjna seksualnie, jest dosyć świeża. Jeszcze ze dwadzieścia lat temu kobieta uprawiająca sport kojarzyła się facetom z enerdowską pływaczką i z pewnością nie była obiektem męskich fantazji. No, może robiono wyjątek dla łyżwiarek fi gurowych, bo przeważnie były ładne i zgrabne. Natomiast cała reszta według facetów była stanowczo zbyt mało kobieca. Popatrzcie, jak to się czasy zmieniają.

ZOBACZ TEŻ: Trening we dwoje - jak ćwiczyć?

Naukowcy jakiś czas temu zbadali związek między sportem a seksem. Przeprowadzili eksperyment z udziałem kobiet, rowerów stacjonarnych oraz filmów erotycznych. Odkryli, że ukrwienie genitaliów uczestniczek eksperymentu było o wiele większe, jeżeli przed obejrzeniem filmu kobiety ćwiczyły. Aktywność wydaje się podobnie skuteczna, jak pieszczoty podczas gry wstępnej, jeżeli chodzi o przygotowanie ciała do seksu. Inne badania, prowadzone w Instytucie Kinseya, dowodzą, że kobiety, które uprawiają seks po ćwiczeniach, mają silniejsze orgazmy i łatwiej je osiągają. To jest bardzo dobry argument za tym, aby szukać partnerki wśród kobiet aktywnych. W bonusie dostajesz ciało, jak np. Kasia Wolska (catarinaapolonia na Instagramie) albo Ada Palka (www.adriannapalka.pl) – nic dziwnego, że to jedne z najlepszych motywatorek kobiet.

Ćwiczenia to nie tylko kwestia fizjologii, ważny jest też efekt psychologiczny. Okazuje się bowiem, że skutecznie zmniejszają zahamowania. Kobiety, które są dumne ze swojego ciała, są też zwykle bardziej zadowolone ze swojego życia seksualnego. Niestraszna im żadna pozycja. Nie macie pojęcia, ile orgazmów w pozycji na jeźdźca nie doszło do skutku, bo w kluczowym momencie kobieta zaczynała się martwić tym, jak wygląda jej brzuch. Dr Lisa Dawn Hamilton, seksuolog, zauważa, że sprawne kobiety mają lepszy kontakt ze swoim ciałem, co przekłada się na umiejętność koncentracji na erotycznych doznaniach i większą satysfakcję. Zadowolenie z własnego ciała rodzi też większą seksualną asertywność – seksuolodzy z uniwersytetu w Tennessee zbadali, że pewne siebie kobiety częściej rozmawiają z partnerami o swoich pragnieniach i fantazjach. Częściej też je realizują. Zobacz, gdzie szukać takich kobiet i jak je zdobyć. Oto przykłady. 

Jak poderwać sportsmenkę? shutterstock.com
fot. shutterstock.com

1. Fajterka

Jak ją namierzyć?

Znajdziesz ją na zajęciach karate tradycyjnego albo krav magi. Kobiety lubią też aikido, bo według fachowców najlepiej kształtuje sylwetkę.

Gdzie ją spotkasz?

W industrialnym hangarze, skąd dobiegają piekielne dźwięki. CrossFit, ten piekielnie ciężki trening, zrobił się ostatnio supermodny wśród kobiet.

Pierwszy ruch

Łatwizna. Sztuki walki to sport kontaktowy, więc po prostu staraj się być blisko, gdy przyjdzie czas na ćwiczenia w parach.

Pamiętaj

Ta dziewczyna jest przyzwyczajona do tego, że przewraca, daje się przewracać i turla się po macie z różnymi facetami. Wypracowała sobie sposób na to, żeby nie wydawało się to dwuznaczne. Dlatego na początek zachowuj się jak dobry kumpel. I kontroluj ciało w miarę możliwości.

Okaż pewność siebie

To wojowniczka, pamiętaj. Nie lubi cieniasów. Jeżeli chcesz sobie dodać odwagi, przyjmij pozycję mocy. Stań wyprostowany, w lekkim rozkroku, głowa uniesiona, ręce oparte na biodrach. Naukowcy z Harvardu odkryli, że taka pozycja powoduje wzrost poziomu testosteronu, obniżenie poziomu stresu. To nie magia, tylko nauka. 

Jak poderwać sportsmenkę? shutterstock.com
fot. shutterstock.com

2. Bezkompromisowa

Gdzie ją spotkasz?

W industrialnym hangarze, skąd dobiegają piekielne dźwięki. CrossFit, ten piekielnie ciężki trening, zrobił się ostatnio supermodny wśród kobiet.

Pierwszy ruch

Pozytywna energia to Twój atut. Tak naprawdę to w tym sporcie najbardziej liczy się siła ducha. Jak mówi Julie Foucher, jedna z najbardziej utytułowanych zawodniczek w tej dyscyplinie: „Narzekanie, zła energia może rozwalić całą sesję, natomiast optymizm, radosne nastawienie sprawia, że bijesz swoje rekordy”. Bądź jej cheerleaderem.

Pamiętaj

Ona tu przychodzi, żeby rzeźbić ciało. I lubi słyszeć komplementy na temat swoich postępów. Będzie też usiłowała Ci zaimponować. Ma w małym palcu terminologię fitnessową. Wie więcej o odżywkach czy o rodzajach treningu na poszczególne partie niż przeciętny facet. Dlatego mów do niej jej językiem.

Zaopiekuj się nią

To sport bardzo kontuzjogenny. Będziesz miał wkrótce okazję wykazać się opiekuńczością. Nie zmarnuj szansy. 

Jak poderwać sportsmenkę? shutterstock.com
fot. shutterstock.com

3. Syrena

Jej teren

Lo Stagnone na Sycylii, Zanzibar, Fuerteventura, ale nie przesadzajmy. I na naszym poczciwym Helu namierzysz piękną kitesurferkę, gdy się postarasz.

Pierwszy ruch

Stanowczo weź wcześniej trochę lekcji, i to w miejscu oddalonym od „jej” kawałka wody. Niewiele jest sportów, które tak tarzają człowiekiem na początku (no, może snowboard). Trudno też zakładać, że taka fantastyczna kobieta się rozczuli, widząc, jak co chwila wpadasz do wody, za każdym razem tracąc część godności osobistej. Niestety, tutaj nie wystarczą dobre chęci i siła fizyczna: musisz się podszkolić w technice.

Bądź dżentelmenem

Kobiety, które uprawiają letnie sporty i przez cały sezon paradują w bikini, słyszą setki komplementów na co dzień. Nie powiesz jej nic nowego na temat jej ciała, czego by już nie słyszała. Zamiast tego okaż czynem, że jesteś dżentelmenem. Poczekaj na koniec dnia, pomóż jej z ciężkim sprzętem. Trzeba go przecież zwinąć, zataszczyć do samochodu. A po drodze zaprosić na drinka. 

Jak poderwać sportsmenkę? shutterstock.com
fot. shutterstock.com

4. Kumpela

Gdzie ją znaleźć?

Na boisku, w hali, na plaży grającą w siatkówkę, w badmintona. To dziewczyna, która uwielbia sporty zespołowe.

Pierwszy ruch

Banalnie prosty. Przynosisz piłkę na plażę i kompletujesz ekipę do siatki. Jeżeli zrobisz to jako pierwszy, staniesz się naturalnym kapitanem drużyny. Takie dziewczyny mają słabość do kapitanów.

Poznaj ten typ

Dziewczyna, która uprawia jakieś sporty zespołowe, to jest typ takiej trochę harcerki. Spędziła swoją wczesną młodość na zgrupowaniach, obozach treningowych, meczach wyjazdowych. Nie lubi ceregieli, certolenia i ściemniania.

Baw się z nią

Raczej to nie jest typ flirciary. Lubi się bawić, wie, jak odreagować stresy po meczu. Ale nic nie zdziałasz, jeżeli będziesz ją traktował tak samo, jak inne kobiety. Ona nie lubi „podrywaczy”. Jest inna – wymaga szacunku i pełnej lojalności. Zachowuj się jak partner z boiska, na którego zawsze można liczyć. 

Jak poderwać sportsmenkę? shutterstock.com
fot. shutterstock.com

5. Miss adrenaliny

Namierz ją

Latem pewnie wspina się na skałkach, uprawia bouldering albo coś w tym stylu. Znajdziesz ją raczej w skalistych górach. Poznasz po braku linii papilarnych.  

Pierwszy ruch

Podobnie jak w przypadku kajciarki, podryw wymaga wcześniejszego przygotowania. I silnych dłoni. I determinacji, bo jednak nawet mistrzowie spadają.

Przygotowany?

Tym, co ją charakteryzuje, jest zapotrzebowanie na emocje. Nie jakieś tam wzruszanie się na romantycznych komediach – tylko silne wrażenia z wykopem, na przemian z euforią. Zastanów się, czy masz w sobie wystarczająco dużo szaleństwa, żeby jej to zapewnić.

Ryzyko

Badania na uniwersytecie w Kentucky wykazały, że poszukiwacze wrażeń mają podwyższoną aktywność w rejonach mózgu odpowiedzialnych za uzależnienia. To zaś automatycznie plasuje Cię w grupie ryzyka.

Zaskocz ją

Wzmocnij tę kobiecą stronę jej natury – powiedz, że wygląda przepięknie w szpilkach. 

Jak poderwać sportsmenkę? shutterstock.com
fot. shutterstock.com

6. Gazela

Dogoń ją

To psychofanka biegania. Mijasz ją codziennie, gdy idziesz na spacer z psem. Skupiony wyraz twarzy, na uszach słuchawki, a na ręku zegarek – biegowy Polar. To ona.

Pierwszy ruch

Kompletujesz strój do biegania. Zwróć uwagę na buty i nie żałuj na nie kasy. W środowisku biegaczy są traktowane niemal jak obiekt kultu religijnego. Podobnie jak zegarki. Tak wyposażony biegniesz o odpowiedniej porze na jej trasę, tylko w przeciwną stronę, i pozdrawiasz porozumiewawczym kiwnięciem głowy. I tak przez parę dni z rzędu, aż wreszcie spotykacie się, biegnąc w tym samym kierunku, zupełnie przypadkowo.

Poznaj ten typ

Jeżeli ona biega zwykle sama, to oznacza, że jest to osoba, która dobrze czuje się sam na sam ze swoimi myślami. Nie wyjeżdżaj z jakimiś banalnymi tekstami. Zanim przerwiesz jej biegową samotność, wkręć się lepiej w świat biegaczy w sieci.

Zrób jej prezent

Kiedy już się lepiej poznacie, wybiegaj dla niej serduszko, korzystając z Endomondo.

Jak poderwać sportsmenkę? shutterstock.com
fot. shutterstock.com

7. Gotowa na wszystko

Gdzie ją znaleźć?

Na zawodach triathlonu. Dosyć łatwo jest jakieś namierzyć, w tym roku odbywa się bowiem ponad sto takich zawodów w Polsce.  

Pierwszy ruch

Raczej nie wybieraj na początek Ironmana (3,8 km pływania, 180 km jazdy rowerem, 42 km biegu). Ale np. sprint – 0,75 km w wodzie, 20 km rowerem i 5 km biegu, czyli ok. 1,5 h ruchu – jest w Twoim zasięgu. Tam też łatwiej spotkasz sympatyczną i nieprzesadnie zarozumiałą kobietę.

Weź to pod uwagę

Ostatnio spory procent kobiet biorących udział w triathlonie traktuje to jako sposób na poradzenie sobie z kryzysem wieku. Czyli mówiąc krótko, ma ok. 35 lat. I fajnie. Jeżeli nie masz uprzedzeń wiekowych, to polowanie na zawodach triathlonowych może zakończyć się fajną sprawą. Ona jest dojrzała i wie, czego chce.

Zaszalej

Nie traktuj jej jakoś specjalnie. Rób z nią to wszystko, co robiłbyś z rówieśnicą. To będzie dla niej odświeżające i fajne. Tego właśnie oczekuje. 

Jak poderwać sportsmenkę? shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Jak ćwiczyć razem

Postawiłeś na aktywną dziewczynę? Twoje randki też się zmienią. Oto pomysł na następną. Pierwsze 4 ćwiczenia róbcie przez 60 s z 2 min odpoczynku. Liczcie tylko idealne powtórzenia.

Podciąganie - tu, jak w łóżku, bardziej zaimponujecie sobie techniką niż szybkością. Opuszczajcie się do wyprostu rąk i podciągajcie, aż broda minie drążek.

Wahadło - pokonujcie 20-metrowy odcinek w tę i z powrotem jak najwięcej razy w ciągu 30 sekund. Zróbcie 3 rundy. Każde 20 m to 1 powtórzenie – liczcie je.

Martwy ciąg - najpierw ustalcie parytety. Facet zakłada na gryf odpowiednik swojej masy ciała, a kobieta połowę tego, co pokazuje jej wskazówka na wadze.

Wyciskanie nad głowę - połowa masy ciała dla Ciebie, a 1/4 dla partnerki. Sztanga na wysokości barków. Wypychacie sztangę, prostując kolana.

Przysiady z obciążeniem - bez oszustw – kontrolujcie swoją formę. Półprzysiad to nie przysiad. Biodra są poniżej kolan? Zaliczone. 

Zobacz również:
REKLAMA