[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
  • Men's Health

  • Sex

  • Uwodzenie: dlaczego po alkoholu kobiety są ładniejsze?

REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.8

Uwodzenie: dlaczego po alkoholu kobiety są ładniejsze?

Nie ma brzydkich kobiet......tylko czasem wina brak – śpiewał Shakin' Dudi. I miał rację. Dziewczyna, która o godzinie 20 podoba Ci się średnio, po kilku piwach staje się prawie Miss Świata. Zobacz, jak to możliwe. 

Kobiety i alkohol fot. shutterstock.com
1. Do dna!

Kilka sekund po pierwszym łyku cząsteczki alkoholu docierają do żołądka – stąd do krwi przedostaje się ok. 20% alkoholu. Następnie, po ok. 20 minutach, pierwszy łyk dociera do jelita cienkiego. Stąd do krwi trafi a już ok. 80% procentów. A z krwią – do mózgu.  

 

REKLAMA

Uwodzenie: dlaczego kobiety są ładniejsze po alkoholu fot. shutterstock.com
2. No to jazzda

Już kilka minut od zetknięcia ust ze szklanką pierwsze cząsteczki alkoholu pokonują barierę krew-mózg i zaczynają robić w nim zamieszanie: obniża się poziom choliny, która ułatwia przekazywanie impulsów nerwowych w tkankach mózgu.  

 

Uwodzenie: dlaczego kobiety są ładniejsze po alkoholu fot. shutterstock.com
3. Jestem panem świata

Alkohol osłabia funkcjonowanie kory mózgowej (odpowiedzialnej m.in. za myślenie krytyczne) i sprawia, że rośnie Twoja samoocena i czujesz się pewniejszy siebie. Rośnie też poziom wzmagającej pożądanie dopaminy. Niestety, przy okazji tracisz też krytycyzm.  

 

Uwodzenie: dlaczego kobiety są ładniejsze po alkoholu fot. shutterstock.com
4. Tracisz ostrość

Hamulce moralne słabną, a wzrok się pogarsza, bo gorzej pracuje obszar mózgu odpowiedzialny za interpretowanie obrazu dostarczanego przez nerwy wzrokowe. Ba! Nawet z samymi gałkami ocznymi masz problem: trudniej Ci ustawić ostrość, np. na twarzy. W połączeniu z półmrokiem panującym w większości knajp Twoje szanse na prawidłową ocenę atrakcyjności siedzącej obok pani drastycznie maleją.  

 

Uwodzenie: dlaczego kobiety są ładniejsze po alkoholu fot. shutterstock.com
5. Metamorfoza

Jeszcze parę piw i Twój wzrok zaczyna Cię zawodzić. Pojawia się coś, co nazywa się często piwnymi okularami. Mózg traci umiejętność rozpoznawania symetrii twarzy – to jedno z najważniejszych kryteriów urody. Wszystkie panie stają się więc automatycznie bardziej atrakcyjne. A jako że Twój mózg jest właśnie zalany przez dopaminę, zaczynasz gorączkowo szukać możliwości zaspokojenia pierwotnych instynktów.  

Komentarze

 (7)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij