Ulubiona pozycja seksualna kobiet i "friendzone", czyli seks damskim okiem

Próbujemy znaleźć odpowiedzi na intrygujące pytania naszych Czytelników: co to znaczy, że dziewczyna Cię lubi, ale nie pożąda i jaka jest ulubiona pozycja seksualna Polek? 

Seks damskim okiem - pozycje seksualne i friendzone shutterstock.com
Zaprasza Cię do siebie, ale nie daje szans na poważniejszą akcję? Musimy Cię zmartwić...

Zaprasza mnie do siebie np. Na oglądanie filmów, ale gdy spróbowałem jakiejś akcji, to powiedziała, że mnie lubi, ale nie w ten sposób. A potem znowu wpada do mnie i jest miła.

Otóż to jest bardzo proste: jesteś jej planem B. Zawsze trzeba mieć jakąś alternatywę, wiemy to od dziecka. To dlatego aplikujemy do gimnazjów, liceów i na studia „drugiego wyboru”. Robimy kopie zapasowe ważnych plików w komputerze. Mamy zaskórniaki, tak na wszelki wypadek. No i podtrzymujemy znajomość z sympatycznym kolegą, któremu najwyraźniej się podobamy. Faceci też tak robią.

Z badań wynika, że statystyczny mężczyzna, na wypadek gdyby mu się sypnął związek, ma około ośmiu takich potencjalnych kandydatek na następczynię. Ale fakt, takie wodzenie za nos i dawanie komuś nadziei jest trochę nie fair. Możesz zrobić dwie rzeczy: cieszyć się tym, co masz, w nadziei, że się kiedyś na Ciebie zdecyduje, albo poświęcić sobotni wieczór na działania zwiększające Twoje szanse na rynku męsko-damskim.

Pierwszy wariant jest słaby, bo statystyki są nieubłagane – wieczny wariant B ma niewielkie szanse na wskoczenie na pozycję A. Poza tym nawet gdyby się na Ciebie w końcu zdecydowała, to chyba trochę upokarzające być ostatnią deską ratunku. Daj sobie spokój i zajmij się sobą.

Czy to normalne, że kobiety rozmawiają z koleżankami o tym, co się dzieje między nami w łóżku?

Chyba wiem, o co Ci chodzi. Aby nie być gołosłowną, podaję Ci aktualne wyniki naszej ankiety. Na pytanie: „Czy kiedykolwiek w towarzystwie przyjaciółek komentowałaś wielkość penisa któregoś ze swoich partnerów?”, nasze koleżanki z WH odpowiadają tak:

  • 13% – tak, ale bez podawania nazwisk
  • 30% – tak, nie mamy z przyjaciółkami żadnych tajemnic
  • 18% – tak, ale tylko o byłych partnerach
  • 40% – nie

No i co Ci poradzę? Nie wiem, do jakiej grupy zalicza się Twoja partnerka, ale mogę Cię zapewnić, że każda kobieta woli, aby jej koleżanki zazdrościły niż współczuły. Dlatego z dużym prawdopodobieństwem opowiada o Tobie w superlatywach. 

Seks damskim okiem - pozycje seksualne i friendzone shutterstock.com
Seks, z punktu widzenia kobiet, musi być wygodny. Przynajmniej zazwyczaj. 

Czasem wydaje mi się, że moja partnerka doskonale by sobie poradziła beze mnie.

No pewnie, że doskonale by sobie poradziła. Przecież nie jest niepełnosprawna. Na szczęście współczesne kobiety nie wiążą się z facetami dlatego, że bez nich zginą z głodu, tylko dlatego, że po prostu chcą z nimi być. Bo są fajni. Co oczywiście nie oznacza, że jesteście parą kumpli. Różnie to bywa w świecie, ale u nas kobiety w dalszym ciągu oczekują od swojego mężczyzny, żeby był dżentelmenem i jej rycerzem.

Żeby potrafił wziąć na siebie załatwienie trudnej urzędowej sprawy. Żeby w towarzyskiej dyskusji stawał po jej stronie. Żeby powiedział sąsiadowi gburowi, by ten nie wjeżdżał kołami na wasz trawnik. Rozumiesz – chodzi o to, że kobieta ma czuć, że zawsze ma w Tobie pełne, bezwarunkowe wsparcie. Choćby nie wiem co.

Jaka jest ulubiona pozycja seksualna kobiet? A może też wiesz, jakiej zdecydowanie nie lubią?

Pewnie, że wiem. Zbadaliśmy to. Okazuje się, że kobiety są dosyć konserwatywne, jeżeli chodzi o pozycje. Nie ma co świrować i próbować jakichś akrobacji, bo anatomia kobiet nie zmienia się od tysięcy lat, a w pozycjach o to chodzi, żeby wszystkie elementy składowe seksualnej maszynerii otrzymały odpowiednią ilość bodźców.

Otóż najfajniejsza według kobiet jest pozycja misjonarska (30%), zwłaszcza z uniesionymi nogami. Jej główną zaletą jest intymność, to, że można sobie patrzeć w oczy i obserwować rozkosz partnera. Druga z kolei to popularny piesek (24%), dzięki której pobudzany jest punkt G, a partner ma większe możliwości, jeżeli chodzi o prace ręczne.

Trzecia w kolejności to kowbojka, którą kobiety lubią ze względu na możliwość kontroli nad sytuacją. Natomiast, i tu uwaga, najbardziej przereklamowana pozycja to kowbojka tyłem. Lubi ją dokładnie 0% czytelniczek WH i obawiam się, że to reprezentatywny wynik. Dlaczego? Krótka odpowiedź: niewłaściwy kąt. Kobiety też nie przepadają za seksem na stojąco (niewygodnie) i na siedząco, siedząc tyłem do partnera na jego kolanach. 

Zobacz również:
REKLAMA