Udany związek - trudna sztuka przepraszania

Narozrabiałeś? Na jej oczach flirtowałeś z koleżanką? Kumple przynieśli Cię po imprezie do domu? Twoja kobieta stosuje triki, dzięki którym przebaczasz jej różne występki. Nasz szpieg po tamtej stronie podpowiada, co zrobić, by ona przymknęła oko na Twoje.

udany seks, udany związek shutterstock.com
Nie zawsze wystarczą kwiaty i czułe słówka.

Ileż to razy zdarzało się, że mój mężczyzna dał ostro popalić, a potem, patrząc na mnie baranim wzrokiem, pytał, o co właściwie mi chodzi. Problem w tym, że nawet gdy mu tłumaczyłam, że mianowicie o to i o to, nadal w zdumieniu kręcił głową, oczy robiły mu się okrągłe jak spodki i łapał powietrze coraz większymi haustami. Jednym słowem, nijak nie mógł dojść, co właściwie zrobił, bo przecież nic złego i o co ta cała zadyma.

Mogę się z tym zgodzić. Nic złego dla niego, z pewnością. Nic złego w jego mniemaniu. Obserwowanie egocentrycznej urażonej niewinności drażni kobiety jeszcze bardziej i nieuchronnie doprowadza do szału - możecie mi wierzyć. Skoro - nabroiwszy - chcecie wydobyć się z niełaski, musicie wiedzieć, co najlepiej działa na kobiety.

Kobiety na wylot znają męskie sztuczki, o ile w ogóle można to nazwać sztuczkami. Wasz repertuar jest zazwyczaj bardzo ograniczony: chwytanie za rączki, patrzenie głęboko w oczy, propozycja czułego seksu, komplementy, przynoszenie kwiatków oraz inne fantazyjne pierdoły. Musisz przyznać, że nie są to szczególnie wyrafinowane sposoby. Jeśli wydaje Ci się, że my się na to łapiemy, to owszem - łapiemy się, jeśli chcemy się złapać.

A teraz, Drodzy Panowie, kilka porad, które pozwolą wyeliminować te Wasze nieznośnie stereotypowe przeprosiny w rodzaju bukietu czerwonych róż i kolacji przy świecach. Róże i kolacja to całkiem miła rzecz, pod warunkiem że w związku wszystko jest w porządku.

Na imprezie zbyt długo zajmowałeś się jakąś piękną nieznajomą

Nic dziwnego, że Twoja ukochana patrzy na Ciebie nieco krzywo. Dla Ciebie oczywiście to było tylko chwilowe zainteresowanie okazane atrakcyjnej przedstawicielce płci przeciwnej, ale Twoja partnerka zdążyła w tym czasie pięciokrotnie przekreślić całą Waszą przeszłość i nadto zrezygnować nie tylko ze wspólnej przyszłości, lecz nawet z posiadania wspólnego psa.

OKIEM KOBIETY: 8 męskich cech, których one nienawidzą

Czego absolutnie nie wolno Ci robić:

1. Fochów w stylu "Boże, to ja już z nikim nie mogę porozmawiać!", szczególnie przy wszystkich znajomych. Pogrążysz się i może się okazać, że będziesz mógł rozmawiać ze wszystkimi, ale nie ze swoją kobietą.

2. Strugać wariata z miną obrażonego niewiniątka - potrafimy doskonale wyczuć, kiedy jesteście po prostu dla kogoś uprzejmi, a kiedy podnosicie łapę jak wyżeł na polowaniu i łapiecie trop w nozdrza.

Co możesz zrobić:

1. Postaraj się dla niepoznaki porozmawiać jeszcze z kilkoma dziewczętami, z każdą z osobna, byle nie za długo. Pomyśli, że przecież nie sposób podrywać wszystkich, chyba że cieszysz się zasłużoną opinią Casanovy.

2. Powiedz głośno jakiś komplement pod adresem swojej dziewczyny w obecności nowej uroczej koleżanki.

3. Jeżeli koleżanka - co tu dużo mówić - zdecydowanie przewyższała walorami zewnętrznymi Twoją kobietę, przy najbliższej okazji powiedz swojej połowie, że ma w sobie niewiarygodną ilość ciepła, którym opromienia Twój mikrokosmos. Im bardziej będziesz romantyczny i grafomański, tym bardziej ją rozczulisz.

Schlałeś się jak świnia

Jeśli nie zdajesz sobie sprawy z tego, jak wyglądasz i jak się zachowujesz, spróbuj przypomnieć sobie swojego najlepszego przyjaciela w tej sytuacji. Wygląda na to, że nie jesteś w najlepszym stanie. Kobiety nie znoszą pijanych mężczyzn nie tylko dlatego, że nikt nie wygląda wówczas specjalnie uroczo. Mężczyzna pijany to mężczyzna słaby. Nie ma w takim oparcia, co więcej, może stanowić zagrożenie.

Czego absolutnie nie wolno Ci mówić:

1. "Kochanie, to było ostatni raz"- dobra, dobra. Sto razy to słyszałam.

2. "Przecież nie jestem aż tak bardzo pijany" - nie jest to długie ani skomplikowane zdanie, ale jakbyś usłyszał siebie, kiedy je wypowiadasz, powiedziałbyś: Ale facet bełkocze.

Co możesz zrobić (ale dopiero jak się wyśpisz):

1. Powiedz: "Kaca wprawdzie mam tylko ja, ale doskonale zdaję sobie sprawę, że Ty też nie czujesz się najlepiej".

2. Pozwól się Tobą zająć, jeśli uda Ci się trochę poudawać bezradnego. Ale uwaga, nie na tyle, byś zmuszał ją do brania odpowiedzialności za Twoje alkoholowe nadużycie!

3. Zamiast kwiatków w formie przeprosin, kup jakiś ładny drobiazg do domu, z rodzaju użytecznych drobiazgów - ładne filiżanki do kawy, serwetki. Na miłość boską, nie kupuj jej czegoś w stylu koronkowych stringów - musisz przyznać, że byłby to podarunek bardziej dla Ciebie.

Narozrabiałeś i ona pod dowolnym pretekstem nie wpuszcza cię do łóżka

A nie wpuszcza właśnie dlatego, że wie, jak bardzo ważny jest dla Ciebie seks. No dobrze, to brzydka i wyrafinowana kara, jednak często okazuje się dość skutecznym sposobem.

Czego absolutnie nie wolno Ci robić:

1. Dawać jej do zrozumienia, że możesz ją zastąpić kimś innym - takie straszenie może spowodować, że pozwoli Ci się zająć kimś innym już na zawsze.

2. Kupować jej koronkowych stringów - jak wyżej, przy pijaństwie.

ABC UWODZENIA: W taki sposób kobiety wybierają facetów

Co możesz zrobić:

1. Spróbuj dać jej do zrozumienia, że podejrzewasz ją o to, iż kogoś ma. Jednak nie rób niesmacznych insynuacji, a raczej ze strachem (robi się to tak, że się oczy otwiera szerzej, cofa dolną szczękę i kuli ramiona) zapytaj: "Kochanie, ale to nie jest tak, że jest ktoś ważniejszy ode mnie?" Podkreśl, że pytasz tylko na wszelki wypadek. Primo: ona wówczas poczuje, że doceniasz jej walory i zdajesz sobie sprawę, że gdyby tylko chciała - mogłaby sobie kogoś znaleźć. Secundo: jeśli będziesz dobrym aktorem, zrobi jej się żal takiego biedaczka (nie mylić z litością - to raczej rozczulenie).

2. Kup ładną pościel, oblecz poduchy i kołdrę, przygotuj łóżko i bądź bardzo grzeczny.

Ona znajduje w twojej komórce namiętnego SMS-a - najwyraźniej nie od niej

Fakt, nie powinna grzebać Ci w telefonie, jakby jednak nie było, stoisz nad przepaścią. Nie próbuj zwalać na nią winy, ona tylko w sposób uczciwy czy nie, ale odkryła, że z kimś flirtujesz. Jeśli zaczniesz od awantury w temacie świętego sakramentu tajemnicy korespondencji, jesteś z góry przegrany. Ona uzna, że bronisz nie tyle siebie, co swojego sekretu związanego z tą drugą kobietą. To nielojalne, ponadto, Drodzy Panowie, obrona poprzez atak jest w takiej sytuacji wyjściem najgorszym z możliwych.

Czego absolutnie nie wolno Ci mówić:

1. "Chyba powinnaś mieć do mnie zaufanie"- no cóż, właśnie okazało się, że nie bardzo.

2. "Nie wiem, od kogo to dostałem" - skoro przeczytała SMS-a, możesz być spokojny czy raczej niespokojny o to, że zapisała sobie również numer telefonu. Mimo że Ty nie wiesz, ona dowie się na pewno.

3. "Ja nie czytam twoich SMS-ów"- żaden argument; da Ci przeczytać i znajdziesz tam wyłącznie te od siebie i od jej mamy.

Co możesz zrobić:

1. Skasuj z telefonu natychmiast przy niej i SMS-a i imię koleżanki.

2. Wyślij swojej kobiecie jakiegoś ładnego SMS-a, nie od razu jednak - za 2-3 dni.

3. Powiedz jej, że to dziewczyna, która flirtuje z kim popadnie i w związku z tym normalni - tak jak Ty - faceci mają ją w tak zwanym głębokim poważaniu.

Wszystkie powyżej wymienione punkty łączą się w jakiś sposób z brakiem lojalności, która jest dla nas - a także i dla Was - szalenie ważna. Czas zatem na największy kaliber.

Zdrada

Dla kobiet seks i uczucia są raczej nierozłączne, toteż ona potraktuje to jako największy cios. Jeśli nie przyłapała Cię na gorącym uczynku, masz większe szanse. Jeżeli nakryła Cię in flagranti - wyrazy współczucia.

Sytuacja jest napięta jak bawole jajo. Dwie kobiety: jedna goła, druga ubrana. Któreś z Was trojga musi natychmiast wyjść. Ty masz trzymać stronę tej ubranej. Wyjść ma goła i najlepiej z Twojej inicjatywy, nawet jeśli miałbyś wyrzucić ją za drzwi, a seksowne ubranko przez okno. Jeżeli Twoja kobieta będzie na tyle stanowcza i opanowana, by kazać wyjść Wam obojgu, na miłość boską nie wychodź razem z kochanką. Niech ona wyjdzie pierwsza.

RAPORT MH: Dlaczego zdradzamy?

Czego absolutnie nie wolno Ci mówić:

1. "Zaraz Ci to wszystko wytłumaczę" - chyba nie oczekujesz, że ona z ciekawością przystanie i spokojnie wysłucha, co też takiego ciekawego masz do powiedzenia.

2. "Nie wiem, co mi odbiło" - być może rzeczywiście nie wiesz, ale ona wie doskonale, ponadto jeszcze zastanawia się, co jej odbiło, że się związała z facetem, który ją zdradza.

3. "To nie było nic ważnego"- skoro nie, to dlaczego to zrobiłeś? - zapyta.

4. "Musimy poważnie porozmawiać" - to nie Ty teraz dyktujesz warunki. Zapytaj raczej: "Czy moglibyśmy porozmawiać?" Że rozmowa będzie poważna, rozumie się samo przez się.

Co możesz zrobić:

1. Bez względu na to, czy dla Ciebie była to faktycznie nic nieznacząca przygoda, czy też jakiś gorętszy romans - jeśli chcesz ratować związek, zaproponuj jak najszybciej terapię małżeńską. To musi wyjść od Ciebie. Będzie oznaczało, że nie tylko chcesz mieć święty spokój i zapomnieć o tej sprawie, ale faktycznie masz szczytny zamiar naprawienia waszego wspólnego pożycia. Jeśli nie jesteście małżeństwem, postaraj się poprosić o rozmowę - napisz długi list,wktórym nie tłumacz się, lecz okaż pokorę.

2. Absolutnie nie próbuj przekupić jej prezentami. Lepiej zajmij się waszym wspólnym gniazdkiem, nawet jeśli - oby chwilowo - przestało być wspólne. Im więcej zrobisz sam w domu, tym lepiej. Mały remoncik, sprzątanie, zakupy, kwiaty, wszystko to, co ona dotąd robiła i czego nie robiła. Zajęcie się "wspólnym dobrem", a nie tylko samą Twoją kobietą, bardzo procentuje.

Dotąd nie było o tym ani słowa, ale w każdym z wyżej wymienionych przypadków postaraj się powiedzieć "przepraszam". Jeśli dotąd używałeś tego słowa głównie wówczas, gdy zdarzyło Ci się potrącić kogoś łokciem, zapewniam, że w innych sytuacjach też jest jak najbardziej na miejscu.

Nie bez przyczyny mówi się, Drodzy Panowie, że mężczyźni są z Marsa, a my z Wenus. Gdybyście tylko umieli choć trochę wyobrazić sobie, co czujemy, jak czujemy i dlaczego czujemy, prawdopodobnie nie byłoby żadnych damsko-męskich gierek i podchodów. Żadnych fochów i dąsów. Żadnych kłótni i awantur. Żadnych problemów z porozumieniem. Aż strach pomyśleć, jak wtedy byłoby nudno na świecie.

Bądź przekonujący

Liczy się nie tylko to, co mówisz, ale także, jak to robisz. Specjaliści od mowy ciała twierdzą, że umiejętność jej odczytywania przez kobiety jest przymiotem jak najbardziej naturalnym, u mężczyzn zaś pozostaje nieomal w zaniku - jesteście pod tym względem na ogół jak dzieci we mgle. Ale na pocieszenie dodają również, że o ile kobiety rzadko kiedy potrafią rozwinąć swoje pierwotne talenty w tym względzie, o tyle mężczyźni - jeśli tylko poćwiczą - stają się w owej sztuce niewiarygodnie biegli. Możesz to wykorzystać.

Jeśli chcesz, by Twoja kobieta uwierzyła w Twoją niewinność czy wybaczyła jakiś błąd - rozmawiając z nią zwracaj się do niej całą twarzą, patrz prosto w oczy, nie krzyżuj rąk ani nóg, pochyl się lekko w jej stronę. Nie przerywaj jej, jeśli chce coś powiedzieć i - skoro już mówi - potakuj; to da jej do zrozumienia, że naprawdę chcesz wysłuchać jej racji. Jeśli rzeczywiście coś nabroiłeś i ją przepraszasz, złóż ręce i nerwowo pocieraj palcem o palec - nie unikając (to bardzo ważne!) kontaktu wzrokowego.

MH 10/2004

REKLAMA