Ucieczka z friendzone: jak przestać być tylko kumplem

Ona wciąż widzi w Tobie przyjaciela, a Ty chętnie zacieśniłbyś kontakty. Zwłaszcza że ona akurat jest wolna. Najwyższa pora na zmianę statusu Waszej znajomości. Nic jednak nie stanie się samo, musisz zacząć działać. Co robić? Spokojnie, masz nasze wskazówki.

Uwodzenie, pdryw shutterstock.com
fot. shutterstock.com

1. Teraz albo nigdy

REKLAMA

Czy istnieje przyjaźń męsko-damska? Taka bez erotyzmu? Być może tak, ale powiedzmy sobie szczerze – seks na ogół w takiej przyjaźni albo już się zdarzył, albo jest rozpatrywany jako interesująca opcja. Przynajmniej przez faceta. I właśnie o takim przypadku mówimy. Kumplujecie się z nią od lat, ale jakoś zawsze albo ona była w związku, albo Ty, i poprzestaliście na przyjaźni. A teraz ona zerwała z facetem, Ty też jesteś singlem i myślisz sobie, że nie możesz wypuścić jej z rąk.

2. Zareklamuj się

Nie przegap tego momentu, bo znowu skończy się tak jak zwykle – będziesz ją pocieszał do chwili, aż usłyszysz: "Wiesz, poznałam kogoś". Podejdź do tego jak do kampanii promocyjnej. Zorientuj się, co takiego beznadziejnego robił jej były i daj do zrozumienia, że Tobie by to nigdy nie przyszło do głowy. Ale nie mów o nim źle – trzymaj klasę.   

REKLAMA

REKLAMA

Ucieczka z friendzone: jak przestać być tylko kumplem bikeriderlondon 2014/shutterstock.com
fot. bikeriderlondon 2014/shutterstock.com

3. Nie udawaj koleżanki

REKLAMA

Skoro zachowujesz się tak jak jej koleżanka, to się nie dziw, że nie widzi w Tobie faceta. Nie chodź z nią na zakupy, nie zwierzaj się, nie bądź na każde zawołanie. Dobrze by było, żebyś nieco ograniczył ilość czasu spędzanego razem. Pozwól jej trochę za sobą zatęsknić. Bądź bardziej tajemniczy.

Chcesz, by zaczęła patrzeć na Ciebie jak na faceta, a nie przyjaciela? Spędzaj z nią mniej czasu, niech za Tobą zatęskni.

To może uruchomić jej wyobraźnię i zacznie podejrzewać, że być może jest w Twoim życiu inna kobieta. Nie chodzi o to, aby sztucznie wywoływać zazdrość, tylko żeby przestała uważać Twoje towarzystwo za coś oczywistego, co jej się należy.

4. Przeredaguj swoją historię

Skoro kumplujecie się od dłuższego czasu, to można założyć, że ona doskonale zna historię Twoich poprzednich związków. Może nawet wie trochę za dużo, na przykład o Twoich zdradach. Przy jakiejś okazji nawiąż w rozmowie do tego – powiedz coś w stylu, że przemyślałeś sobie wszystko, że dzisiaj jesteś już innym człowiekiem, że nie wyobrażasz sobie zdradzania kobiety, którą naprawdę kochasz.

 

REKLAMA

Uwodzenie, pdryw shutterstock.com
fot. shutterstock.com

5. Umów się wieczorem

REKLAMA

Jeżeli zwykle widywaliście się w ciągu dnia, to pora na zmianę. Wieczorem widzimy rzeczy w innym świetle. Rozszerzają się nam źrenice, sprawiając, że wydajemy się sobie bardziej atrakcyjni. W każdym razie ona podświadomie odbierze komunikat, że jest dla Ciebie kobietą godną pożądania. Trochę alkoholu tylko zwiększy efekt.

6. Podwój efekt

Zabierz ją na kolację razem z zaprzyjaźnioną parą. Zgodne, szczęśliwe pary mają zaraźliwy wpływ na innych ludzi. Zakolegowani single, nawet chwilowo zrażeni do bycia z kimś, zaczynają widzieć związki jako całkiem sympatyczną opcję. Chodzi o to, żeby w jej głowie powstało skojarzenie – fajny związek oraz Ty.

 

REKLAMA

REKLAMA

Uwodzenie, pdryw shutterstock.com
fot. shutterstock.com

7. Nie bądź tylko dawcą

REKLAMA

Najprawdopodobniej do tej pory wasza relacja wyglądała tak: ona potrzebuje przewieźć lodówkę – dzwoni do Ciebie. Złapała kapcia na drodze – dzwoni do Ciebie. Musi przesunąć szafę – dzwoni do Ciebie. Dla kobiet przyjaciel mężczyzna, który bezinteresownie zrobi dla niej to, czego sama by nie zrobiła, jest bezcenny. Ale, niestety, ludzie się szybko przyzwyczajają i wcale nie rewanżują się w taki sposób, jakbyś chciał.

Zmień strategię – sam zacznij prosić ją o przysługi. Może np. zaopiekuje się Twoim psem podczas Twojego wyjazdu? Cokolwiek. Istnieje w psychologii taka zasada, że ludzi, którym wyświadczamy jakąś przysługę, zaczynamy bardziej lubić i cenić. To taki mechanizm psychologiczny – skoro już w kogoś zainwestowaliśmy nasz czas czy zaangażowanie, to chcemy wierzyć, że ta osoba była tego warta. A dodatkowo dochodzi do tego kobiecy instynkt opiekuńczy. One bardziej angażują się emocjonalnie, gdy czują, że mogą być potrzebne. 

8. Nowy Ty

Jeżeli chcesz, żeby kobieta dostrzegła w Tobie kogoś innego niż tylko starego kumpla, zmień kontekst. Zacznij się trochę inaczej ubierać, zmień fryzurę, zacznij treningi do triathlonu. Zrób cokolwiek, co wytrąci Cię ze starych przyzwyczajeń. 

MH 07/2013

 

REKLAMA