Czy pasujecie do siebie?

Razem oglądacie telewizję, razem jecie, razem śpicie. Jest świetnie. Ale jaki będzie wasz związek za 5 lat? Czy dalej będziecie się tak dobrze razem bawić? Czy przetrwacie kryzysy i wciąż będziecie dla siebie atrakcyjni? Zrób test i sprawdź, czy do siebie pasujecie.

| Data aktualizacji: 2020-06-04
shutterstock.com
fot. Yuri Arcurs 2010/shutterstock.com

Mówią, że aby dowiedzieć się, jaka będzie nasza partnerka za wiele, wiele lat, trzeba uważnie przyjrzeć się jej matce. Oczywiście życzymy Ci, żeby teściowa była świetną, zadbaną i sympatyczną kobietą. Musisz jednak zachować czujność. Wraz z nadejściem ery operacji plastycznych, ośrodków spa, psychoterapii i kursów pozytywnego myślenia, przyszłe teściowe coraz częściej przybierają postacie wilków w owczych skórach. Dlatego warto zastosować inne metody przewidywania przyszłości.

Para psychologów i psychoterapeutów - Viola Nowacka i Marek Laube - skonstruowała test zgodny z koncepcją zdrowych związków partnerskich. Ujawnia on prawdę nie tylko o Twojej partnerce, ale także o Tobie, Twoich słabościach i nierealnych oczekiwaniach. Sprawdź, czy nie marnujesz czasu z niewłaściwą kobietą.

Przeczytaj jej kolejne pytania i poproś o zwięzłą odpowiedź. Następnie porównaj odpowiedzi z kluczem testu. Istotna jest właściwa klasyfikacja odpowiedzi, więc tego wieczoru nie pij więcej niż trzy piwa, bo zinterpretujesz odpowiedzi zgodnie ze swoimi oczekiwaniami.

REKLAMA

Uwaga: jej odpowiedzi mogą nie pokrywać się dokładnie z Twoimi, więc musisz wychwytywać ich sens. Przygotuj się na obie sytuacje - że wynik zasugeruje Ci i to, iż powinieneś z nią zostać, i że należy odejść, chociaż może to być dla Ciebie bolesne. Jeśli zdecydujesz się na rozstanie, prześlij nam jej telefon. Prawdopodobnie będzie potrzebowała wsparcia...

Zapisz wszystkie jej prawidłowe odpowiedzi na kartce - na końcu podsumuj je i sprawdź, czy na swoją partnerkę będziesz mógł zawsze, wszędzie i w każdych okolicznościach liczyć.

 1.


Na imprezie upijam się i zaczynam pleść jakieś niewiarygodne bzdury. Zataczam się i mówię, że jest mi niedobrze. Co robisz?

A. Jestem zażenowana i mówię wprost, że się zalałeś w trupa.

B. Dyskretnie, ale stanowczo cię wyprowadzam.

Właściwa odpowiedź: B

Czy ona jest w stanie uchronić Cię przed splamieniem reputacji albo, co gorsza, dywanu? Jeśli zacznie otwarcie wymyślać Ci, pouczać i prawić morały, to czego oczekiwać po niej w przyszłości? Nie żebyś na to nie zasługiwał, palancie. Ale jeżeli ona jest w stanie Ci pomóc, np. wylewając na swoją bluzkę czerwone wino po to, żeby odwrócić od Ciebie uwagę, to jest prawdziwą wspierającą partnerką. Ideał delikatnie wyprowadzi cię na zewnątrz i szepnie: "Chodźmy stąd. Chcę się kochać" (oczywiście wie, że nic z tego nie będzie).

REKLAMA

REKLAMA

Jon Tagel - Rodale Images
Sądzisz, że Ty i Twój szef tak samo rozumiecie słowo "casual"? (fot. Jon Ragel)

 2.


Ogłaszam Ci, że przerwę moją dobrze zapowiadającą się karierę menedżerską i spełnię swoje dawne marzenie: zostanę leśniczym i zamieszkam w leśniczówce w Puszczy Białowieskiej. Co byś na to odpowiedziała?

REKLAMA

A. Jeśli tylko to Cię uszczęśliwi, jestem za. Pójdę za Tobą wszędzie!

B. Zwariowałeś, kompletnie Ci odbiło?!

Właściwa odpowiedź: B

Pierwsza odpowiedź sugeruje, że Twoja dziewczyna cierpi na chorobę pod tytułem "miłość pokona wszystko". Ona nie potrafi Cię uchronić przez Tobą samym. Będzie podążać za Twoimi romantycznymi, dziecinnymi pomysłami, które nie mają nic wspólnego z realnym życiem i mogą pociągnąć Cię na dno. A jeśli podaje w wątpliwość Twoje zdrowie psychiczne, będzie dobrym doradcą Twojej kariery. Pobudzi Twoje ambicje, zmotywuje do działania, podpowie, jak zdobyć awans, pokonać konkurencję i znaleźć sposób na zarabianie dużej kasy. Udupianie Twoich absurdalnych, dziecinnych pomysłów to najlepsze, co może dla Ciebie zrobić dobra kobieta.

 3.


Podczas wspólnego jedzenia obiadu jestem nieobecny duchem. Jedyny ślad, że żyję, to to, że jedzenie powoli znika z talerza. Jak na to zareagujesz?

A. Pytam Cię, jak się czujesz, albo jak minął dzień i nie drążę więcej tematu. Nie musimy rozmawiać w każdej sekundzie naszego związku.

B. Wkurza mnie takie zachowanie. Czy coś jest nie tak między nami?

Właściwa odpowiedź: A

Kobiety i mężczyźni mają różne potrzeby prowadzenia konwersacji. Mężczyźni rzadko mają potrzebę zwierzania się, a u kobiet jest ona nagminna. Bystra i uważna partnerka zdaje sobie sprawę, że mężczyźni miewają długie okresy milczenia, zwłaszcza jeśli właśnie pochłaniają dużą porcję mięcha. Kobieta taktowna może dyskretnie zacząć rozmowę, np. "Jak Ci minął dzień?", ale nie będzie Cię dłużej molestować, jeśli nie dasz się wciągnąć w rozmowę. Wspierająca partnerka mogłaby jeszcze dodać: "Może porozmawiamy później". Ta technika, zwana zostawianiem otwartych drzwi, świetnie rokuje waszemu związkowi. Kobiety niepewne siebie albo te, które z różnych powodów obawiają się kryzysu partnerskiego, utożsamiają milczenie z nadchodzącym nieszczęściem. W praktyce, często same prowokują swoim zachowaniem i podejrzliwością jakieś problemy.

 4.


Co Cię bardziej zmartwi lub zdenerwuje: kiedy ja przytyję czy kiedy Ty przytyjesz?

A. Gorzej, jeśli Ty przytyjesz.

B. Gorzej, jeśli ja przytyję.

Właściwa odpowiedź: B

Wspierająca partnerka zdaje sobie sprawę, że jej nadwaga stanie się problemem dla Was obojga. Będzie Cię zamęczać pytaniami, na które nie ma dobrej odpowiedzi: "Kochanie, czy uważasz, że wyglądam grubo w tej sukience?", a Ty nie będziesz wiedział, co powiedzieć, żeby jej nie urazić. Jej nadwaga może niekorzystnie wpłynąć na Wasze życie seksualne, ponieważ kobieta niezadowolona ze swojego ciała często traci ochotę na seks.

 5.


Z powodu kryzysu w pracy, zapomniałem o rocznicy naszego poznania, którą od bardzo dawna planowaliśmy razem świętować. Jak to przyjmiesz?

A. Nie cierpię, kiedy robisz takie rzeczy. W ogóle o mnie nie pamiętasz. Wszystko jest ważniejsze niż ja!

B. Jestem rozczarowana, ale dam się przebłagać, jeśli przeprosisz i obiecasz, że to się nie powtórzy.

Właściwa odpowiedź: B

To pytanie jest dobrą miarą tego, co w psychologii nazywa się postawą roszczeniową. Zastanów się, czy ona widzi rzeczywiste, obiektywne przyczyny problemu (które są tu przecież poza Twoją kontrolą), czy też uważa, że bez względu na realia wszystko powinno się kręcić wokół niej. Możesz to poznać po tym, że łatwo się obraża i czuje się skrzywdzona, bo zapomniałeś, nie pomyślałeś, nie odgadłeś jej życzeń itp., a jako karę stosuje tygodniowy szlaban na seks. Partnerka idealna ma prawo czuć się rozczarowana, w końcu cieszyła się na wspólny wieczór z Tobą. Ale nie uważa, że to Ty i Twój podły charakter są przyczyną wszystkich nieszczęść.

 6.


Na imprezie przyglądam się z wielkim zainteresowaniem atrakcyjnym dziewczynom. Jakieś komentarze?

A. Po powrocie do domu wyjaśnię Ci, co o tym myślę. Głośno i wyraźnie.

B. Nic nie powiem, bo wiem, że nie robisz tego złośliwie. To instynkt. Ale nie lubię, jak robisz to ostentacyjnie.

Właściwa odpowiedź: B

Wspierająca partnerka zdaje sobie sprawę z istnienia psychologicznej koncepcji wizualnej zdobyczy. Są obiekty w przyrodzie, które szczególnie silnie przyciągają uwagę mężczyzn. Mężczyźni są biologicznie zaprogramowani na dostrzeganie pewnej kategorii bodźców erotycznych.

Większość kobiet instynktownie patrzy na niemowlęta, mężczyźni na szczegóły kobiecej anatomii. Niemniej, jeśli chcesz być facetem z klasą, powinieneś starać się powstrzymać w obecności swojej partnerki. To kwestia kultury i dobrych manier, a także wyczucia. Skoro sprawia jej to przykrość, daj spokój.

REKLAMA

Jon Tagel - Rodale Images
Widzę, że Twoje szkła kontaktowe są OK, ale chyba zapomniałeś nawilżyć skórę! (fot. Jon Ragel)

 7.


Obiecuję Ci, że zadzwonię w poniedziałek, żeby umówić się na kolację w lokalu, ale do środy się nie odzywam. Co robisz?

REKLAMA

A. Byłoby dla Ciebie lepiej, gdybyś, do cholery, znalazł jakąś wiarygodną wymówkę!

B. Nic się nie stało. Prawdopodobnie miałeś jakieś swoje bardzo ważne sprawy.

Właściwa odpowiedź: A

Wystrzegaj się kobiet, które mówią smutno: "Och, nic się nie stało, wszystko rozumiem". Prawdopodobnie żywi do Ciebie głęboką urazę, ale dusi ją w sobie, aż do chwili, kiedy pewnego dnia przyjdziesz do domu i zobaczysz, że wszystkim Twoim koszulom brakuje rękawów... Jeśli liczyła na telefon od Ciebie, a Ty nawaliłeś, ma prawo oczekiwać przeprosin.

Najważniejsze, aby potrafiła nazwać problem i starała się go rozwiązać. Powinna wymóc na Tobie, abyś nazwał przyczynę tego numeru, zaakceptować przeprosiny (jeśli są oczywiście uzasadnione) i zagrozić konsekwencjami, jeśli zrobisz to ponownie. Jeśli natomiast pozwala na takie traktowanie siebie, to nie jest żadną partnerką, tylko jęczącą ofiarą. Oczywiście, nie musisz rezygnować z seksu, ale nie wiąż się.

 8.


Dostaję okazję zarobienia dużej gotówki, którą możemy wydać na wspólne przyjemności. Ale to oznacza więcej czasu w pracy, a więc mniej czasu dla Ciebie. Co Ty na to?

A. Będzie mi przykro, że będę Cię tak mało widywała. Nie cierpię samotnych wieczorów.

B. Trudno. W końcu to tylko przez jakiś czas. Zapiszę się na włoski, a potem pojedziemy do Toskanii.

Właściwa odpowiedź: B

Przechodzimy do poważnego zagadnienia kobiecej niezależności. Jeśli ona nie potrafi zająć się swoimi sprawami i liczy, że to Ty będziesz zapewniał jej wieczorne rozrywki, to nie jest dobra wróżba na przyszłość. Potrzebujesz partnerki, która potrafi pozytywnie patrzeć na rzeczywistość. Cieszy się, kiedy spędzacie razem czas, ale nie rozpacza, jeśli to okazuje się chwilowo niemożliwe. Zwłaszcza że powody są jasne, a cel określony.

 9.


Moja eks jest przejazdem w mieście i chciałbym ją zaprosić na drinka. Co Ty na to?

A. Idź, ale nie spodziewaj się, że to po mnie spłynie.

B. OK. Pod warunkiem że ja też mam prawo widywania się z moim byłym facetem.

Właściwa odpowiedź: A

Wspierająca partnerka okazuje zazdrość w sposób zawoalowany. Nie stara się zaraz rewanżować czy ubijać interesu. Mądra kobieta jest odrobinę zazdrosna, bo wie, że seks z byłą bardzo często kusi mężczyzn.

10.


Mój wtorkowy poker pokrywa się z Twoją ważną firmową imprezą. Jak to rozwiążemy?

A. Zrezygnujesz z tego głupiego pokera.

B. Przełóż to i idź ze mną. A w następny wtorek zrobię wam pyszne zakąski.

Właściwa odpowiedź: B

To jej wielki dzień i oczekuje od Ciebie szczególnej uwagi. Powinieneś dotrzymać jej towarzystwa. Jeśli nie pójdziesz, zaczną się plotki, że jesteś nieczułym palantem i na pewno ją zdradzasz. Poza tym, żeby zrobić Ci na złość, może wrócić do domu w lekko pomiętej sukni, np. z urwanym guzikiem... I po co Ci taki stres?

11.


Proponuję Ci odlotowy seks, jakiego jeszcze nigdy nie uprawialiśmy. Proszę o odpowiedź.

A. Najpierw powiedz mi, co masz na myśli...

B. Jestem zawsze otwarta na nowe propozycje.

Właściwa odpowiedź: B

Odpowiedź druga sugeruje, że ona chce Ci zaimponować swoją odwagą w sprawach seksu i nie jest do końca sobą. Prawdziwa partnerka będzie chciała się dowiedzieć najpierw, o co Ci chodzi. I w zależności od tego, może powiedzieć coś w rodzaju: "Spróbujmy i zobaczymy, jak się z tym będę czuła. Ale jeśli spanikuję, chciałabym móc się wycofać. OK?"

12.


Mam ochotę na seks, ale Ty nie jesteś w nastroju. Co teraz?

A. Mimo wszystko będę się z Tobą kochać.

B. Przełóżmy to na jutro.

Właściwa odpowiedź: B

Kobieta, która się udostępnia wbrew własnej woli, powetuje sobie wtedy, gdy najmniej będziesz się tego spodziewał. Będzie się czuła w głębi duszy wykorzystana. Druga odpowiedź jest bardziej uzasadniona. Pozostaje kwestia, jak to zrobi. Wspierająca partnerka wyszepcze Ci do ucha obietnicę jutrzejszej nocy, a najlepiej, jeśli zadba o alternatywny sposób rozładowania atmosfery, np. zaproponuje obejrzenie filmu erotycznego albo pozwoli Ci masturbować się przy niej. A nuż to ją rozbudzi?...

REKLAMA

REKLAMA

Jon Tagel - Rodale Images
Misiu... Jak masz same czarne i po kolei to chyba dobrze, prawda? (fot. Jon Ragel)

13.


Wracam na bani w środku nocy w licznym i hałaśliwym towarzystwie, wyrywając Cię z łóżka. W dodatku przewróciłem się na wieżę stereo. Co robisz?

REKLAMA

A. Dobrze, że już wróciłeś, kochanie, martwiłam się. Zrobię zaraz kanapki.

B. Przyjaciele są proszeni do wyjścia, a Ty śpisz na sofie.

Właściwa odpowiedź: B

Chciałbyś być z kobietą, która cierpliwie znosi Twoje niedojrzałe wybryki, zwłaszcza że skończyłeś już 30, 35, 40 lat? Ile jeszcze razy zamierzasz zachowywać się jak skończony dupek. Jeśli nie lubisz ustabilizowanego życia to w porządku, pouczać nie będziemy. Ale powinieneś uprzedzić ją o tym wcześniej, choćby po to, by nie robić jej krzywdy.

14.


Wyjeżdżasz na kilka dni. Kiedy wracasz, spodziewasz się zastać nasze gniazdko...

A. W takim samym stanie, w jakim je zostawiłam, bez długich blond włosów w wannie.

B. Nabałaganione, ale powinieneś naprawić wszystkie uszkodzenia i razem ze mną potem posprzątać.

C. Płatki róży na pościeli.

Właściwa odpowiedź: B

Wspierająca partnerka wie, że mężczyźni mają inne poglądy na porządek. W typowym mieszkaniu samotnego faceta wchodzisz do środka boso, ale wychodzisz w przyklejonym do stóp czymś na kształt kapci. Może nie jest tak źle, ale sprzątać nie lubisz, nieprawdaż? Druga odpowiedź jest najlepsza: ona chce mieć czyste mieszkanie, ale ma też realne wymagania. Jeśli wybrała odpowiedź trzecią, nie pozwól jej więcej oglądać telenowel.

15.


Ubrałem się jak głupek na poważne spotkanie. Jak reagujesz?

A. Nigdy nie potrafisz się sam ubrać.

B. Wybiorę Ci coś bardziej stosownego.

Właściwa odpowiedź: B

Wspierająca partnerka zauważy Twoje upośledzenie w temacie mody i z wdziękiem zaoferuje pomoc. Pierwsza odpowiedź sugeruje, że masz do czynienia z gderającą, krytyczną zrzędą. Wymarzona partnerka powie: "Nie chciałabym, byś się skompromitował w towarzystwie, kochanie".

16.


Zapomniałem o Twoich urodzinach. Co robisz?

A. Przeproś mnie, kup ładny prezent i przekonaj mnie, że to się więcej nie powtórzy.

B. Nic. Przyzwyczaiłam się.

Właściwa odpowiedź: B

Ostrzegaliśmy Cię przed kobietami, które mówią: "Nie, nic się nie stało". Pierwsza odpowiedź jest lepsza, bo podsuwa Ci rozwiązanie problemu. Ta kobieta zna własną wartość, wie, czego chce, ale też nie oczekuje, byś się przed nią płaszczył.

Rozwiązanie testu


A teraz podlicz, ile razy Twoja partnerka odpowiedziała prawidłowo, i sprawdź, co z tego wynika dla waszego związku.

  • 13 lub więcej dobrych odpowiedzi: Masz do czynienia ze wspierającą partnerką. Trzymaj się jej, zanim się zorientuje, że zasługuje na kogoś lepszego.
  • 7-12 dobrych odpowiedzi: Nie jest najlepsza, ale istnieje możliwość, że się poprawi. Daj jej szansę, zwłaszcza jeśli dobrze gotuje.
  • 6 lub mniej dobrych odpowiedzi: Powiedz jej, że zasługuje na kogoś lepszego i już powinna zacząć się rozglądać. Prawdopodobnie nie będzie Ci łatwo jej się pozbyć, ale liczymy na Twoją wyobraźnię.
Zobacz również:
Podnoszenie ciężarów dla samego zdrowia i dobrego samopoczucia to zabawa, którą polecimy każdemu, ale nadal zabawa. Podnoszenie ciężarów, aby modelować i rozwijać sylwetkę, to już prawdziwa nauka. Przedstawiamy człowieka, który poznał wszystkie tajemnice hipertrofii i zechciał się nimi z nami podzielić.
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA