Tak kobiety kłamią w sprawach seksu

Choć szczerość jest podstawą każdego zdrowego związku, to prawda jest taka, że kłamstwo mamy w genach. MH zapytał 700 kobiet o to, co ukrywają przed swoimi facetami. Oto cała prawda - zanim przeczytasz, zastanów się, czy chcesz ją poznać.

udany związek, relacje z kobietami shutterstock.com
Kobiety kłamią bardzo często i, na nasze nieszczęście, robią to całkiem nieźle.

Są tacy, którzy uważają, że im mniej się wie, tym człowiek jest spokojniejszy. My jednak, jako ludzie dociekliwi, postanowiliśmy zaryzykować. Kogo od czasu do czasu nie dręczy myśl, że jego partnerka nie mówi mu wszystkiego? Zwłaszcza że sami też od czasu do czasu, łagodnie mówiąc, przemilczamy pewne niewygodne fakty.

Opinie specjalistów na temat tego, czy absolutna szczerość w związku jest rzeczywiście niezbędna, są różne. Ale z drugiej strony ukrywanie prawdy jest cholernie męczące na dłuższą metę. Wydaje się, że lepiej jest stworzyć związek, w którym obie strony nie muszą się bać reakcji partnera na prawdę. Niestety, to wymaga szczerości także od Ciebie.

1 na 3 kobiety nie mówi partnerowi o tym, ilu miała wcześniej partnerów

Kiedy się martwić? Tylko wtedy, gdy istnieje niebezpieczeństwo zarażenia się chorobą weneryczną.

Co robić? Jeżeli jesteście ze sobą już jakiś czas i nagle przypadkiem odkryjesz, że coś było wcześniej na rzeczy, najrozsądniej jest po prostu milczeć. Badania na University of Kansas wykazały, że kobiety w szczęśliwym związku rzadko fantazjują o swoich eks. Było, minęło, teraz jesteś Ty i ona koncentruje się na Tobie.

83% ludzi jest przekonanych, że potrafi rozpoznać kłamstwo. To złudzenie. Większość z nas tego nie potrafi.

Ale, jeżeli faktycznie jej przeszłość nie daje Ci spokoju, to zacznij od siebie. Zadbaj o miłą, przyjacielską atmosferę i opowiedz jej kilka historyjek ze swojej przeszłości. Być może wtedy ona też Ci coś opowie. Ale w chwili, gdy zmienisz się w oficera śledczego, możesz być pewien, że już pożałowała swojej szczerości. I więcej nie będzie ryzykować.

32% miało flirt w czasie trwania związku

Kiedy się martwić? Wtedy gdy zachowanie Twojej partnerki wyraźnie się zmienia. Brakuje jej czasu dla Ciebie, przestaje z Tobą flirtować, śmiać się z Twoich dowcipów, staje się milcząca i wycofana.

ANALIZA SEKSU: Na co ona zwraca uwagę w łóżku?

Co robić? Zmiana zachowania jeszcze nie musi oznaczać zdrady. Zamiast rzucać oskarżenia niepoparte żadnymi dowodami, co sprawi, że jeszcze bardziej się w sobie zamknie, lepiej namów ją na rozmowę o Was. Powiedz, że się martwisz tym, co się między Wami dzieje, że chciałbyś wiedzieć, o co chodzi, i jak moglibyście wszystko naprawić. Podczas rozmowy używaj jak najczęściej zaimków "my", "nas", "nasze". Badania psychologiczne wskazują, że używanie ich podczas partnerskich kłótni czy ciężkich rozmów sprawia, że pary szybciej dochodzą do porozumienia. Słowo "my" przypomina po prostu, że więcej Was łączy niż dzieli.

1 na 3 kobiety czasem fantazjuje o innych podczas seksu

Kiedy się martwić? W ogóle się nie martwić. I tak się dziwimy, że tylko 32% kobiet przyznaje się do fantazjowania o innych mężczyznach podczas uprawiania seksu z partnerem. Dr Ian Kernel, seksuolog, twierdzi, że to zupełnie normalne. "To dobry sposób, żeby dodać trochę pikanterii do seksu, i wcale nie musi oznaczać, że ona ma jakieś plany wobec obiektu fantazji".

Co robić? Nic. No chyba że masz z tym problem. No, ale z ręką na sercu, czy Tobie się to nie zdarza? Albo czy nie podniecają Cię fantazje o seksie w trójkącie? Ale jeżeli domagasz się wyłączności, posłuchaj Lou Paget, seksuolog i autorki poradników ("365 dni zmysłowego seksu", wyd. Muza), która radzi, żeby po prostu zapalić światło. Kontakt wzrokowy pomoże jej skoncentrować się na Tobie.

48% kobiet od czasu do czasu zaspokaja się sama

Kiedy się martwić? Wcale się nie martw. Wykonałeś dobrą robotę. Dr Lori Buckley, seksuolog, twierdzi, że kobiety masturbują się częściej wtedy, gdy mają udane życie seksualne. "Im więcej dobrego seksu, tym większą kobieta ma na niego ochotę".

Co robić? Możesz wprowadzić trochę odmiany. Buckley sugeruje, że jeżeli kobieta zaspokaja się sama, może to świadczyć o tym, że ma fantazje, którymi obawia się podzielić z Tobą, albo czeka na Twoją inicjatywę. Niech nie czeka. Obejrzyjcie razem jakiś erotyczny film albo wybierzcie się razem do seks-shopu.

8 na 10 kobiet ukrywa cenę zakupionych rzeczy

Kiedy się martwić? Jeżeli macie osobne konta, a ona sama na siebie zarabia, to ostatecznie co Cię to obchodzi. Problem się pojawia, jeśli nie macie dogadanych kwestii finansowych i z Waszego wspólnego konta znikają pieniądze na życie.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Co kobiety naprawdę myślą o seksie?

Co robić? Aż 97 proc. Polek uważa, że na smutki najlepsze jest buszowanie po sklepach. Seks ceni sobie o 6% kobiet mniej – wynika z sondażu opublikowanego ostatnio przez "Newsweek". Może Twoja partnerka jest smutna, a Ty tego nie zauważasz. A może to jej zemsta za to, że sam kupujesz sobie drugie gadżety. Tak czy inaczej, bez rozmowy się nie obejdzie.

Kobiety kłamią 3 razy dziennie...

O tym, jak kłamią ludzie, dowiedzieliśmy się dzięki badaniu zleconemu przez wytwórnię filmową 20th Century Fox z okazji brytyjskiej premiery pierwszego sezonu serialu "Magia kłamstwa". Dzięki filmowcom naukowcy sprawdzili, jak często kłamiemy i jakie są nasze najczęstsze kłamstwa w związku. Najbardziej nas zainteresował fakt, że to faceci okazali się większymi kłamczuchami. Według tego badania kobiety kłamią tylko 3 razy dziennie, co daje 1092 kłamstwa rocznie i 68 796 kłamstw w życiu.

Oto pierwsza dziesiątka najczęstszych kłamstw kobiet:

1. Wszystko w porządku.

2. Och, to? Nie jest nowe, mam to od lat.

3. To nie było takie drogie.

4. Kupiłam to na wyprzedaży.

5. Już jadę.

6. Nie wiem, gdzie to jest, nie dotykałam.

7. Wcale tak dużo nie wypiłam.

8. Boli mnie głowa.

9. Nie, nie wyrzuciłam tego.

10. Nie słyszałam dzwonka telefonu.

...a faceci kłamią jeszcze częściej

Przeciętny facet okłamuje swoją partnerkę, kolegów lub współpracowników 6 razy dziennie. Daje to 2184 kłamstwa rocznie i 126 672 mniejszych kłamstewek lub wielkich oszustw w skali życia. Co ciekawe, 83% badanych obu płci stwierdziło, że potrafią rozpoznać, kiedy ich partner/ka kłamie. Według nich jedną z najważniejszych wskazówek jest fakt, że kłamca nie może spojrzeć drugiej osobie prosto w oczy, gdy mówi nieprawdę. To oczywiście złudzenie, bo większość z nas kompletnie nie potrafi rozpoznać kłamstwa.

Oto top 10 najczęściej powtarzanych męskich kłamstw:

1. Wszystko w porządku.

2. To będzie moje ostatnie piwo.

3. Nie wyglądasz w tym grubo.

4. Nie miałem sygnału.

5. Bateria mi padła.

6. Przepraszam, przegapiłem Twój telefon do mnie.

7. Wcale nie wypiłem tak dużo.

8. Już jadę.

9. To nie było takie drogie.

10. Utknąłem w korku.

MH 03/2011

REKLAMA