Syndrom księżniczki i mocna erekcja - seksualne ciekawostki MH

Czy ludzie piękni są mniej szczęśliwi w związkach i bardziej skłonni do zdrad? Wszędobylscy naukowcy sprawdzili i to, a my przybliżamy Wam ich ustalenia. Przy okazji dorzucamy 5 patentów na mocną erekcję.

Piękna kobieta, seksowna kobieta shutterstock.com
Czy z w parze z pięknem idzie arogancja i skłonność do zdrad?

Znak równości

Ludziom ponadprzeciętnie atrakcyjnym trudniej jest wytrwać w związkach i dochowywać wierności – twierdzą naukowcy z Harvardu. Piękni ludzie na ogół są pieszczochami losu, od dziecka słyszą komplementy i zachwyty, wyrastając w przekonaniu, że zasługują w życiu na coś szczególnego – na przykład na księcia z bajki (w przypadku kobiet) lub na modelkę (w przypadku facetów).

Zresztą nieustannie otrzymują sygnały, że są wyjątkowi i mogą sobie pozwolić na więcej niż inni śmiertelnicy (np. na bezkarne łamanie przepisów, bo przecież wystarczy się potem tylko uśmiechnąć do policjanta). Piękni ludzie z reguły są mniej szczęśliwi w swoich związkach, szczególnie gdy wiążą się z kimś mniej atrakcyjnym. Nawet gdy na poziomie świadomym zdają sobie sprawę, że uroda nie jest najważniejsza, to jednak podświadome przekonania na własny temat mogą wziąć górę. Jeżeli więc jesteś dużo mniej atrakcyjny od swojej partnerki, to może Ci przypaść rola wiernego giermka (albo rogacza).  

Erekcja na medal

Oto pięć sposobów, dzięki którym zapobiegniesz ewentualnym problemom z erekcją. Niektóre z nich są zresztą bardzo przyjemne i nie zabierają dużo czasu.

1. Zrób to sam

Masturbacja to test Twojej hydrauliki. Jeżeli wiesz, że wszystko działa, to zmniejsza się stres, kiedy jesteś z kobietą.

2. Pij kawę

Badania opublikowane w PLOS One dowodzą, że 2-3 filiżanki kawy dziennie zmniejszają ryzyko zaburzeń erekcji.

3. Mniej pij

Nadmiar alkoholu prowadzi do zaburzeń hydrauliki. 6 drinków tygodniowo to maksymalna dawka.

4. Zrzuć brzuch

Mniejszy obwód w pasie jest związany z wyższym poziomem testosteronu i wyższą jakością nasienia.

5.Unikaj  jointów

Marihuana wchodzi w interakcje z receptorami estrogenu, zaburzając produkcję testosteronu. 

REKLAMA