REKLAMA

Spadek zainteresowania seksem - główne powody

Wasz seks jest rewelacyjny. Ale co będzie za parę lat? Seksuolodzy twierdzą, że można to przewidzieć. Mamy nadzieję, że jest to równie prawdziwe, jak wróżenie z ręki, bo wygląda jakoś dziwnie ponuro.

seks, partnerstwo, związki Nie zawsze w Waszej sypialni będzie kipiało od emocji.

Fantastyczny seks na początku

Badania to potwierdzają - im gorętszy seks na początku, tym większe późniejsze niezadowolenie. Wspólne życie naturalnie obniża pożądanie, ale im bardziej wyśrubowaliśmy poziom oczekiwań, tym boleśniej odczuwamy różnicę.

Symulowane orgazmy

Jeśli ona od początku nie ma satysfakcji z seksu, z czasem może w ogóle się zniechęcić. Sygnałem ostrzegawczym jest krzyk. Podczas prawdziwego orgazmu nie sposób go z siebie wydobyć. Ona może jęczeć, wzdychać, mruczeć, ale nie krzyczeć.

REKLAMA

Przeczytaj też: 5 sygnałów, że ona lubi seks

Chce mieć dużo dzieci

Poród sprawia, że kobieta traci na jakiś czas zainteresowanie seksem. Sprzyjają temu zmiany hormonalne oraz zmęczenie. Wielokrotne porody osłabiają doznania podczas współżycia. Do tego dochodzi obawa, że będzie przekonana, że po ciążach jej ciało nie jest atrakcyjne.

Nie może mieć dzieci

Podjęcie leczenia wiąże się z tym, że seks uprawia się tylko zgodnie z harmonogramem. Może stać się kolejnym obowiązkiem i mechanicznym aktem. Im dłużej to trwa, tym większe ryzyko, że seks zacznie dzielić.

Złe doświadczenia

Jeśli ona doświadczyła molestowania czy gwałtu, bez odpowiedniej terapii seks może nadal kojarzyć jej się z czymś brudnym czy bolesnym i będzie go unikać.

Nie patrzy, gdy odchodzisz

Oto test, który podpowiedział nam czytelnik: "Czy ona spogląda za Tobą, kiedy gdzieś odchodzisz?" Silna więź seksualna powoduje, że nawet nie zdając sobie z tego sprawy odprowadzamy wzrokiem partnera, choćby nawet odchodził na krótko.

MH 09/2004

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA