Sex coach - czego może Cię nauczyć?

Dziś właściwie w każdej dziedzinie życia możemy skorzystać z pomocy coacha. Czym się różni seks coach od seksuologa i w czym może nam pomóc.

shutterstock.com

Seks coach to nowy zawód na rynku. Nie jest to lekarz, tak jak seksuolog. Nie może przepisywać leków ani zajmować się poważnymi zaburzeniami. Wykluczona jest również psychoterapia. Coach to nie „personalny trener seksu”: nie stoi przy łóżku i nie udziela wskazówek dotyczących prawidłowych ruchów czy tempa (nie wolno mu też dotykać klientów).

ZOBACZ: 10 męskich nieseksualnych powodów do seksu

Coach seksualny zajmuje się ludźmi zdrowymi, którzy chcieliby bardziej rozwinąć swój potencjał i czerpać więcej radości z seksu. Spotkania z coachem pomagają klientom przede wszystkim zwerbalizować własne potrzeby, a także nauczyć się właściwej komunikacji na tematy związane z seksem. Klienci wraz z coachem ustalają, co chcieliby zmienić w swoim życiu erotycznym i ustalają plan zmiany. Cykl spotkań może potrwać do kilku miesięcy.

Seks powinien być na receptę!

Na serce

Badacze udowodnili, że uprawianie seksu dwa, trzy razy w tygodniu zmniejsza ryzyko zawału, wylewu i udaru o 50%. Tylko 1% zawałów zdarza się podczas seksu, i to podobno głównie w przypadku skoku w bok.

Na sen

Seks leczy bezsenność. To m.in. zasługa hormonalnego koktajlu oksytocyny i prolaktyny, wywołujących błogość i poczucie bezpieczeństwa. Warto dodać, że organizm nie daje się łatwo oszukać i masturbacja wyzwala ich cztery razy mniej.

Na raka

Ci, którzy mogli się pochwalić liczbą ponad 21 ejakulacji miesięcznie, są mniej zagrożeni rakiem prostaty niż ci, którzy ejakulują mniej niż 7 razy w miesiącu. Ejakulacja przeciwdziała gromadzeniu się substancji karcynogennych.

Na awans w pracy

Podczas publicznego wystąpienia ciśnienie krwi u mężczyzn, którzy uprawiali wcześniej seks, było bardziej wyrównane i szybciej wracało do normy. Seks obniża poziom hormonów stresu, dzięki czemu działamy efektywniej.

Na długie życie

Mężczyźni, którzy kochają się dwa, trzy razy w tygodniu, mają o 50% większe szanse na przeżycie w dobrym zdrowiu najbliższych 10 lat niż ich leniwi koledzy, którzy uprawiają seks tylko raz na miesiąc. A poza tym wyglądają młodziej.

Zobacz również:
REKLAMA