Seksualny raport MH - jak wypadamy na tle zagranicy?

To największe na świecie badania przeprowadzone przez magazyn dla mężczyzn. Ponad 40 tys. czytelników MH z 42 krajów udzieliło odpowiedzi na najbardziej niedyskretne pytania. Zapoznaj się z naszym raportem i skorzystaj z tej wiedzy, by przenieść swoje erotyczne życie na wyższy poziom.

Piękna blondynka shutterstock.com

Polacy są najwierniejsi. Mężczyźni z Portugalii mają najwięcej kochanek na jedną noc. Brazylijczycy biorą udział w trójkątach częściej niż mężczyźni z innych krajów. Australijczycy kochali się w największej liczbie miejsc, a Włosi odnoszą największe sukcesy w dawaniu kobietom orgazmów - jednego po drugim. Rytuały godowe definiują kulturę - łączy je seks. Jakie tajemnice, o których Ty nie masz pojęcia, znają mężczyźni z tych krajów? Przeczytaj i zapoznaj się z nimi.

SZYBKI NUMEREK 1:
Mężczyźni w Portugalii miewają najwięcej kobiet tylko na jedną noc (procent mężczyzn, którzy mieli jednorazową seksualną przygodę)

1. Portugalczycy - 81%
2. Brazylijczycy - 71%
3. Australijczycy - 65%
...
15. Polacy - 52% 

 średnia światowa - 58%

W czym tkwi sekret: Jeśli kiedykolwiek spędziłeś w Lizbonie piątkową lub sobotnią noc, te dane nie powinny Cię dziwić. Życie nocne w tym mieście urosło już do rangi legendy. "W Portugalii każde miejsce i każda pora są dobre na seks - mówi Mariagrazia Marini, psycholog kliniczny z tego kraju. - Znacznie łatwiej o przygodę na jedną noc, jeśli wychodzisz do baru czy klubu i zostajesz tam do rana. Zwłaszcza latem, kiedy ludzie spotykają się przy świetle Księżyca na plaży. Taka sceneria z dodatkiem alkoholu potrafi złagodzić zahamowania".

Ale nawet jeśli nie mieszkasz w Portugalii, masz mnóstwo rzeczy do zrobienia, aby podwyższyć swoje szanse na znalezienie cudownej kobiety na jedną noc. Pamiętaj jednak, że "...kobieta musi czuć, że to nagłe zauroczenie, a nie zaplanowana akcja" - mówi Pamela Spurr, ekspert w sprawach seksu z Wielkiej Brytanii.

SZYBKI NUMEREK 2:
Brytyjczycy poświęcają najwięcej czasu grze wstępnej (średnia długość w minutach)

1. Brytyjczycy - 17,44 minuty
2. Australijczycy - 17,20 minuty
3. Niemcy - 16,52 minuty
...
11. Polacy - 15,46 minuty

średnia światowa - 16 minut

W czym tkwi sekret: Naucz się budowy jej ciała. "Na początku lat 90. ogromną popularność zdobył w Wielkiej Brytanii pewien program telewizyjny. Prowadząca prosiła w nim przypadkowo wybranych na ulicy mężczyzn, aby wskazali na rysunku łechtaczkę - opowiada brytyjski ekspert od seksu Dubberley. - Efekty były szokujące, ponieważ praktycznie żaden nie potrafił wskazać odpowiedniego miejsca. To zawstydziło całe pokolenie mężczyzn. Masowo zaczęli więc się uczyć kobiecego ciała i tego, jak go dotykać".

Brytyjscy mężczyźni mają trudnych rywali: 50% Brytyjek ma swoje sex-zabawki. "Obserwujemy nowe pokolenie brytyjskich kobiet, wyzwolonych, pewnych i świadomych swojej seksualności, które domagają się gry wstępnej, więc mężczyźni nie mają dużego wyboru" - dodaje Dubberley. Nie chcesz cierpieć tak jak napadani przez angielską telewizję? Oto jak szybko zapoznać się z mapą miejsc erogennych na jej ciele i doprowadzić ją do punktu wrzenia.

Połóż ją na plecach, klęknij przy niej (jej ciało i Twoje powinny na początku tworzyć kąt prosty) i zacznij pieścić środkową część jej ciała. Umieść dwa palce po obu stronach łechtaczki i zacznij powoli przesuwać po niej językiem w przód i w tył. "Wielu mężczyzn zaczyna od razu pieścić odsłoniętą łechtaczkę, a to może być zbyt intensywne doznanie dla niektórych kobiet" - mówi Dubberly. Dosięgnięcie do niej pod innym kątem niż narzuca to pozycja między jej nogami pomaga pieścić łechtaczkę efektywniej. Stopniowo, powoli zwiększaj tempo stymulacji. Następnie wsuń jeden palec lub dwa i delikatnie odszukaj punkt G na górnej ściance pochwy. Kiedy poczujesz, że zbliża się do orgazmu, przesuń język na szczyt jej łechtaczki.

SZYBKI NUMEREK 3:
Tam, gdzie mężczyźni kupują miłość (procent mężczyzn, którzy płacą za seks)

1. Korea - 42%
2. Brazylia - 34%
3. Filipiny - 32%
...
21. Polska - 21%

średnia światowa - 21%

Erotyka na świecie shutterstock.com

SZYBKI NUMEREK 4: 
Koreańczycy kochają się częściej niż mężczyźni w innych krajach (średnia liczba stosunków na tydzień)

1. Korea - 4,5
2. Grecja - 4,2
3. Rumunia - 4,08
...
19. Polska - 2,12

średnia światowa - 2,8

W czym tkwi sekret: Koreańczycy kochają się niemal dwa razy częściej niż statystyczny mężczyzna na świecie. Trzeba jednak dodać jeden ważny fakt do tych danych. 42% przebadanych przez nas mężczyzn jest przyzwyczajonych do płacenia za seks. A na dodatek, Koreanki są najmniej zaspokojonymi kobietami na świecie, co pokazały badania przeprowadzone wcześniej. Zwycięzcami są więc tak naprawdę Grecy.

Chcesz uszczknąć nieco z ich zdolności? Wyjdź z domu. "Grecy cieszą się gorącym słońcem przez ponad 310 dni w roku - mówi doktor medycyny Fedon Alexander Lindberg, internista, autor książki "Dieta greckiego lekarza". - Słońce odgrywa ważną rolę w regulowaniu wydzielania testosteronu w mózgu, więc to jest naturalne, że wpływa na życie seksualne Greków".

Tradycyjna grecka dieta - zróżnicowana i obfita w warzywa strączkowe, kabaczki, brokuły, kalafiory, orzechy, ziarna, produkty pełnoziarniste i produkty bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe (omega-3) - również odgrywa ważną rolę w stymulowaniu uwalniania testosteronu. Ta wiedza wyrównuje Twoje szanse.

SZYBKI NUMEREK 5:
Węgrzy wypróbowali najwięcej pozycji (liczba pozycji w seksualnym arsenale przeciętnego faceta)

1. Węgrzy - 8,27
2. Argentyńczycy - 5,76
3. Hiszpanie - 4,63
...
6. Polacy - 3,79

średnia światowa - 3,3

W czym tkwi sekret: "Komunizm przytłumił seks na Węgrzech. Do wyzwolenia kraju spod ustroju komunistycznego w 1989 roku, magazyny takie jak "Playboy" czy "Hustler" nie były dostępne. Co więcej, nie było również dostępu do pełnej wersji "Kamasutry" - mówi Agnieszka Beregszaszi, redagująca kolumnę o seksie w węgierskim wydaniu Men's Health. - Teraz, kiedy wszystkie te źródła są dostępne, a jeszcze doszedł internet, przed węgierskimi mężczyznami otworzyły się całkiem nowe perspektywy. Są tym tak podekscytowani, że chcą wypróbować w łóżku wszystko, o czym czytają".

Nie musisz skakać z lampy czy być mistrzem jogi, aby przełamać łóżkową rutynę: nasze badania ujawniają, że najmniej orgazmogenna dla kobiet pozycja misjonarska wciąż jest jedyną dla 42% mężczyzn na świecie. No, teoria jak teoria - szkoda jedynie, że nie tłumaczy, dlaczego winnych krajach wyzwolonych od komunizmu, jak Polska, Czechy, Rumunia czy Rosja, wyniki były dwukrotnie niższe? Oto kilka inspiracji z całego świata.

Węgry: leniwa para
To jest idealna pozycja na późnowieczorne interludium. W pozycji na łyżeczkę (Ty jesteś po zewnętrznej stronie, opierasz swoje ciało na łokciu), poproś ją, aby uniosła kolano nogi, którą ma na wierzchu, a następnie zacznij penetrację od tyłu. Ta pozycja wymaga niewielkiego wysiłku ze strony kobiety, a ponadto kąt ułożenia ciał ułatwia stymulację punktu G, podczas gdy Twoje dłonie pieszczą delikatnie jej łechtaczkę. "Ponieważ Twoja klatka piersiowa jest przytulona do jej pleców, możecie skoordynować oddechy i rytm. W ten sposób stworzycie wyjątkowe poczucie wspólnoty"- wyjaśnia Beregszaszi.

Hiszpania: pochylony pies
Poproś ją, aby położyła się na brzuchu, a następnie, zginając się w biodrach, uniosła pośladki. Klęcząc, wejdź w nią od tyłu. Podczas pchnięć, czubek Twojego penisa dosięga do ścianki waginy dokładnie w miejscu, gdzie znajduje się punkt G. Bonus: "Ta pozycja wydłuża ścianki pochwy - mówi Pedro Oro, seksuolog z Hiszpanii - co powoduje, że pochwa ciaśniej oplata penisa i sprawia, że partnerka odczuje go jako większego".

Erotyka na świecie shutterstock.com

Indie: fuzja
Usiądź na łóżku lub na podłodze z nogami wyciągniętymi przed siebie. Odchyl korpus o mniej więcej 15 stopni, wspomagając się ramionami. Poproś, aby usiadła przodem do Ciebie i pomóż jej obniżyć kąt ułożenia ciała, gdy odchyla się i stabilizuje rękami. Jej kolana powinny opierać na Twoich ramionach. "To jedna z kilku pozycji, podczas których oboje partnerzy widzą swoje organy seksualne - mówi doktor medycyny Mahinder Watsa, terapeuta seksualny z Indii. - A to sprawia, że podniecenie seksualne staje się bardziej intensywne".

Brazylia: amazonka
Połóż się na plecach i unieś kolana do klatki piersiowej. Poproś ją, aby kucnęła na Twoim wzwiedzionym członku, przodem do Ciebie. Jej stopy powinny się znaleźć po bokach Twojego brzucha, a uda spoczywać na Twoich. Następnie owiń ją w talii swoimi udami i trzymaj za ręce, aby mogła zachować równowagę.

"To wspaniała pozycja dla kobiet, które nie są wystarczająco silne, aby utrzymać się na górze przed dłuższy czas - mówi Laura Muller, doradca w sprawach seksu z Brazylii, autorka książki "500 pytań o seksie". - Pozwala ona kobiecie kontrolować głębokość penetracji i pozostawia jedną rękę wolną na pieszczenie łechtaczki".

SZYBKI NUMEREK 6:
Tam, gdzie mężczyźni potrzebują wspomagania (procent mężczyzn, którzy potrzebują pigułek na potencję)

1. USA - 21%
2. Republika Południowej Afryki - 15%
3. Wielka Brytania - 15%
...
20. Polska - 6%

średnia światowa - 11%

SZYBKI NUMEREK 7:
Brazylijczycy najczęściej biorą udział w trójkątach (procent mężczyzn, którzy uczestniczyli w trójkącie)

1. Brazylia - 19%
2. Wielka Brytania - 17,55%
3. Australia - 17,52%
...
20. Polska - 9,44%

średnia światowa - 14%

W czym tkwi sekret: Brazylijczycy po prostu wiedzą, czego chcą, i nie wahają się sięgać po to. To jest dokładnie tak proste. "W Brazylii mężczyzna bez wahania poprosi o trójkącik jako prezent od swojej partnerki na urodziny czy rocznicę - mówi Laura Muller. -Kobiety w Brazylii są otwarte i uznają udział w trójkącie po prostu za kolejną rzecz na liście seksualnych fantazji i doświadczeń, które same chcą wypróbować". Kiedy zapytaliśmy czytelników Men's Health o ich największą seksualną fantazję, niemal połowa stwierdziła, że chciałaby uczestniczyć w trójkącie. Oto, co zrobić, aby osiągnąć takie wyniki, jak Brazylijczycy.

1. Wybierz właściwy moment
"Większość trójkątów w Brazylii zdarza się przypadkiem - na imprezie lub w klubie"- mówi Muller. Pomyśl o wszystkich okazjach wyjazdowych: wakacjach, krótkich wiosennych urlopach i dzikich balangach. "Kiedy kobieta czuje, że oddaliła się od swojego codziennego życia, jest bardziej skłonna do przeżycia jakiegoś doświadczenia "raz w życiu", łatwiej jej będzie zapomnieć o dotychczasowych zahamowaniach"- wyjaśnia Muller.

2. Dokonaj wyboru
Młodsze kobiety są bardziej skłonne do uczestniczenia w trójkątach. Badacze z Państwowego Uniwersytetu w Australii odkryli, że kobiety między 20. a 24. rokiem życia są bardziej otwarte na nowe doświadczenia seksualne niż kobiety w wieku 40-44 lata.

3. Wyluzuj się
"Wiele kobiet fantazjuje na temat innych kobiet lub eksperymentowało z kobietami - mówi Achsa Vissel, psycholog seksualny z Holandii. - Ale musisz być cierpliwy i pomóc partnerce oswoić się z nowym pomysłem". Jeśli masz już chętną partnerkę, pozwól jej samej zbliżyć się do innej kobiety - będzie bardziej delikatna. Masz już parę przyjaciółek? Skieruj rozmowę na temat fantazji seksualnych. "Bądź rozluźniony, rozmawiaj na ten temat swobodnie - mówi Vissel. - Sugeruj i delikatnie popychaj je w kierunku zrealizowania fantazji. Bezpośrednio złożona propozycja będzie błędem".

SZYBKI NUMEREK 8:
Tam, gdzie mężczyźni są macho (tyle partnerek seksualnych ma mężczyzna w swoim życiu)

1. Brazylia - 11,37
2. USA - 8,77
3. Australia - 8,54
...
21. Polska - 4,49 

średnia światowa - 7,6

Erotyka na świecie shutterstock.com

SZYBKI NUMEREK 9:
Włosi stwierdzają, że najczęściej doprowadzają swoje partnerki do orgazmu (procent mężczyzn, którzy twierdzą, że za każdym razem doprowadzają kobiety do finału)

1. Włochy - 60%
2. Węgry - 58%
3. Filipiny - 54,07%
...
7. Polska - 45%

średnia światowa -43%

W czym tkwi sekret: "Włosi zawsze uważali, że dawanie przyjemności dowodzi ich męskości - mówi Laura Rivolta, psycholog z uniwersytetu w Mediolanie, specjalizująca się w seksuologii. - Nieistotne, czy jest to garnitur od Armaniego, niesamowite przedstawienie w operze czy przepiękna kobieta, jesteśmy nacją, która docenia i pielęgnuje piękno".

Czego możesz nauczyć się od Włochów, aby Twoja kobieta była szczęśliwsza? Pozwól jej przejąć prowadzenie. Kiedy jest na górze, poproś, aby przybliżyła dół swojego brzucha do Twojej kości łonowej. Następnie pozwól jej przejąć kontrolę nad tempem i głębokością pchnięć. Użyj rąk, aby poprowadzić jej biodra, jeśli potrzebuje takiej wskazówki. Większość kobiet szybko osiągnie zaspokojenie w takiej sytuacji.

Kiedy nadejdzie Twoja kolej na zajęcie pozycji na górze, spróbuj tego: unieś swoją klatkę piersiową na wysokość jej wzroku i wykonuj płytkie pchnięcia, pozwalając, aby czubek penisa pieścił jej łechtaczkę i srom. Będziesz dotykał najbardziej wrażliwej części waginy - pierwszych dwóch centymetrów w głąb, a jednocześnie masz możliwość stymulowania jej części zewnętrznych, które również są ważne w doprowadzeniu kobiety do orgazmu.

SZYBKI NUMEREK 10:
Australijczycy kochali się w największej liczbie miejsc (procent mężczyzn, którzy uprawiali seks w następujących miejscach)

84,13% - w łóżku
57,14% - w zaparkowanym samochodzie
51,6% - w kuchni
40,67% - w lesie
35,55% - na plaży
31,64% - na basenie
22,92% - w biurze
20,56% - w samochodzie podczas jazdy
19,89% - w łazience klubu lub restauracji
16,75% - na pralce
9,39% - w windzie
9,13% - na dachu budynku
7,09% - w hamaku
7% - w sali gimnastycznej
6,47% - w środkach transportu publicznego
5,51% - w szpitalu
3,98% - w samolocie
3,17% - w taksówce
2,85% - na lotnisku

W czym tkwi sekret: Nieważne, czy oglądają zapasy krokodyli, czy mają przed sobą wielką puszkę zimnego piwa, Australijczycy dzięki swojej skłonnej do przygód naturze są rozpoznawani na całym świecie. I ta reputacja niewątpliwie rozciąga się także na seks. Do ich z gruntu bojowej natury należy dodać pochodzenie ich genów - większość przodków współczesnych Australijczyków to kryminaliści, którzy zostali zwolnieni z przepełnionych angielskich więzień pod koniec XVIII wieku i przewiezieni do Australii.

"To są mężczyźni, którzy mają bardzo wysoki poziom testosteronu i dopaminy w mózgu - mówi antropolog Mark Fisher. - Testosteron jest silnie związany z seksualnością, a dopamina z podejmowaniem ryzyka, poszukiwaniem nowych doznań i energią życiową. To naturalne w związku z tym, że tacy mężczyźni pragną wypróbować jak najwięcej miejsc na seks".

Nie zważając na to, jakie jest prawdziwe wytłumaczenie, wiemy że: "Seks w miejscach publicznych znacznie zwiększa podniecenie seksualne, bo bardziej podnosi ciśnienie krwi i aktywność umysłu - mówi dr Janet Hall, terapeutka od seksu z Australii. - Jesteśmy bardziej podekscytowani, kiedy staramy się, aby nikt nas nie zobaczył i nie usłyszał". Oto kilka miejsc wartych wypróbowania, które znajdziesz na całym świecie.

Erotyka na świecie shutterstock.com

Ławka w parku
Jest noc. Siadasz na ławce i sadzasz ją na kolanach, przodem do Ciebie. "To przypomni wam czasy, kiedy nie mogliście tego robić w domu, więc wykorzystywaliście każde miejsce na seks - mówi Hiszpan Mauricio Soler, terapeuta seksualny zajmujący się problemami par. - To ożywi wspomnienia seksu pełnego pasji".

Plaża
Zabierz ze sobą jeden z tych fantastycznych przenośnych nylonowych pokoi i oddal się od tłumu na taką odległość, na jaką to możliwe. Namiot uchroni was przed wiatrem z piaskiem i zapewni wystarczającą intymność, aby Twoja partnerka poczuła się komfortowo. Jeśli jest ciemno, spróbuj przenieść akcję do wody. "Przybywanie na świeżym powietrzu, w ciepłej wodzie, bez grawitacji, naprawdę mnie podnieca" - mówi Sara, 23-letnia studentka z Australii.

Bank
Aby dodać prawdziwej pikanterii waszemu życiu seksualnemu, zróbcie sobie mały przystanek w banku. Pokój ze skrzynkami depozytowymi jest spokojny, drzwi są zamknięte i nie ma tam kamer. To świetne miejsce, aby złożyć depozyt i dokonać wypłaty.

SZYBKI NUMEREK 11:
Meksykanie są rekordzistami w długości zabaw łóżkowych (długość trwania stosunku od gry wstępnej do finału)

1. Meksyk - 23,17 minuty
2. Holandia - 22,42 minuty
3. Hiszpania - 22,35 minuty
...
11. Polska - 19,18 minuty

średnia światowa - 19,16 minuty

W czym tkwi sekret: Meksykańska kultura jest przesycona miłością - miłością do kobiet, miłością do jedzenia, miłością do życia, miłością do tańca. Seks jest naturalną konsekwencją tych miłości. Nie dziwi więc, że widać to w sypialni. Ale zostanie maratończykiem nie dotyczy tylko jednej nocy, czego dowiadujemy się od Holendrów, którzy wytrzymują niemal tak długo jak Meksykanie. "W Holandii seksualność nie jest niczym ograniczana - wyjaśnia Vissel. - Tutaj młodzi ludzie są wyluzowani i nie muszą kochać się czy masturbować z obawą, że zostaną złapani. Pośpiech jest zjawiskiem nieznanym".

"Węgierskie przysłowie mówi: nie maluj diabła na ścianie, bo się pojawi" [a polskie "Nie wywołuj wilka z lasu"- red.] - mówi Beregszaszi. Co to oznacza? Ta sama część mózgu jest odpowiedzialna zarówno za orgazm, jak i za jego powstrzymanie. Nie koncentruj się na swoim orgazmie. Lepiej popracuj nad partnerką, wyczuwaj jej reakcje na Twoje poczynania.

"Dobry seks jest jak wycieczka do dalekiego miasta - mówi Beregszaszi. - Znasz cel swojej podróży - orgazm - ale musisz skoncentrować się na drodze, która jest przed Tobą - skręcić w lewo tu, w prawo tam. Jeśli skupisz się na tym, co się dzieje w danym momencie - na przykład na jej jedwabistych udach na Twoich biodrach - możesz poczuć przyjemność całym swoim ciałem".

I ona to pokocha. "Kiedy mój chłopak zwalnia, czuję każdy fragment jego ciała - mówi Maria, 30-letnia recepcjonistka z Meksyku. - To pozwala skupić mi się na odczuwaniu i znaleźć się na samym szczycie, kiedy on powraca do jazdy na pełnych obrotach".

SZYBKI NUMEREK 12:
Tam, gdzie mężczyźni są wierni (procent mężczyzn, którzy nigdy nie zdradzili swoich kobiet)

1. Polska - 62,4%
2. Niemcy - 61,65%
3. Australia - 60%

W czym tkwi sekret: No, nareszcie światowe zwycięstwo, i to we wcale nie najmniej ważnej kategorii! Zgodnie z definicją dra Michaela Milburna z University of Massachusetts w Bostonie, mamy bardzo wysoki poziom inteligencji seksualnej, czyli zdolności do sterowania własną seksualnością, wykorzystując do tego stabilność, wierność i przywiązanie.

Wydaje się, że polscy mężczyźni intuicyjnie rozumieją coś, co ich zachodnioeuropejskim kolegom uświadomiły dopiero dziesiątki lat rewolucji seksualnej - że liczba partnerów seksualnych nie czyni mężczyzny bardziej męskim, a kobiety - kobiecą. Jak twierdzi prof. Zbigniew Lew-Starowicz, to "...wierność jest najlepszym afrodyzjakiem", a małe skoki w bok wcale nie działają ożywczo na związki. Możemy być dumni z naszej życiowej mądrości.

MH 07/2006

REKLAMA