Seksowna fotka: namów ją na pozowanie

Chciałbyś mieć jej seksowną fotkę? Nie czekaj na byle selfie z łazienki, tylko zaproponuj jej rozbieraną sesję z Tobą w roli fotografa.

seksowna fotka fot. Stock
fot. Stock

Badania z 2014 r., przeprowadzone na zlecenie "Newsweeka", potwierdzają to, co bez żadnych statystyk wiedzą użytkownicy Snapchata i portali randkowych: Polki i Polacy często i chętnie strzelają sobie nagie zdjęcia. Wg badań robi to co piąta osoba, a ponad połowa z nich choć raz przesłała komuś taką fotkę.

Nie ma się co dziwić, bo przecież żyjemy w czasach, gdy autoportrety strzela się przy każdej okazji (a czasem nawet i z jej braku). Nam moda na obfotografowywanie się od stóp do głów wcale nie przeszkadza (jeśli mowa o zdjęciach robionych przez płeć piękną, rzecz jasna). Zamiast robić głupie miny do obiektywu, pobaw się w fotografa. Warto, zwłaszcza gdy Twoja partnerka zgodzi się pozować w stroju Ewy.

1. Oświetlenie

Chociaż robienie nagich fotek kojarzy Ci się z porą wieczorową, lepiej umów się na poranną sesję i wykorzystaj światło słoneczne. "Jeśli dzień jest pochmurny, doświetlaj modelkę zwykłą lampką przesłoniętą kawałkiem białego, przepuszczalnego materiału, który zmiękczy siłę i ostrość światła" – radzi nasz ekspert, fotograf Kamil Majdański.

2. Ustawienie

Ona Ci się podoba, ale sama sobie już niekoniecznie. Jest na to rada. Aby optycznie wyszczuplić sylwetkę, zaproponuj jej pozę stojącą lub powiedz, żeby położyła się na plecach. Dzięki temu rozprostują się fałdki i zapadnie się brzuszek (tę informację zostaw dla siebie).

brunetka w łóżku fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

3. Akcesoria

Mogą się przydać. Biała pościel czy ręcznik rozświetlą modelkę i pozwolą jej się nieco okryć. Bielizna nie jest konieczna, ale przecież nie każda kobieta od razu będzie miała ochotę zrzucić przed Twoim obiektywem wszystkie elementy swojej garderoby.

4. Tło

Nie ustawiaj modelki na tle meblościanki – zagracone, pstrokate tło będzie odwracało od niej uwagę. Unikaj też mocnych kolorów. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się jasne, kremowe ściany.

5. Obróbka

Podstawowa zasada: nie przesadzaj. Zbyt wysokie podbijanie kontrastu, nadmierne wyostrzanie czy próba wielokrotnej koloryzacji łatwo odbierają zdjęciu jego naturalność. Jeśli już majstrujesz przy fotce, skup się raczej na jej rozjaśnieniu lub przyciemnieniu.

6. Wysyłka

W internecie nic nie ginie, dlatego nigdy nigdzie nie publikuj jej aktów. Nawet jeśli fotka wyszła prima sort i chciałbyś pokazać całemu światu, jaki z Ciebie szczęściarz. Jeśli przesyłacie sobie zdjęcia, skorzystaj z szyfrowanej konwersacji. WhatsApp i Signal mają tę opcję włączoną automatycznie, w Messengerze musisz wybrać ją ręcznie (klikając w kłódkę).

REKLAMA