Seks-wiedza: podryw idealny

Sprawdzony sposób na podryw to mit. Z tej prostej przyczyny - nie wierz we wszystko, co przeczytasz. MH wspólnie z ekspertami poddaje wnikliwej ocenie mądrości z męskich magazynów. Z morza głupot wyłowiliśmy kilka wartościowych rad. Sprawdź sam.

kobieta, seksowna kobieta, kobieta na łóżku fot. djile
fot. djile 2015/shutterstock

Współczesny facet ma pod tym względem naprawdę dobrze. Zaledwie pokolenie wcześniej faceci, szukając informacji o seksie, zdani byli na świerszczyki przywożone z Zachodu albo zdobyte spod lady dzieło Michaliny Wisłockiej "Sztuka kochania".

REKLAMA

Obecnie każdy szanujący się magazyn ma dział poświęcony sprawom seksu oraz związków. Od psychologicznych porad, jak ją oczarować i sprawić, żeby miała ochotę na seks z Tobą, przez erotyczną mapę jej ciała, do technicznych wskazówek, jak, co, gdzie i jak długo.

Właściwie nigdy jeszcze w historii ludzkości mężczyźni nie mieli tylu możliwości zdobycia przystępnej wiedzy na temat kobiecej psychiki oraz ciała. Można powiedzieć, że teraz każdy ma szansę zamienić te informacje w twardą walutę częstego seksu. I przeżywać to, co obiecują tytuły: "Himalaje rozkoszy – dziś wieczorem", "Oszaleje w Twoich ramionach", "7 razy w ciągu nocy". Oczywiście nie zapominając o jej potrzebach – grze wstępnej trwającej przepisowe 24 godziny (licząc seksowne e-maile w ciągu dnia i SMS-y) oraz przytulaniu po seksie.

Jak to się jednak dzieje, że wbrew temu wszystkiemu stajemy się coraz bardziej niepewni siebie i zagubieni w morzu informacji? A może warto zweryfikować te porady? Może to właśnie, czego nam najbardziej potrzeba, to jasnych wskazówek od naszych partnerek? Poprosiliśmy o opinie kobiet na temat porad zawartych w męskich magazynach, w tym i w naszym. Proszę bardzo, zawsze chętnie korzystamy z rad ekspertów. Kto w końcu lepiej wie, co lubią kobiety, niż one same?

Beata Dżugaj, psycholog i specjalistka do spraw związków w MH oraz Rachel Morris, która udziela porad na łamach brytyjskiego "Cosmopolitan", na podstawie własnych badań oraz opinii setek czytelniczek prezentują kobiecy punkt widzenia na sprawy uwodzenia, związków i seksu.

1. Zasady uwodzenia

Czy wśród wszystkich skomplikowanych reguł podrywu można znaleźć takie, dzięki którym ryzyko odrzucenia spadnie do zera?

Pewność siebie to afrodyzjak

Stwórz wokół aurę pewności siebie – kobiety instynktownie szukają takich mężczyzn. Aby zaprezentować tę cenną cechę, wyprostuj się, utrzymuj kontakt wzrokowy i unikaj wykonywania nerwowych ruchów rękami – najlepiej niech leżą spokojnie na stole. I miej świadomość, że niestety jest cienka granica między pewnością siebie a bufonadą. Musisz do tej mieszanki dodać coś, co świadczy o Twojej wrażliwości.

To, co najbardziej przyciąga kobiety, to odpowiednia proporcja pewności siebie i pokory. Ale jeżeli nie jesteś Hugh Grantem, to raczej nie staraj się tego zagrać, ponieważ dla kobiet niespójność między tym, co widzimy, słyszymy i czujemy, stanowi sygnał ostrzegawczy, że nie można Ci ufać.

Dobra wiadomość – my wiemy, jakie to trudne tak podejść do kogoś i zagadać. Dlatego rozumiemy i współczujemy, a Wasze lekkie zdenerwowanie i bezbronność wydają się nam nawet pociągające. Nie potrzeba żadnych trików – samo podejście i rozpoczęcie rozmowy jest wyrazem odwagi. Tylko uwaga, nie przekraczaj bezpiecznego dystansu na wyciągnięcie ręki. Zbytnie przybliżanie się niepokoi.

2. Czy mój podryw działa?

Oto sygnały, które wysyłają kobiety, gdy wszystko idzie zgodnie z planem. Odczytaj je i spokojnie pracuj dalej. Eksperci twierdzą, że 90% naszej komunikacji przebiega bez słów. Ale interpretowanie pojedynczego komunikatu w izolacji może Cię zwieść na manowce uwodzenia. Kluczowe jest patrzenie na nią jako na całość i wyciąganie wniosków idących dalej niż: "Leci na mnie".

Ona wkracza w twoją przestrzeń, przechylając się w Twoją stronę, gdy mówi albo Cię słucha. To zielone światło dla Ciebie. Różnimy się pod względem strefy, w której czujemy się komfortowo. A pod wpływem alkoholu i atmosfery możemy skrócić dystans. Ale nie spiesz się: dopiero dotknięcie może coś oznaczać.

Znika w toalecie, a gdy wychodzi, widzisz, że ma poprawiony makijaż i fryzurę. Stroszy piórka, żeby się przed Tobą zaprezentować jak najlepiej. Jasne, całkiem możliwe, że chodzi o Twój zachwyt, ale równie możliwe, że o zachwyt tego faceta, który siedzi za Tobą. Ty służysz tylko za tło, aby pokazać innemu, jakie jesteśmy seksowne i pożądane.

Oblizuje usta, gdy do ciebie mówi, albo dotyka ust palcem. To może być sygnał podniecenia… Może tak, ale równie dobrze może to być znak zniecierpliwienia. Przysłanianie ust interpretuje się jako chęć ukrycia czegoś przed rozmówcą, zarówno komunikatu: "Chcę się z tobą kochać", jak i : "Ale z ciebie nudziarz".

Zdejmuje sweter, twierdząc, że jest gorąco. A klimatyzacja działa. Czyżby to Twój wpływ...? To akurat jest proste. Ściąganie jakiegoś elementu garderoby albo bawienie się łańcuszkiem przy dekolcie z pewnością świadczy o tym, że chcemy, abyś patrzył. To zdecydowanie zachęcający sygnał. Nie lekceważ go.

Bawi się włosami, kręci kosmyk na palcu. Chce podświadomie zaprezentować swój materiał genetyczny… Podobno w ciągu życia wydajemy na fryzjera równowartość rocznej pensji. Nic dziwnego, że odruchowo poprawiamy grzywkę, żeby układała się dokładnie tak jak powinna. Ale niewykluczone też, że gdzieś przeczytałyśmy, że to może być sygnał zachęty.

Śmieje się głośno z twoich dowcipów. Mimo że żaden z Ciebie komik. To kobiecy sposób budowania męskiej wiary w siebie, która sprawia, że wszystko im zaczyna lepiej wychodzić. Stara prawda głosi, że rozśmieszenie kobiety to najszybsza droga do jej łóżka. Ale widocznie musiałeś przejść pomyślnie wcześniejsze testy. To fakt, uwielbiamy facetów dowcipnych i inteligentnych.

STRONA 1 z 2
REKLAMA