• Men's Health
  • Sex
  • Seks w małżeństwie i sposób na podniecenie partnerki, czyli erotyczne ciekawostki MH

Seks w małżeństwie i sposób na podniecenie partnerki, czyli erotyczne ciekawostki MH

Ile seksu uprawia przeciętne małżeństwo? Czy usuwać byłą ze swojego wirtualnego życia? Jak wpłynąć na poziom podniecenia partnerki? Jak zwykle ciekawe pytania i jeszcze ciekawsze odpowiedzi od naszych ekspertów.

naga kobieta, kobieta nago shutterstock.com

Daj się jej wyspać

Kolejny powód, dla którego to jednak Ty powinieneś wychodzić rano z psem (oprócz tego, że one lubią miłośników psów). Kobiety, które śpią dłużej, szybciej się podniecają – twierdzą naukowcy z University of Michigan. Jeżeli pozwolisz swojej partnerce spać godzinkę dłużej, to prawdopodobieństwo seksu następnego dnia rośnie o 14%. Większa ilość snu przekłada się bezpośrednio na wzrost poziomu hormonów seksu – tłumaczy autor badań dr David Kalmbach. Kolejna ciekawostka - uczeni z Loughborough University odkryli, że ta dodatkowa dawka snu jest kobietom niezbędna, gdyż ich mózgi są bardziej skomplikowane od męskich i muszą się dłużej regenerować.

Tylko tyle?

Sześć razy w miesiącu kochają się pary żyjące w konkubinacie– czytamy w „Social Science Research”. Dla porównania – ślubne pary kochają się tylko cztery razy w miesiącu. Może coś w tym jest, że niepewność sprzyja pożądaniu.

Nie blokować

Rozstaliście się. Tak bywa. A teraz dylemat naszych czasów – usunąć ją ze znajomych na portalu społecznościowym czy nie? Kanadyjscy naukowcy radzą zostawić. Badania wykazały, że łatwiej radzimy sobie ze stresem „porozstaniowym”, jeżeli nasza była wciąż się gdzieś przewija przez naszą wirtualną rzeczywistość.

Mili faceci górą

Naukowcy z Hope College ustalili z całą pewnością – chcesz mieć branie na portalu randkowym? Pokaż się jako miły gość. Od fotek wypoczynkowo- -sportowych lepsze są takie, które pokazują, jak kochasz zwierzęta. 

REKLAMA