Seks: uwodzenie w rytmie rocka

Gwiazdy rocka często grają ostro, nie tylko na sali koncertowej, ale również w kwestii zdobywania kobiet. Zatem, zagrajmy z nimi. Zobacz, czego możesz nauczyć się od starej gwardii rocka. Ta broń jest ogólnie dostępna. I legalna. 

Seks: uwodzenie w rytmie rocka Apples Eyes Studio 2015/shutterstock
fot. Apples Eyes Studio 2015/shutterstock

Jasne, że gwiazdy rocka mają sławę i często wielkie pieniądze. I pewnie myślisz, że to jest sekret ich powodzenia u kobiet. Ale to tylko część prawdy. Według specjalistów zależność jest inna – to te cechy, które sprawiają, że kobiety nie mogą im się oprzeć, uczyniły z nich gwiazdy.

REKLAMA

 

Na przykładzie sześciu znanych muzyków udowadniamy, że to nie żadna wiedza tajemna i każdy z nas może nauczyć się być bardziej skuteczny w tej interesującej dziedzinie.

1. Miej dystans: minusy dodatnie

Czy Muniek Staszczyk jest przystojny? A może ma doskonałą dykcję oraz zgryz? Jak sam twierdzi, dzisiaj natychmiast wywaliliby go z „Idola” za nieszkolony, chropawy głos, wadę wymowy i niespecjalny wygląd. A jednak dwa pokolenia fanek dałyby się za niego pokroić. Muniek, jak i większość z nas, nie jest doskonały.

Ale zamiast to ukrywać i maskować, czyni z tego swój znak rozpoznawczy. „Perfekcja nie wzbudza sympatii, a już na pewno nie wydaje się seksowna” – mówi psycholog Beata Dżugaj.

Zdaniem kobiet seksowny jest facet, który ma pewne niedoskonałości, ale ma do siebie taki dystans, że kompletnie się tym nie przejmuje, a nawet potrafi się z nich śmiać. Jeżeli masz jakiś kompleks, na przykład niski wzrost, nie wahaj się zażartować z tego już na początku znajomości.

Na bis: Nie umiesz śpiewać? Zabierz ją do klubu karaoke i wykonaj specjalnie dla niej jakiś utwór. Nie ma kobiety, której by to nie podbiło.

2. Jesteś super: zero zwątpienia

Frontman Happy Mondays, Shaun Ryder, powiedział kiedyś w wywiadzie interesującą rzecz: „Nie macie pojęcia, ile razy w życiu słyszałem, że jestem dupkiem – od rodziców, od nauczycieli czy od krytyków muzycznych. Jeżeli chcesz przeżyć w tym biznesie, musisz przez cały czas przekonywać siebie, że jesteś pieprzonym geniuszem. W końcu zaczniesz w to wierzyć”.

Jeżeli jednak pewność siebie i wiara we własne możliwości nie są Twoim naturalnym stanem, musisz nad tym popracować. W sytuacji towarzyskiej przejdź się po sali i nawiąż kontakt z jak największą liczbą osób. Staraj się modulować głos i zmieniać tempo – od szybkiego, emocjonalnego, po wolne i precyzyjne wypowiadanie kwestii. Kontroluj ruchy. Osoby, które stoją prosto, nie zaplatają rąk przed sobą i nie manipulują nimi w okolicach twarzy, są odbierane jako bardziej pewne siebie.

Na bis: Gwiazdy są nieosiągalne, co podnosi ich atrakcyjność. Użyj magii niedostępności, limitując czas randki: „Mam czas tylko do 21.30”.  

3. Siła i rytm

Perkusiści często okazywali się najskuteczniejszą seksualną bronią kapel, czego przykładem jest Mick Fleetwood z Fleetwood Mac, który popularnością wśród kobiet bił na głowę resztę członków zespołu. Zaskakujące? Zupełnie nie.

Gra na bębnach stanowi demonstrację pierwotnej męskiej siły. Oczywiście, że bardziej widowiskowo jest młócić na perkusji na scenie, ale jak wynika z badań znanej antropolog Helen Fisher, na kobiety również działa widok faceta rąbiącego drewno do kominka czy zmieniającego koło w samochodzie.

Zamaszyste ruchy ramion to w społecznym odbiorze komunikat: „Mam siłę i pozycję”. Daj się jej zauważyć – na imprezie nie siedź w kącie, tylko nalewaj drinki, gestykuluj, ruszaj się. I nastaw rytmiczną muzykę – rytm nieco szybszy, niż nasze tętno, wzmaga libido.

Na bis: Bębniarze się pocą, i to bardzo. A męski pot (świeży) to sprawdzony afrodyzjak. Nie obawiaj się spocić w tańcu.

4. Spójrz jej w oczy: seks bez granic

Kultowi rockmani chętnie sięgali i sięgają po kredkę do oczu. Janusz Panasewicz w latach 80. i 90. w ogóle nie pokazywał się na scenie bez makijażu, a jak twierdzi jego kolega ze sceny muzycznej – lider TSA Marek Piekarczyk – Lady Pank miało zawsze najpiękniejsze fanki.

Możecie pomyśleć, że chodzi o nadanie spojrzeniu wyrazistości, ale to tylko jeden z powodów. Zdaniem specjalistów tajemnica tkwi w swoistym biseksualnym seksapilu, który pociąga kobiety. To komunikat do kobiecej podświadomości: „Mam kontakt z żeńską stroną swojej natury, rozumiem Cię lepiej niż zwykły samiec”.

Nie chodzi o zniewieścienie. Cała sztuka polega na wyważeniu proporcji. Męski facet może sobie pozwolić od czasu do czasu na chwilę słabości – rozczul się podczas oglądania wzruszającego filmu, a zdobędziesz jej serce. Marudź na widok pryszcza na swojej twarzy, a zacznie się rozglądać za jakimś macho.

Na bis: Nie umawiaj się na randkę po wysiłku na siłowni. Naukowcy twierdzą, że testosteron zmniejsza Twoją skłonność do empatii.

5. Opracuj tekst otwarcia: zaskocz ją bezczelnością

W latach 70., gdy grupa Roxy Music była u szczytu swojej popularności, tytuł największego kobieciarza w zespole wcale nie przypadł ich frontmanowi Bryanowi Ferry’emu, tylko gościowi od syntezatora – Brianowi Eno. Jego koledzy twierdzą, że Eno w rozmowie natychmiast przechodził do tematu seksu.

I bardzo rzadko dostawał w pysk. Raczej przeciwnie. „Wychodzenie poza konwencję ułatwia przełamywanie barier – mówi dr Helen Fisher – ale wymaga wyczucia”. Możesz na początek wspomnieć o jakimś aspekcie seksu, ale w abstrakcyjnym sensie – tak by wyczuć grunt.

Taktyka szokowa może się udać, ale pod warunkiem że ona nie czuje się bezpośrednio atakowana. I nie mówisz tego śmiertelnie poważnie.

Na bis: Bezczelne teksty są tym skuteczniejsze, im bardziej urodą przypominasz gapowatego Woody’ego Allena lub faceta z IT (patrz IT Crowd).

6. Zadbaj o referencje: wzmocnij efekt

Tommy Lee z Mötley Crüe wcale nie musiał się wysilać, aby zaliczyć tysiące kobiet. Wystarczył ślub z niegdysiejszą ikoną seksu – Pamelą Anderson. „W psychologii zjawisko to nazywane jest społecznym dowodem słuszności” – mówi psycholog Beata Dżugaj.

Kobiety, aby ocenić atrakcyjność faceta, mniej lub bardziej świadomie obserwują, jak reagują na niego inne (zwłaszcza atrakcyjne) kobiety. Gdy wyruszasz na łowy, raczej unikaj wychodzenia w grupie hałaśliwych kumpli.

Testosteron w koncentracie może przestraszyć ewentualne zainteresowane. Zmień taktykę. Wyjdź do klubu z sympatycznymi i atrakcyjnymi koleżankami i w odpowiednim momencie rozdzielcie się.

Na bis: Opowiadanie o swojej bogatej przeszłości erotycznej jest przeciwskuteczne – wyjdziesz na erotomana gawędziarza. 

MH 11/2012

REKLAMA