Seks tantryczny: rozkosz w zwolnionym tempie

Cokolwiek robisz, rób to o połowę wolniej – taką radę mistrzowie tantry dawali początkującym w sztuce miłosnej. Warto ją zapamiętać, bo seks jest przede wszystkim sztuką cierpliwości i umiejętnego dotyku. Oto przepustka do świata, który od 5000 lat jest źródłem rozkoszy i niezwykłych doznań. 

Seks tantryczny, tantra shutterstock.com

Opinia o naszych możliwościach seksualnych, w porównaniu ze starożytnymi doświadczeniami Bliskiego Wschodu, jest ustalona. Przeciętny facet z europejskim rodowodem zachowuje się w łóżku jak Nissan Micra – dobry jest na szybką przejażdżkę i pokonanie trasy od punktu A do punktu B. Bez przystanku. Od dotyku do orgazmu. Tymczasem wystarczy sobie uświadomić, że nasze ciało może przypominać osiągami Ferrari, aby mieć niekończącą się przyjemność z jazdy i niekoniecznie z dotarcia do celu.

REKLAMA

Tantryzm jest jednym z wielkich systemów duchowych powstałych przed dziesiątkami wieków w Indiach, który, jak żadna inna filozofia lub religia, eksponował rolę seksu w życiu. W istocie tantra jest serią miłosnych wykładów dla obojga partnerów, jak powoli budować podniecenie, aby jak najdłużej pozostawać na granicy seksualnego wrzenia.

W ten sposób seks staje się rodzajem medytacji – nie chodzi o to, by najkrótszą drogą zmierzać do orgazmu, ale by rozkoszować się grą miłosną. Warto wiedzieć, że w tym świecie nie znano impotencji, przedwczesnego wytrysku, seksualnej monotonii, a słynny punkt G – stosunkowo niedawno odkryty przez zachodnią cywilizację – był stymulowany w każdej zalecanej pozycji.

Nie musisz chodzić w sandałach, zajadać się wyłącznie soją i rozpoczynać dnia od stania na głowie, żeby wcielić w życie kilka tantrycznych pomysłów. Nawet, jeżeli nie uda się Wam w pełni wykorzystać wszystkich wskazówek, to i tak seks będzie dobry.

Wstęp do ekstazy

Wprowadź w życie kilka całkiem prostych zasad

Nie spiesz się. Jeżeli masz zamiar uprawiać seks, odpręż się, wycisz, wyłącz telefon, wykonaj kilka ćwiczeń fizycznych. Zablokowane ciało nie potrafi czerpać radości z gry miłosnej. Zrób coś, co Cię relaksuje, ale unikaj alkoholu. Przełącz Ramstein na chilloucik, ponieważ zbyt szybkie tempo muzyczne przyspiesza akcję serca i dekoncentruje.

Odwiedźcie toaletę. Wysikajcie się wcześniej, bo, w naszym przypadku, pełny pęcherz naciska na prostatę i mięśnie dna miednicy, utrudniając kontrolę nad wytryskiem, a u kobiet podczas stymulacji punktu G wywołuje chęć oddania moczu.

Nie wstydźcie się. Mężczyzna i kobieta, razem w łóżku, nie muszą się wstydzić swoich ciał ani swoich pragnień. Usiądźcie nago naprzeciwko siebie i obserwujcie wszystkie zakątki Waszych ciał, gładząc się delikatnie nawzajem opuszkami palców. Trzymajcie się za ręce, starając się przekazać drugiej osobie energię i ciepło.

Pieśćcie się powoli. Gwałtowny i brutalny wstęp jest zupełnie nie z tej bajki i, nawet bez powoływania się na tantrę, radzimy, stary, przemyśleć technikę podboju. 30 minut całowania, masażu i pieszczot to absolutne minimum. 

REKLAMA

REKLAMA

Seks tantryczny, tantra shutterstock.com

Potęga tantry

Im więcej ćwiczysz, tym więcej macie satysfakcji

REKLAMA

Tantra nie zaleca wyszukanych pozycji seksualnych jak kamasutra, choć wiele jej tajemnic odsłania się dopiero po dłuższym wtajemniczaniu.To sztuka świadomego seksu dla kochających się par, które chcą, aby namiętność i pożądanie z początków znajomości trwały i pogłębiały się. Oto kilka tajników, których praktykowanie zbliży Was do siebie.

Oddychajcie jednym rytmem. To jedna z najważniejszych zasad tantrycznego seksu, która pozwala pod koniec stosunku poczuć się jednym ciałem i doznać naprawdę czegoś niezwykłego.  Usiądźcie naprzeciwko siebie, oplatając się nogami i patrząc sobie w oczy. Oddychajcie powoli i jak najgłębiej, nabierając powietrze najpierw do przepony, a później do płuc. Aby odszukać wspólny rytm, połóżcie sobie wzajemnie dłonie na piersiach – po kilku minutach oddechy dopasują się do siebie.

Pozycja Jub Jam. Siedzisz po turecku, Twoja partnerka siada Ci na udach i oplata Ci biodra nogami. Oddychajcie równo i lekko się kołyszcie – przytuleni do siebie i zwróceni twarzami możecie doświadczać intymności przez bardzo długi czas i wykorzystywać wolne ręce do pieszczot.

Pchnięcie feniksa. To chyba najbardziej znana technika tantryczna, która może być stosowana w bardzo wielu pozycjach. Najpierw powoli pchnij płytko (ok. 2 cm) dziewięć razy i raz głęboko; następnie osiem razy płytko i dwa razy głęboko, aż dojdziesz do dziewięciu pchnięć głębokich i jednego płytkiego.

Trójkąt tantryczny. Uklęknij między udami partnerki leżącej na plecach (poduszka pod jej pośladkami ułatwi zadanie) i włóż palec serdeczny lub wskazujący, tak byś zginając go, pocierał górne sklepienie pochwy. Szukasz świętego miejsca, czyli punktu G – nieco twardszego wybrzuszenia położonego wewnątrz, około 3 cm od wejścia. Gdy go znajdziesz, patrzcie na siebie i wspólnie oddychajcie. Możesz go pocierać lub delikatnie uderzać palcem, a drugą dłonią, opartą na jej podbrzuszu, pieścić łechtaczkę. Połączenie bodźców podwoi jej doznania. Tantra uczy nas powstrzymywania wytrysku, a kobiety kontrolowania orgazmu, by przedłużać przyjemność w nieskończoność. 

REKLAMA

Seks tantryczny, tantra shutterstock.com

Kontroluj wytrysk

Skoncentruj się na akcie, nie na szukaniu orgazmu

REKLAMA

Czując zbliżające się skurcze, kobieta powinna rozluźnić mięśnie pochwy i brzucha, natomiast mężczyzna przed ejakulacją może spróbować innych sposobów. Praktyka naprawdę przynosi efekty.

Oddychaj głęboko przez nos. Spowolni to pracę serca i zmniejszy napływ krwi do penisa.

Przyciśnij język do podniebienia. Napinając mięśnie w jamie ustnej, powodujesz odpływ krwi z pachwin.

Napinaj mięśnie łonowo-guziczne, które wyczuwasz podczas oddawania moczu - skup na nich uwagę i głęboko oddychaj. Można też je ćwiczyć, rozluźniając i napinając bez seksualnych okoliczności.

Uciśnij święte miejsce. Przez 10-30 sekund. Nasze, to niewielkie wgłębienie między jądrami a odbytem.

Uciśnij penisa. Obejmij penisa poniżej główki i przytrzymaj dosyć mocno przez kilka sekund. Zmniejszy to erekcję, ale cofnie wytrysk. Technikom tantrycznego seksu są poświęcone całe tomy, więc łatwo można poszerzyć wiedzę – może to być miły dodatek do Waszego seksualnego menu. Nie przejmuj się jednak nawiedzoną otoczką i nieco sekciarskim żargonem; to, co powinno Ci zostać w pamięci to sama istota tantry: porozumienie, więź, różnorodność i rozkosz. Czyli sam fundament dobrego seksu. 

REKLAMA

REKLAMA