Seks pod lupą, czyli pikantne ciekawostki naukowe

Jaki związek mają Twoje upodobania seksualne z sukcesami w pracy? Czy jej zazdrość może zrujnować Was finansowo? Co to właściwie jest zdrada? Przeczytaj i poznaj naukowe spojrzenie na świat erotyki i dołącz do grona seksualnych erudytów MH.

Seksowne ciekawostki Lucky Business 2014/Shutterstock
fot. Lucky Business 2014/Shutterstock

Chcesz klapsa?

REKLAMA

No nie udawaj – na pewno nieraz miałeś ochotę klepnąć ją w pupę. I nic w tym złego. Upodobanie do ostrych zabaw w łóżku przynosi nam korzyści także i poza sypialnią. Na przykład w pracy.

Nowe badania opublikowane w „Journal of Sexual Medicine” dowodzą, że ludzie, którzy lubią zaszaleć w klimatach BDSM, są mniej neurotyczni, bardziej odporni na krytykę, śmiali i otwarci na nowe doświadczenia (doświadczenia w ogóle, nie tylko erotyczne, żeby było jasne). Niech to będzie naukowy argument zachęcający dla Twojej dziewczyny.

Seksuolodzy zwracają uwagę, że ta obśmiewana na wszystkie strony książka, czyli „50 twarzy Greya”, wywarła duży wpływ na życie erotyczne Polaków. Zainspirowała zwłaszcza Polki do tego, aby śmielej eksperymentować w łóżku.

Jeśli i Ty chcesz wcielić się w jedną z 50 twarzy Greya i razem z partnerką dodać trochę pikanterii do Waszych łóżkowych zabaw, koniecznie przeczytaj nasz artykuł!

100% naturalności, plemniki się duszą.

Kupując nowe bokserki, koniecznie sprawdź metkę. 100% bawełny? Bardzo dobrze. Innych nie kupuj. Chińscy naukowcy udowodnili, że faceci, którzy regularnie noszą bieliznę ze sztucznego tworzywa, mają znacząco niższy procent plemników w spermie niż ich rówieśnicy, którzy preferują naturalne włókna.

Naukowcy uważają, że winowajcą jest zawarty w sztucznym tworzywie formaldehyd, który obniża wchłanianie potu przez materiał. To powoduje namnażanie się w przewodach moczowych bakterii, które zabójczo działają na plemniki. Niestety, cywilizacja sprawia, że w państwach rozwiniętych w ciągu ostatnich 65 lat jakość nasienia pogorszyła się niemal dwukrotnie.

Po co jej tyle rzeczy? Droga tarcza…

Jeżeli Twoja partnerka w ostatnich czasach regularnie czyści konto, kupując sobie coraz więcej markowych, drogich rzeczy, może to oznaczać, że podejrzewa Cię o flirty. Okazuje się, że dla kobiet drogie gadżety, których marka nie pozostawia wątpliwości, stanowią oręż w walce z rywalkami.

W eksperymentach przeprowadzonych przez prof. Vladasa Griskeviciusa i Yajin Wang z uniwersytetu w Minnesocie wykazano, że kobieta, która nosi luksusowe ubrania, torebki czy okulary, jest postrzegana przez inne kobiety jako ta, która jest związana z bardziej oddanym i kochającym partnerem.

To się dzieje zupełnie nieświadomie i zasada ta działa nawet w przypadku kobiet dobrze zarabiających, które same są w stanie takie luksusy sobie zafundować. Widząc, jak ubrana jest kobieta związana z interesującym mężczyzną, inne kobiety mają mniejszą ochotę z nim flirtować.

Jeżeli niepokoją Cię znikające z konta sumy, najlepszym sposobem będzie upewnienie swojej partnerki, że jest dla Ciebie jedyna i nikt waszemu związkowi nie zagraża.

 

STRONA 1 z 2
REKLAMA