Seks na biwaku - jak się przygotować?

Rozgwieżdżone niebo, trzask ogniska w nocnej ciszy i poczucie, że robisz coś niegrzecznego – czy trzeba czegoś więcej, żeby chcieć zrobić TO na campingu? Może tylko kilku drobiazgów, które zapobiegną zepsuciu romantycznego nastroju.

seks w plenerze, seks na biwaku shutterstocj.com

Kojarzysz eksperyment Calhouna? To ten, w którym chciano sprawdzić, jak rozwija się populacja myszy, kiedy zapewni się jej wszystko, co potrzebne do przeżycia. W jego efekcie rozpieszczane gryzonie przestały kopulować i wyginęły. Wniosek z tego płynie taki, że gdy jest nam za wygodnie, to instynkt życia, który przejawia się w postaci libido, słabnie. To tłumaczy, dlaczego seks w dziczy smakuje tak wspaniale: nie ma telewizora, kolacji nie zamówisz przez internet, a telefon nie rozprasza Cię powiadomieniami, bo nie ma sieci. Czujesz, że żyjesz i jesteś zależny od siebie i od drugiej osoby w namiocie. Również jeśli chodzi o zapewnienie sobie rozrywki.

REKLAMA

ZOBACZ: Seks w plenerze - jak to rozegrać?

Zestaw Full Romantic

Seks pod namiotem może być komfortowy i romantyczny, o ile nie zapomnisz o kilku sprawach.

Przygotuj się

Spakuj lubrykant i ręcznik

Na campingu nietrudno się odwodnić – pijesz sporo alkoholu, a niewiele wody. Jeśli do tego jesteś kobietą, zaczynasz mieć sucho nie tylko w ustach... Dla jej komfortu spakuj kilka małych testowych opakowań lubrykantu, najlepiej na bazie wody, żeby nie narazić skóry na podrażnienia.

Nie zostaw śladów

Sprzątnij po sobie

Miej pod ręką dużą torebkę ze strunowym zapięciem, żeby wrzucać tam zużyte prezerwatywy czy chusteczki, dopóki nie znajdziesz śmietnika. Skoro nie chciałbyś natknąć się na gumkę podczas spaceru, sam też jej tam nie wyrzucaj.  

Uważaj

Spray na owady smakuje ohydnie

Serio – nie dotkniesz językiem ciała spryskanego tym dziadostwem. Ale możesz kupić odstraszacz z naturalnym składem – olejek lawendowy i miętowy też się sprawdzają. Weź dodatkowe baterie Jeśli lubicie urozmaicać sobie seks zabawkami, nie zapomnij spakować dodatkowych baterii. Albo zadbaj o naładowanie urządzenia do pełna przed wyjazdem.

Odśwież się

Jedno słowo: chusteczki

Te nawilżane pomogą Ci błyskawicznie doprowadzić się do porządku po rozbijaniu campingu albo rozpalaniu ogniska. Przydadzą się też, żeby sprzątnąć bałagan po upojnych chwilach.

Pakuj świadomie

Zabierz materac do spania

Jeśli coś podczas seksu ma być twarde, to na pewno nie łóżko. Karimata nie jest najwygodniejszą opcją, dlatego zabierz specjalną dmuchaną matę do namiotu. Jest nie tylko wygodniejsza, ale i lżejsza niż te piankowe – nie będziesz musiał dźwigać i oszczędzisz siły na później.

Wietrz

Wypuść parę – dosłownie

Kiedy tylko możesz, otwieraj namiot. Zaduch nie sprzyja nastrojowi.

REKLAMA