[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.7

Seks jak lek, czyli zdrowotne korzyści z seksu

To najlepsze naturalne lekarstwo świata, wszechstronne i dostępne na wyciągnięcie ręki nawet dla najbiedniejszych. A do tego czysta przyjemność. Aż dziwne, że żadna firma farmaceutyczna jeszcze nie położyła na tym łapy i nie opatentowała pozycji seksualnych.

młodzi ludzie w łóżku, seks fot. Lucky Business, 2014, shutterstock.com
1. Zmniejsza prawdopodobieństwo zawału serca, wylewu i udaru

Jak się okazuje, ten związek jest silniejszy, niż sądzimy. Badacze z uniwersytetów w Belfaście i Massachusetts udowodnili, że uprawianie seksu dwa, trzy razy w tygodniu zmniejsza ryzyko zawału, wylewu i udaru o 50%.

Na wypadek gdyby ktoś się zastanawiał, czy seks jest na 100% bezpieczny dla serca, informujemy, że tylko 1% zawałów zdarza się podczas seksu, i to podobno głównie w przypadku uprawiania go poza stałym związkiem.

2. Leczy bezsenność

To nie tylko kwestia zmęczenia po wysiłku fizycznym, że po seksie zasypiasz jak dziecko. Sam akt działa jak wyzwalacz hormonalnego koktajlu, który wpływa na Twoje ciało i mózg. To m.in. oksytocyna i prolaktyna, wywołujące błogość i poczucie bezpieczeństwa.

Warto dodać, że organizm nie daje się łatwo oszukać i masturbacja wyzwala ich cztery razy mniej. Gwoli ścisłości – ostry, wyczynowy seks może dawać efekt odwrotny, więc zarezerwuj go sobie na rano.

3. Działa profilaktycznie w problemie raka prostaty

Badania z udziałem 29 000 mężczyzn, opublikowane na łamach „Journal of the American Medical Association”, udowodniły, że ci uczestnicy, którzy mogli się pochwalić liczbą ponad 21 ejakulacji miesięcznie, są w o wiele mniejszym stopniu zagrożeni rakiem prostaty niż ci, którzy ejakulują mniej niż 7 razy w miesiącu.

Ejakulacja przeciwdziała gromadzeniu się substancji karcynogennych. W tym wypadku masturbacja również jest skuteczna.

REKLAMA

REKLAMA

Kobiece oczekiwania wobec najlepszego kochanka wcale nie dotyczą jego nieustannej erekcji. Zdecydowanej większości zależy na czułości. (fot. Yuri Arcurs 2009/shutterstock.com)
4. Obniża poziom stresu

Jeżeli czeka Cię ważna prezentacja, od której wiele zależy, to poza doskonałym przygotowaniem merytorycznym nie zapominaj o seksie.

Eksperyment opublikowany w magazynie „Biological Psychology” wykazał, że podczas publicznego wystąpienia ciśnienie krwi u mężczyzn, którzy uprawiali wcześniej seks, było bardziej wyrównane i szybciej wracało do normalnego stanu. Seks obniża poziom hormonów stresu, dzięki czemu w stresującej sytuacji działamy efektywniej.

5. Poprawia zdrowie, wydłuża życie 

Z badań opublikowanych w magazynie „British Medical Journal” dowiadujemy się, że mężczyźni, którzy kochają się dwa, trzy razy w tygodniu, mają o 50% większe szanse na przeżycie w doskonałym zdrowiu najbliższych 10 lat niż ich leniwi koledzy, którzy uprawiają seks tylko raz na miesiąc.

Co więcej, dzięki tym dobrym hormonom pracowici kochankowie wyglądają średnio o 10 lat młodziej.

6. Działa jak najlepszy spalacz tłuszczu

Warto pamiętać, że podczas jednej sesji w łóżku możemy spalić aż 400 kcal, co w pewnym sensie tłumaczy związek między wagą a seksem. Nadwaga ma negatywny wpływ na życie seksualne, i to nie tylko z powodów estetycznych.

U otyłych mężczyzn spada poziom testosteronu i rośnie stężenie żeńskich hormonów produkowanych w tkance tłuszczowej.

MH 01/13

Komentarze

 (4)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij