Seks i związki okiem kobiet: problemy łóżkowe

Pewnie grupa ryzykantów jest całkiem spora, ale jednak większość z nas woli kochać się z kimś bliskim, bezpiecznym i znajomym. I tym bardziej dziwi, że często nie możemy się dogadać. 

seks rys. Tomasz Kapuściński
rys. Tomasz Kapuściński
Od kilku miesięcy jestem w związku. Czy coś jest ze mną nie tak, że nudzi mnie gra wstępna?

REKLAMA

Mogę się oczywiście mylić, ale widzę dwa wyjaśnienia. Po pierwsze: jesteś znudzony życiem ogólnie, masz lekki stan depresyjny, a przynajmniej znacznie obniżony nastrój. Jeżeli nudzą Cię też inne rzeczy, które kiedyś sprawiały Ci przyjemność, to warto to skonsultować z lekarzem.

Drugie: coś niedobrego dzieje się w Twoim związku. Pieszczoty są wyrazem uczucia, a jeżeli nie chcesz tego robić z jakiegoś powodu, to tak jakbyś chciał za coś "ukarać" swoją partnerkę. Seks jest tylko odbiciem tego, co dzieje się z wami poza łóżkiem.

 

REKLAMA

REKLAMA

seks rys. Tomasz Kapuściński
rys. Tomasz Kapuściński
Ostatnio podczas pieszczot moja partnerka zaprotestowała przeciwko moim próbom zdjęcia niej bielizny. Są jakieś nowe zasady?

REKLAMA

Wiesz, czego nie lubią kobiety? Nieudolnego zdzierania z nich i z siebie garderoby podczas gry wstępnej oraz widoku gołego faceta w skarpetkach. Nie po to inwestuje się w seksowną bieliznę, żeby facet ją zdzierał z partnerki bez dokładnego przyjrzenia się, jak w niej wygląda. Możesz, powiedzmy, rozpiąć jej bluzkę na początek, ale później pozwól swojej partnerce rozebrać się powoli, stopniując napięcie.

To ma być coś w rodzaju spektaklu tylko dla Twoich oczu. I jeszcze jedno. Kobiety też lubią patrzeć, jak się rozbierasz, a to oznacza, że Twoja bielizna ma być w najlepszym gatunku.

 

REKLAMA

seks rys. Tomasz Kapuściński
rys. Tomasz Kapuściński
Moja partnerka daje mi do zrozumienia, że za bardzo się spieszę. Szczerze mówiąc, jesteśmy razem od niedawna i dopiero się poznajemy. Coś powinienem wiedzieć?

REKLAMA

Upodobanie kobiet do długiej gry wstępnej nie jest wyłącznie sprawą ich fizjologii. Amerykańscy naukowcy z uniwersytetu McGill przekonują, że reakcja podniecenia u kobiet może następować tak samo szybko, jak u faceta. Jej upodobanie do wolnych rytmów ma raczej podłoże emocjonalne.

Wiele kobiet mówi o tym, że trudno im się skoncentrować na seksie, jeżeli coś zaprząta ich uwagę, np. problemy w pracy, pikająca zmywarka, konieczność oddzwonienia do jakiejś ważnej osoby. Zanim skoczycie do sypialni, najpierw ją rozluźnij, pomóż rozładować stres, wysłuchaj jej, zrób masaż, nalej wina, wyprowadź psa i zapewnij, że razem ze wszystkim sobie poradzicie. Zrelaksowana kobieta szybciej zsynchronizuje się z Twoim rytmem.

REKLAMA

REKLAMA

seks rys. Tomasz Kapuściński
rys. Tomasz Kapuściński
Wiem, że dla kobiet wspólny orgazm jest istotny. Jakieś porady, jak najlepiej się do tego zabrać?

REKLAMA

Jednoczesny orgazm jest, jak wiadomo, "Świętym Graalem" seksu. Najlepsza pozycja do jego uzyskania to poczciwy misjonarz. Nie gardźmy nim, bo jak się okazuje, daje mnóstwo możliwości, pozwala na jednoczesną stymulację większej liczby miejsc erogennych niż w innych pozycjach, a ponadto umożliwia bardziej intymny kontakt z partnerem.

Pewnie dlatego aż 99% kobiet przyznaje, że najbardziej lubi kochać się właśnie w ten sposób. Górną połową ciała kładziesz się na partnerce (jeśli jesteś bardzo ciężki, podeprzyj się na przedramionach). Staraj się, aby wasze biodra znajdowały się na tej samej wysokości. Taka pozycja umożliwia większy kontakt nasady penisa z łechtaczką. W tej pozycji staraj się wykonywać jak najmniej ruchów. Chodzi o to, aby wasze biodra poruszały się w tym samym rytmie, przypominającym kołysanie, tak by Twój penis, wysuwając się i wchodząc w nią, drażnił łechtaczkę i wzgórek łonowy. To pozwala Ci lepiej zapanować nad podnieceniem i poczekać z orgazmem na partnerkę. 

REKLAMA

seks rys. Tomasz Kapuściński
rys. Tomasz Kapuściński
Co właściwie kobieta ma na myśli, gdy mówi: "mam dzisiaj wieczorem ochotę na coś innego niż zwykle"?

REKLAMA

MH w zeszłym roku zbadał, jakie są najbardziej popularne kobiece fantazje.

1. Ona bawi się sama ze sobą 80% kobiet chciałoby, abyś patrzył, gdy ona doprowadza się do orgazmu. Swoją drogą to najlepszy sposób, abyś nauczył się pieścić ją tak, jak ona lubi.

2. Dominacja 66% kobiet fantazjuje, że partner skuwa je kajdankami. 74% nie miałoby nic przeciwko lekkim klapsom. Realizacja wymaga konsultacji.

3. Seks w miejscu publicznym 51% kobiet śniło o seksie w samolocie. 64% podnieca myśl o seksie w miejscu publicznym. 43% chciałoby uwieść partnera w jego biurze. Grozi mandatem.

4. Film erotyczny 40% kobiet jest gotowych na nakręcenie własnego filmu erotycznego. 72% obejrzałoby film porno wraz ze swoim partnerem.

5. Trójkąt 25% kobiet podnieca myśl o trójkącie z partnerem i inną kobietą. Bardzo ryzykowne w realizacji i w wielu wypadkach jest zagrożeniem dla związku. Niech lepiej pozostanie fantazją. 

MH 03/2016

Zobacz również:
Od 6 do 13 czerwca w Stanach Zjednoczonych trwała ciekawa kampania o nazwie "7 to Strong", która miała na celu uzmysłowić mężczyznom, że nawet krótki trening jest w stanie sporo zdziałać w kontekście ich zdrowia i formy. 
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA