Seks i związki okiem kobiet: dystans do siebie, większe pożądanie

Jesień idzie. Smuteczek. Opadają liście, opada libido. Zimno nam i nic się nie chce. Dlatego trzeba zadbać o to, żeby się rozgrzać od środka. Według mnie nie ma nic lepszego niż zupa tajska oraz gorąca czekolada z chili.

Tomasz Kapuściński
rys. Tomasz Kapuściński

"Pisałaś o tym, że kobiety mają 260 powodów, żeby uprawiać seks. Tymczasem u swojej dziewczyny naliczyłem chyba ze 20, żeby go nie uprawiać. Po co być z facetem, skoro nie lubicie seksu?"

No, na przykład po to, żeby nam wkręcił żarówkę albo odmalował kuchnię. I żeby koleżanki widziały, że mamy faceta i nie jesteśmy jakimś wybrakowanym egzemplarzem. Seks z punktu widzenia kobiety nie jest najistotniejszym elementem związku. Przykro to mówić w męskiej gazecie, ale trzeba spojrzeć prawdzie w oczy.

Libido kobiet jest najwyższe na początku związku, a potem, gdy kobieta poczuje się bezpiecznie, to nieuchronnie opada. Ale gdy tylko pojawia się jakieś zagrożenie dla związku, to rośnie, dlatego ludzie robią sobie takie numery i wzbudzają sztucznie zazdrość w partnerze. Osobiście nie lubię takich gierek, ale to pewnie błąd, bo jakoś tam działają.

Z drugiej strony libido libidem, ale może Ty się po prostu za mało starasz? Przytulasz, mówisz komplementy ot tak, bez okazji, dbasz o miłą atmosferę? Sprzątasz? Robisz śniadanie? Bo poziom starań facetów tak samo nieuchronnie opada w związku, jak kobiece libido. Przypadek? Nie sądzę.

Tomasz Kapuściński
rys. Tomasz Kapuściński

"Jak uprzejmie powiedzieć kobiecie, że raczej między nami seksu nie będzie?"

Usiłuję się postawić w sytuacji tej kobiety i zastanawiam się, co ja bym chciała usłyszeć. Bo prawdy, że na przykład on uważa mnie za kompletnie nieatrakcyjną seksualnie, to raczej nie. Wolałabym jakieś zgrabne kłamstwo. Udawałabym sama przed sobą, że w nie wierzę.

Chłopie, wymyśl coś, co nie zrani jej uczuć albo nie wzbudzi potrzeby odwetu (to nie jest Twoja szefowa przypadkiem?). Na przykład że jesteś w trakcie terapii odwykowej i nie możesz uprawiać seksu przez rok. Albo że zostałeś tak nieszczęśliwie ranny na misji w Afganistanie.

Tomasz Kapuściński
rys. Tomasz Kapuściński

"Moja dziewczyna mówi, że za bardzo zajmuję się sobą. Przecież wy podobno lubicie zadbanych facetów, czyż nie?"

Pewnie, że lubimy. Czystych, ładnie pachnących, z zadbanymi zębami, dłońmi i stopami, dobrze przystrzy - żonymi włosami. Wysportowanych. Ale przeszkadza nam, gdy facet robi z tego religię. Powinieneś wyglądać tak, jakby Cię ten dobry wygląd nie kosztował zbyt wiele czasu i zachodu. Zasada jest taka: masz poświęcać swojej stylówce mniej czasu niż Twoja dziewczyna.

W ogóle ostatnio pojawiła się jakaś nowa rasa facetów (to pewnie ci jedynacy wychowani przez samotne matki), którzy traktują siebie ześmiertelną powagą. Kiedy idzie się z nimi ulicą, przeglądają się w witrynach sklepowych, zamiast patrzeć z zachwytem na swoją partnerkę i ukradkiem na inne dziewczyny.

W łóżku zachowują się tak, jakby czekali na oklaski po każdym wyczynie. To nie jest fajne. Kobiety oczekują, żeby facet w ich towarzystwie był skupiony głównie na nich. Żebyś miał do siebie dystans i potrafił się z siebie śmiać. To jest seksowne.

Tomasz Kapuściński
rys. Tomasz Kapuściński

"Moja dziewczyna ma dziecko z poprzedniego związku. Tak na oko 6 lat i rozpuszczony. Nie znam się na dzieciach, ale chcę się z nim jakoś dogadać. Jak?"

Masz rację, że chcesz się z nim dogadać, bo z punktu widzenia kobiety to jest być albo nie być waszego związku. Rozumiem, że nie masz żadnego doświadczenia w opiece nad dziećmi, ale w takiej samej sytuacji jest każdy, kto pierwszy raz zostaje rodzicem. Ale to nieprawda, że nie znasz się na małych chłopcach.

Znasz się doskonale, bo sam nim byłeś oraz miałeś kolegów – małych chłopców. Nie jest Twoją rolą wychowywać go (przynajmniej na razie), ale na początku oswoić, a potem trochę zaprzyjaźnić. Po prostu się z nim pobaw i powygłupiaj, tak jak się bawią sześcioletni chłopcy. Opowiedz mu o tym, jak sam byłeś mały i co śmiesznego robiłeś (możesz trochę pozmyślać), dzieci to uwielbiają.

A jak młody jest bardzo nieznośny, to nie bierz tego tak bardzo do siebie. On Cię teraz testuje, a poza tym jest trochę zazdrosny o mamę. To normalne, ale minie. A jak Ci zależy na tej kobiecie, to się postaraj, bo ona na pewno nie będzie tracić czasu na gościa, który się nie stara, aby jej dziecko go polubiło.

REKLAMA