[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
  • Men's Health

  • Sex

  • Seks i związki okiem kobiet: dlaczego się nie rozumiemy?

REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.3

Seks i związki okiem kobiet: dlaczego się nie rozumiemy?

To jest jakiś truizm. Kobiety to nie jest teoria względności. Niektórzy faceci doskonale rozumieją kobiety i odnoszą sukcesy. Dzięki mnie jest ich coraz więcej, mam nadzieję. 

kobiety, seks rys. Tomasz Kapuściński
Kobiety lubią moje towarzystwo, ale gdy już mam nadzieję na coś więcej, okazuje się, że to "tylko przyjaźń". A za rogiem już czeka jakiś inny koleś. Co jest ze mną nie tak?

Może jesteś zbyt miły? Nie obraź się, ale chyba znam kilku takich jak ty. Niby wszystko w porządku, ale jakoś serce na ich widok szybciej nie bije, oczy nie błyszczą, nie śnią się po nocach. Taki miły koleś nie powie nigdy, że wyglądam seksownie, nie dotknie inaczej niż po koleżeńsku, nie spojrzy w oczy prowokująco, nie zażartuje ze mnie. Bezpiecznie jest być miłym, ale jak widać, sukcesu w ten sposób nie odniesiesz.

Jeżeli chcesz, żeby coś zaiskrzyło między tobą a dziewczyną, która ci się podoba, musisz po prostu zaryzykować. Bądź czasem złośliwy, zaskocz ją, przyciągnij do siebie i pocałuj, tak jakbyś miał gdzieś to, czy jesteś miły, czy nie. I to szybko, zanim pojawi się ktoś znacznie mniej zakumplowany i sprzątnie ci ją sprzed nosa.

 

REKLAMA

REKLAMA

kobiety, seks rys. Tomasz Kapuściński
Ilu średnio kochanków ma kobieta w naszym kraju? Ona mówi, że jestem drugi, ale równie dobrze mogę być przecież setny, nie?

Z badań wynika, że statystyczna kobieta rozpoczyna życie seksualne około 17.-18. roku życia. 39,5% kobiet w polsce deklaruje, że miało od 2 do 5 partnerów seksualnych. 38% poprzestało jak dotąd na jednym. Tylko co dwudziesta kobieta miała więcej niż 10 kochanków.

A tak w ogóle, to nikt nie wie, jak wyglądają rzeczywiste liczby, ponieważ ludzie kłamią nawet w anonimowych ankietach. To tyle, jeżeli chodzi o statystykę. Ja ci radzę jednak nie drążyć tematu. Po co ci to? Naprawdę chcesz wiedzieć wszystko z detalami? Postaraj się wierzyć w to, co mówi partnerka, a twoje życie stanie się przyjemniejsze.

 

REKLAMA

kobiety, seks rys. Tomasz Kapuściński
Czy jest jakiś tekst na podryw, który zawsze działa? Może wymień kilka najlepszych, które słyszałaś.

Jeżeli trafisz na odpowiedni nastrój (ona jest po kilku drinkach i właśnie rozstała się z facetem, wyjątkową kanalią), odpowiedni moment (bardzo, bardzo późno), wyglądasz prawie jak Daniel Craig i na dodatek masz angielski akcent, to w zasadzie wszystko działa.

W pozostałych przypadkach nie ryzykuj stosowania gotowców, które np. pomogły koledze poderwać dziewczynę. Tylko się ośmieszysz. Skuteczny tekst wymaga pewnego wyczucia. Najlepsze to takie jakby "obok", nie wprost. Takie, które pozwalają wam stworzyć wspólny front. Zabawne komentarze do sytuacji, w której obydwoje uczestniczycie, są dobre, bo dziewczyna się wtedy może poczuć bezpieczna.

Pisałam już wiele razy, że w podrywaniu chodzi przede wszystkim o oswojenie ewentualnych naszych lęków przed obcym facetem i rozładowanie napięcia, dlatego tak łatwo zakochujemy się w facetach, którzy nas rozśmieszają.

 

REKLAMA

REKLAMA

kobiety, seks rys. Tomasz Kapuściński
Nie dogadujemy się od pewnego czasu, ale nie wiem, czy to jest już moment na rozstanie. Kiedy to się wie na pewno?

Nawet bardzo nieudane związki często trwają siłą bezwładności. Tylko dlatego, że żadna ze stron nie ma odwagi postawić sprawy jasno, bo lęk przed szarpaniną emocjonalną i samotnością jest silniejszy niż znużenie związkiem.

Kiedy jest ten właściwy moment na podjęcie ostatecznych kroków? To jest raczej przekroczenie masy krytycznej pewnych zjawisk: - nieustanne kłótnie, w których nie chodzi o rozwiązanie problemu, a raczej o wzajemne ranienie się i upokarzanie; - brak zainteresowania sprawami drugiej osoby, już nawet brak elementarnej zazdrości; - wzajemne zdrady. Może nie jest u was tak okropnie, ale jeżeli czujesz, że tracisz szacunek do siebie i do niej, to chyba już czas.

 

REKLAMA

kobiety, seks rys. Tomasz Kapuściński
Zakładam, że jeszcze nie wszystkie kobiety przeszły na Tindera. W takim razie gdzie one chodzą, jeżeli chcą kogoś poznać?

Wiesz, jeżeli dziewczyna, która chce kogoś sensownego poznać, ma wybór – wieczór w barze albo wielka impreza u znajomych – na ogół wybierze to ostatnie. Generalnie czujemy się swobodniej w domu znajomych niż w miejscach publicznych i dlatego łatwiej tam o nawiązywanie kontaktów.

Poza tym kobieca logika podpowiada nam, że facet zaproszony na party przeszedł już przez pierwszy filtr selekcyjny i szanse, że okaże się ponurym zboczeńcem lub seryjnym mordercą, są znacznie mniejsze niż w przypadku kogoś poznanego w barze. Drugim prawie tak dobrym miejscem są spędy ludzi połączonych wspólną pasją (UFO, poezja, fantastyka czy różaniec). Niektórzy faceci chwalą sobie te łowiska. 

MH 02/2016

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij