Seks dla... kariery: nowe odkrycie naukowców

Seks powinno się uprawiać dla przyjemności, ale dla naukowców to najwyraźniej jest niewystarczający powód. Okazuje się, że seks pomoże nam w karierze. I nie chodzi o seks z szefową.

brunetka fot. Shutterstock
fot. Shutterstock
Kiedy chcesz błysnąć świetną prezentacją na zebraniu czy rozmowie o pracę, co robisz? Wkuwasz materiał na blachę? Ćwiczysz przed lustrem? Nie zaszkodzi, ale najlepszy jest seks.

REKLAMA

Stuart Brody, psycholog z University of Paisley, przebadał temat gruntownie i dowiódł, że najlepszym sposobem na stres przed wystąpieniami jest seks. I to tylko z penetracją. Inne formy (np. masturbacja) nie działają tak dobrze. Seks sprawia, że jesteśmy bardziej wyluzowani, pewni siebie, a nasze ciśnienie szybciej wraca do normy.

Naukowiec twierdzi, że jest to skutkiem stymulacji wielu nerwów, która ma miejsce tylko podczas stosunku. Szczególnie ważne wydaje się pobudzenie nerwu błędnego, kontrolującego przebieg części procesów psychologicznych.

Prawdopodobnie kolejnej zachęty już nie potrzebujesz, ale czujemy się zobligowani napomknąć, że im częściej uprawiamy seks, tym bardziej rośnie nasza pewność siebie. Na co jeszcze czekasz?

Zobacz również:
Klasyczne zginanie ramion z hantlami może zbudować bicepsy, ale niekoniecznie siłę, której potrzebujesz w codziennym życiu. Oto funkcjonalny trening, który da Ci i masę, i siłę funkcjonalną, a w którym klasyczne ćwiczenia robisz w pozycji, w której pracują wszystkie mięśnie. Trenuj trzy razy w tygodniu.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA