Seks biznes: giełda pożądania

Nie musisz wydawać majątku, aby poprawić swoje notowania w oczach kobiet. Na ogół najlepsze rezultaty przynoszą ruchy mało spektakularne, ale za to przemyślane. Rzuć okiem na nasze patenty, zainwestuj w siebie i ruszaj, aby ubić złoty interes.

seks biznes, kobieta, seksowna kobieta fot. kiuikson 2015/shutterstock
fot. kiuikson 2015/shutterstock

Zaplanuj wieczór

Dlaczego? Badania opublikowane w magazynie "Journal of Neuroscience" pokazują, że wspólne odwiedzanie miejsc, w których nie byliście wcześniej, powoduje większy skok dopaminy – hormonu przyjemności. A więcej dopaminy w mózgu to tak jakby człowiek założył różowe okulary. Partner wydaje się atrakcyjniejszy, a jego dowcipy śmieszniejsze. Ale raczej nie zdawaj się na przypadek.

Z innych badań, przeprowadzonych na Uniwersytecie Santa Clara w Kalifornii, wiemy, że kobiety, bez względu na to, jak wyzwolone, stanowcze i przedsiębiorcze się wydają, wciąż oczekują od mężczyzny, żeby to jednak on zaplanował wieczór. W każdym razie tak deklaruje 75% kobiet.

Jeżeli nie czujesz się ekspertem kulinarnym, zajrzyj na stronę www.gastronauci.pl, gdzie znajdziesz recenzje internautów z restauracji w całej Polsce. A na www.naszemiasto.pl poszukasz sobie miejsca, gdzie można posłuchać dobrej muzyki i posiedzieć w sympatycznych okolicznościach.

Pomóż jej się odstresować

Dlaczego? "Kobiety przeżywają stresujące sytuacje w pracy dłużej i bardziej dotkliwie. Ale prawdziwie cudownym lekiem na stres jest dla nich oksytocyna – hormon, który jest uwalniany m.in. poprzez fizyczny kontakt z bliską osobą. Oksytocyna całkowicie neutralizuje szkodliwe skutki działania kortyzolu – hormonu stresu" – mówi Ian Kernel, seksuolog i psychoterapeuta.

Po prostu przytul do siebie swoją zestresowaną partnerkę bez żadnych seksualnych podtekstów (nie próbuj żadnych klepnięć w pupę, bo ją wkurzysz). Pogłaszcz po plecach i daj jej się teraz wygadać. Nie dziw się, że słyszysz tę samą historię po raz siódmy w ciągu godziny. Faceci może tego nie rozumieją, ale dla kobiet mielenie w kółko jednego tematu (np. scysji z szefem) pełni funkcję terapeutyczną. Nie próbuj pouczać i udzielać rad. Po prostu słuchaj i jeśli już musisz, to mów tylko kwestie w rodzaju: "O, to musiało być straszne/przykre/okropne dla ciebie".  

Pamiętaj o datach

Dlaczego? Z ręką na sercu – kto nigdy nie dał ciała, zapominając o ważnych dla swoich bliskich datach? Każdemu się zdarza, a jednak kobiety są na to wyczulone. Bo zapominanie o istotnej rocznicy oznacza dla Twojej partnerki to, że nie zajmuje w Twoim umyśle ważnego miejsca. W każdym razie o transmisji meczu jakoś nie zapominasz, prawda?

Zamiast po raz kolejny popełniać ten sam błąd, już dzisiaj wejdź na stronę, gdzie możesz zamówić dla niej bukiet kwiatów (może być z bilecikiem, maskotką, czekoladkami itp.) na urodziny, imieniny i inne rocznice przez cały ten i następny rok. W ogóle nie będziesz już musiał sobie zaprzątać tym głowy: za parę miesięcy bukiet przyniesie posłaniec, a Ty, sam zdziwiony, odbierzesz od swojej partnerki słuszne wyrazy wdzięczności. 

Zagraj z nią

Dlaczego? Przez setki tysięcy lat ludzkie zaloty wyglądały tak – on ją gonił, ona uciekała, on okazywał swoje zainteresowanie, a ona udawała, że jej nie zależy albo go gryzła w ucho. Trochę walki, trochę ścigania się, a na koniec seks. Potyczki pobudzały wydzielanie seksualnych neurotransmiterów w mózgu, dlatego żeby związek nie usechł z nudów, trzeba trochę powalczyć ze sobą – odpowiedni poziom hormonów zapewni Ci burzliwa dyskusja, np. o filmie. Nie bądź nudziarem– tak dla sportu nie zgadzaj się z nią. Hormony skoczą Wam również po partii pokera czy scrabble. 

Rzymskie wakacje

Dlaczego? W weekend wrzuć na luz i zróbcie sobie śniadanie w łóżku. To namiastka pikniku, który jest uważany przez kobiety za szczególnie romantyczny. Jak donoszą australijscy badacze, ludzie w pozycji leżącej zapamiętują więcej, są bardziej refleksyjni i skoncentrowani. Wszystko, co jej powiesz podczas Waszego śniadania, będzie miało szczególną moc. Dlatego raczej nie opowiadaj jej o swoich grzeszkach czy poprzednich partnerkach, tylko skup się na komplementach, zabawnych (ale stawiających Cię w dobrym świetle) historiach z życia oraz planach na przyszłość. 

MH 10/2011 

Zobacz również:
REKLAMA