Seks bez paszportu: wakacyjny podryw

Podróże kształcą. Od tej zasady nie ma wyjątków, co oznacza, że również w dziedzinie seksu zagraniczne wojaże mogą wzbogacić Twoją wiedzę i doświadczenie. Nasz przewodnik da Ci wskazówki, gdzie, co i jak robić, by nauka była czystą przyjemnością.

kobieta Yellowj, shutterstock.com
fot. Yellowj, 2015, shutterstock.com

Chociaż biurokratyczne przeszkody dla ciała raz na zawsze zniknęły dopiero niedawno, nasze dusze już od dawna nie uznają żadnych granic. Kochamy irlandzkiego Guinnessa, Włoszka Monica Bellucci spędza nam sen z powiek, niemieckim Mercedesem wozimy ziemniaki, a francuskie wina dodajemy do bigosu.

REKLAMA

Także w sprawach intymnych Światowa Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wielkiego Seksu ma o nas ciepłe zdanie. Eksperci podkreślają nasze oddanie sprawie, ale zwracają uwagę na konieczność dostosowania procedur do światowych i europejskich standardów. Nie nam dwa razy powtarzać. Jeżeli podglądanie obyczajów innych może zwiększyć nasze szanse na międzynarodowej giełdzie, to chętnie weźmiemy parę lekcji.

Lekcja z Hiszpanii

Temat: Bez trudu do gwiazd

76% hiszpańskich kobiet wierzy we wróżby, przepowiednie i kieruje się w swoim życiu korzystnym horoskopem. Jak przekuć to na żelazo póki gorące? Zanim wybuchniesz miłosnym żarem, sprawdź, czy wasze znaki zodiaku są kompatybilne.

Bestseller Teri King "Miłość, seks i astrologia" podpowiada, gdzie powinieneś szukać.W kategoriach, które nas interesują, najbardziej obiecujące są pary: Panna/Byk, Bliźnięta/Lew, Bliźnięta/Waga, Strzelec/Lew, Panna/Koziorożec, Ryby/Skorpion. Jeżeli nie chcesz smażyć się samotnie na plaży w Costa Brava, zaufaj gwiazdom. Albo zapamiętaj dobrze rokujące połączenia i łżyj jak najęty.

REKLAMA

REKLAMA

Raport MH: Erotyczny przewodnik wakacyjny Svyatoslava Vladzimirska 2015/Shutterstock
fot. Svyatoslava Vladzimirska 2015/Shutterstock

Lekcja z Brazylii

Temat: Niekończąca sie historia

REKLAMA

Średni czas stosunku brazylijskiego faceta wynosi 30 minut. Licząc bez dojazdu autobusem do partnerki. Oznacza to zapewne około 1000 ruchów frykcyjnych. Nasi seksuolodzy za polską, zdrową normę uważają 100 takich ruchów, czyli 10 razy mniej.

Aby lepiej kontrolować swoje reakcje seksualne, można skorzystać z zaleceń wschodniej filozofii Tao. Kiedy mężczyzna czuje zbliżanie się orgazmu, powinien unieść biodra i lekko wycofać się z pochwy, pozostać w bezruchu, oddychać przeponą, zaciskać mięśnie podbrzusza i myśleć o zachowaniu nasienia jako wartości. Rekordziści tej metody potrafili wykonać aż 5000 miłosnych pchnięć.

Inną techniką opóźniania wytrysku jest ucisk wykonywany palcem wskazującym i środkowym punktu między jądrami a odbytem - połączony z głębokim oddychaniem przez nos. Domowym sposobem do indywidualnego stosowania jest napinanie mięśni pracujących przy oddawaniu moczu; są one zaangażowane także przy wytrysku. Kilka serii dziennie spinania pośladków uczynią z Ciebie postrach Copacabany.

Lekcja z południa Francji

Temat: Zawsze na wysokości zadania

Najmniej zaburzeń erekcji jest właśnie tam, a także w Japonii. Decydujące dla zachowania formy są nawyki dietetyczne. Zdrowiu seksualnemu służą owoce, warzywa, ryby, owoce morza, oliwa z oliwek, zielona herbata i czerwone wino.Wyrzuć papierosy, dodaj pół godziny ruchu dziennie i będziesz nie do zdarcia.

REKLAMA

seks, kobiety fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

Lekcja z Turcji

Temat: Grunt to dobre samopoczucie

REKLAMA

Nauka jest bezlitosna - Turcy masowo kupują prezerwatywy, które są na nich za duże. Badania medyczne ustaliły, że tureckie penisy nie odbiegają od średniej europejskiej, natomiast sprzedają się jedynie prezerwatywy o 2-3 centymetry większe niż faktyczna potrzeba. Jeżeli masz jakieś kompleksy na tym tle, zahacz o Istambuł - tam wszyscy na nie cierpią, wszyscy się oszukują i wszystkim jest z tym dobrze.

Lekcja z Wietnamu


Temat: Krótko i do rzeczy

Nigdzie nie ma z tym wielkiego problemu, ale mimo wszystko Wietnamczycy wyskakują ponad przeciętną. 75% miało partnera lub partnerkę tylko na jedną noc i nie mówimy tu o płatnym seksie. Dla samotnych poszukiwaczy przygód to prawdziwe eldorado. Można też wpaść na Islandię - 71% zgadza się tam na przypadkowy seks.

Za to szerokim łukiem należy omijać irlandzką gminę Gaeltachtach. Badania amerykańskiego antropologa J. Messengera wykazały, że kontakty seksualne przed ślubem są tam zakazane i norma ta jest surowo przestrzegana. Dodać jeszcze należy, że orgazm kobiecy nie jest znany i nie wierzy się w jego istnienie, gra wstępna ogranicza się do szorstkich pieszczot pośladków, w łóżku używa się jedynie pozycji klasycznej, a partnerzy podczas seksu nie zdejmują bielizny. Tak musi wyglądać piekło.

REKLAMA

REKLAMA

seks, kobiety fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

Lekcja z Finlandii

Temat: Nie tylko zwykły stosunek

REKLAMA

Słynna francuska miłość przestała być domeną Francuzów. Jej prawdziwymi koneserami okazują się teraz Finowie. Praktykuje ją 90% mężczyzn i aż 84% kobiet, czyli najwięcej na świecie. Nasze panie deklarują tylko w 20,5% chęć udziału w tej zabawie, więc niektórzy z nas mogą się czuć trochę niespełnieni.

Także w praktykach seksu analnego Finowie prowadzą w statystykach - co czwarta Finka przyznaje się do takich doświadczeń. Zaraz za tym małym, dzielnym narodem kroczą Belgijki i Holenderki - warto zapamiętać, jeżeli ma się ochotę na nowe doznania.

Lekcja z USA

Temat: Nigdy tego nie rób

Nawet sam Sheila Garos, pisząca na Uniwersytecie Stanowym w Arizonie pracę doktorską na temat uzależnień od seksu, przytoczyła szokujące dane. Rocznie w Ameryce umiera do 1000 osób podczas seansów masturbacji z jednoczesnym podduszaniem - tak podejrzewają naukowcy i policjanci na podstawie niepełnych dowodów, skrzętnie skrywanych przez rodziny.

W skrócie polega to na odcinaniu dopływu krwi do mózgu podczas szczytowania, co rzekomo ma zwiększać doznania i potęgować orgiastyczną euforię. Jednak brak tlenu, szczególnie podczas seksualnego pobudzenia, powoduje najczęściej zatrzymanie akcji serca lub trwałe uszkodzenie mózgu. Nie daj się namówić na takie zabawy.

 

REKLAMA

kobieta, seks, wakacje Svyatoslava Vladzimirska 2015/Shutterstock
fot. Svyatoslava Vladzimirska 2015/Shutterstock

Lekcja z Australii

Temat: Miłość niejedno ma imię

REKLAMA

Jeżeli, tak jak 70% Polaków, uważasz, że osoby odczuwające pociąg seksualny do osób tej samej płci powinny się leczyć, nie wybieraj się na antypody. Ale gdybyś sądził inaczej, to zanotuj, że 17% Australijczyków przyznało się do przynajmniej jednej homoseksualnej przygody w życiu. W światowym raporcie Durexa wylądowali na pierwszym miejscu. Możesz też z powodzeniem przyjąć, że pewna trudna do określenia część nie przyznała się do takich epizodów, więc trafisz do bezpruderyjnego raju.

Lekcja z Austrii


Temat: Bezpieczeństwo na drodze płciowej

Dyskusję, czy seks bez prezerwatywy jest fajniejszy, niż z prezerwatywą zostawmy szesnastolatkom. Dorośli faceci nie mają takich problemów. Polecamy podróż do Austrii - tam prezerwatywa jest tak popularna, jak torcik Sachera lub walce Straussa. Aż 86% Austriaków zawsze używa prezerwatywy, gdy współżyje z nową partnerką; w porównaniu z nimi nasze 37% wygląda tak śmiesznie, że aż strasznie. Jak zrzynać, to od najlepszych - broń Boże od Czechów, bo ci jeszcze, jak wynika z danych, prezerwatywy nie odkryli.

Lekcja Nowej Zelandii

Temat: Było cudownie, kochanie

Przyznaj się, statystyczny kochanku, ile razy zadawałeś sobie sakramentalne pytanie - miała orgazm, czy nie miała? Udawała, czy naprawdę była zaspokojona? Jeżeli zależy Ci na tej wiedzy i musisz znać prawdziwą odpowiedź, nie rzucaj kotwicy w krainie hobbitów. Nowozelandki łżą, aż im się z nosa kurzy. Prawie co druga przyznaje się do udawania! Jeżeli jednak popatrzysz na to z drugiej strony (przecież one to robią, aby sprawić nam przyjemność), to może warto przemyśleć wariant starania się tam o azyl polityczny.

REKLAMA

REKLAMA

Seks: 5 patentów na wakacyjny podryw AVF 2015/Shutterstock
fot. AVF 2015/Shutterstock

Lekcja Rosji

Temat: Gorączka pierwszej nocy

REKLAMA

Wszystko zależy od tego, ile masz czasu na podróż. Jeżeli szef posłał Cię służbowo w tę i z powrotem, powinieneś walczyć o delegację do Rosji. U 39% naszych wschodnich sąsiadów dochodzi do seksu już pierwszej nocy - szansa, że po trudnych negocjacjach znajdziesz prawdziwy relaks jest np. o 26% wyższa niż w Polsce.

Przy krótkich wyjazdach odradzamy natomiast Holandię, Chorwację i Słowację; jasne, że zdarzają się wyjątki, ale większość tamtejszych pań idzie do łóżka dopiero pod koniec pierwszego miesiąca znajomości. Krótkie egzotyczne podróże z nadzieją na szybki seks nie powinny dotyczyć Tajwanu, Malezji, Singapuru i Chin, ale też trzeba przyznać, że tam nawet kilka procent ochotniczek przekłada się w liczbach bezwzględnych na miliony dziewczyn. Myślimy tu, rzecz jasna, o tych, które możesz uwieść swoim wdziękiem, a nie studolarowym banknotem.

Lekcja z Wielkiej Brytanii

Temat: Dodać troche pikanterii

W sztuce uwodzenia mówienie o seksie częstokroć działa bardziej podniecająco niż sam seks. Szczególnie że nasze możliwości powiększyły się o telefon i internet. Jeżeli lubisz sobie czasem poświntuszyć, w Anglii znajdziesz bratnie dusze. Co druga Angielka uprawiała wirtualny seks mailowo lub przez komórkę i, co więcej, bardzo to lubi.

Zresztą większość seksuologów jest zgodna, że kobiety lubią prowadzić seksowne rozmowy - najkrócej sformułowała to dr Barbara Keesling, amerykańska terapeutka: "Nie ciągnij mnie do łóżka, tylko namów mnie na pójście do niego". Wydaje się, że w Wielkiej Brytanii będzie to najprostsze.

 

REKLAMA

kobieta, seks NAS CRETIVES, shutterstock.com
fot. NAS CRETIVES, 2015, shutterstock.com

Lekcja z Norwegii

Temat: Gadżety, zabawki i rozmaitości

REKLAMA

Nuda, monotonia, schemat - oto kilerów trzech naszego życia seksualnego. W Polsce istnieją już setki sklepów, w których trzeba nielicho wytężyć wyobraźnię, aby wymyślić, jakie łóżkowe zastosowanie może mieć sprzedawany przedmiot - ale co z tego? Nasze partnerki nie bywają często w seks-shopach, a i my, faceci, traktujemy sypialniane gadżety jak seksualną konkurencję.

Jeżeli nie masz takich przesądów, ruszaj na fiordy. Chłodna Norwegia bawi się tymi rzeczami w najlepsze. Tam najłatwiej znajdziesz amatorkę do wspólnego oglądania filmów XXX, wibratorów, kajdanek, lateksowych przebieranek, nawilżaczy i innych cudów stworzonych dla intymnych przyjemności. Cieniutko z tym jest w Bułgarii - to nie jest miejsce dla facetów z fantazją.

Lekcja z Polski

Temat: Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej

Wszędzie na świecie kobiety i mężczyźni uznali Brazylijki i Brazylijczyków za najbardziej seksowną nację i gotowi są składać w dowodzie swoje dusze i ciała. Wszędzie, ale nie w Polsce. Nasze walory fizyczne, urok osobisty, charme i inteligencja (no, może w jakimś minimalnym stopniu zdrowy patriotyczny odruch) zdecydowały, że za najbardziej seksowny naród na świecie wybraliśmy... samych siebie.

Obie płcie były zgodne - furda tam jacyś Brazylijczycy, Włosi, Hiszpanie, Amerykanie i Francuzi. Teraz Polska! Swego nie znacie, cudze chwalicie. Przyznaliśmy sobie 30% głosów i zmiażdżyliśmy obcojęzyczną konkurencję. Może więc zamiast tułać się po świecie jak Koziołek Matołek, lepiej rozejrzeć się po własnym podwórku? Może też warto zapamiętać na całe życie zasadę, że jak się człowieku sam nie docenisz, to Cię, cholera, nikt nie doceni! To bardzo ułatwia życie. Erotyczne także.

MH 05/04

REKLAMA

REKLAMA