Seks: bądź jej najlepszym kochankiem

Pierwsze, co zrobi po waszym łóżkowym debiucie, to wystawi Ci recenzję w gronie przyjaciółek. Przynajmniej większość z nich tak robi. Postaraj się, żeby noty były wysokie. Zobacz, co należy zrobić, by zasłużyć na miano kochanka doskonałego.

Seks: bądź jej najlepszym kochankiem PawelSierakowski 2015/ shutterstock
fot. PawelSierakowski 2015/ shutterstock

1. Ranek po Waszej pierwszej nocy. Ona…

REKLAMA

A) wydaje się zestresowana

Bardzo prawdopodobne, że złe doświadczenia seksualne z przeszłości (poprzedni był dupkiem) wpływają na jej nastrój. „Organizm kobiety, która jest z góry nastawiona na seks bez satysfakcji, uwalnia kortyzol – hormonalnego zabójcę libido – twierdzi neurolog Jim Pfaus. – Jeśli ona wygląda niepewnie, zabierz ją z sypialni.

Zaproponuj śniadanie albo kino, a błyskawicznie wywołasz w jej mózgu pozytywne skojarzenia”. Gdy koleżanki zapytają: „Jak było?”, ona będzie miała same miłe wspomnienia.


B) nalega na drugą rundę

To znaczy, że nie jest całkiem zaspokojona. Monika Th omas, autorka serii internetowych wykładów „Sexploration”, tłumaczy: „Kobiety mają wydłużony cykl reakcji seksualnej – 15 minut w porównaniu z 7 u facetów. Więc jeśli ona natychmiast chce więcej, prawdopodobnie jeszcze nie doszła”.

Jesteś jej po prostu winien dodatkowych 8 minut przyjemności. Ochłoń: wdech przez 5 sekund, wydech przez 1. Oszukasz organizm, że jesteś mniej podniecony niż w rzeczywistości. Tym bisem udowodnisz, że umiesz grać w te klocki.

C) pokazuje Ci swój album ze zdjęciami

Możesz winić skok oksytocyny – hormonu przywiązania uwalnianego w organizmie podczas orgazmu. Po seksie kobieta może pomylić reakcję hormonalną z uczuciem zakochania. Jeśli tego nie odwzajemniasz, uciekaj.

Żeby nie wyjść na buca, zaproponuj zrobienie kawy (zamiast romantycznego śniadania). Wytłumacz jej , że w soboty zawsze grasz w kosza z kumplami i spadaj. Na dobre.

2. Gdy wszystko idzie nie tak, Ona…

A) uważa, że to przezabawne

Uderzenie kolanem w głowę, dziwne dźwięki... Jeśli ona chichocze, jest dobrze – nawet jeśli śmieje się z Ciebie. Pożartuj z nią, a zyskasz jeszcze więcej. Według psycholog Gil Greengross, która bada wpływ autoironii na atrakcyjność, rozśmieszanie w ten sposób potencjalnej partnerki czyni Cię w jej oczach o wiele bardziej pociągającym.

Więc pośmiej się przez chwilę i zmień temat. Zauważ, jak cudownie wygląda, i zapewnij sobie dobre recenzje podczas babskich plot.

B) zwala winę na Ciebie

„Zażenowanie podczas seksu ma związek z poczuciem winy” – mówi dr Charlie Glickman, seksuolog. Ktoś, kto traktuje seks jak coś złego, nie nadaje się na kochanka. Jeśli ona serwuje Ci niepochlebne uwagi, podziękuj za krytykę, ale nie dawaj jej szansy na drugą ocenę.

C) robi się zawstydzona

Dajesz jej fizyczne znaki, że Cię podnieca: szybki oddech i zamglone spojrzenie to główne wskazówki. Jeśli ją lubisz, nie pozwól jej mieć wątpliwości. Przesuń dłońmi od ramion do pleców, chwyć ją w objęcia i pocałuj w szyję. Stymulując dwie mocno erogenne strefy naraz, sprawisz, że zapomni o wszelkich wpadkach.

3. Po namiętnym numerku Ona…

A) obiecuje, że już zawsze będziecie razem

„Seks odnawia więzi w bardzo namacalny sposób” – mówi profesor Aaron Ben- -Zeév z University of Haifa. Strach przed rozstaniem zaś jeszcze wzmaga jej pożądanie. Trochę przeraża Cię to „na zawsze razem”? Przez kilka następnych dni nie poruszaj tematu kłótni, a ona sama zapomni o podyktowanym hormonami wyznaniu.

B) chce więcej

Emocje, jakie generuje seks na zgodę, mogą sprawić, że ona zacznie prowokować kłótnie dla ich erotycznego rozwiązania. „To działa jak uzależnienie” – mówi psycholog dr Seth Meyers. Choć kobieta kłócąca się tylko po to, żeby później uprawiać dziki seks, to marzenie, wcale nie tak łatwo ją zaspokoić. Spróbuj wersji z nią na górze – ona może kontrolujować tempo i jest bardziej aktywna. Ty oszczędzaj siły na następne starcie...

C) kontynuuje kłótnię

Zapytaj po prostu: „Co mam zrobić?”. Zmuszenie jej do podania konkretnego rozwiązania zgasi jej gniew – to klasyczny trik psychologiczny. W najlepszym wypadku się pogodzicie; w innym – ona przestanie krzyczeć. I da Ci spokojnie spać.

4. Po ostrym seksie Ona...

A) mówi, że za dużo wypiła

To nie musi oznaczać, że więcej tego nie powtórzycie. „Odczekaj tydzień, zanim poruszysz tę kwestię. Zrób to poza sypialnią, na luzie” – radzi dr Glickman. Tylko nie mów, że musicie to koniecznie powtórzyć; zapewnij ją raczej, że była cudowna i że świetnie to wspominasz.

B) przyznaje, że chciała przesunąć granice

Perwersyjność i seksualna śmiałość może być dowodem na to, że dziewczyna bardzo Cię lubi. Świetnie. Tyle że seksualnie wyzwolona kobieta będzie chciała wciąż podnosić stawkę. Upewnij się, czy Ci to pasuje.

C) tłumaczy, że nie jest „taką dziewczyną”

Poczucie bezpieczeństwa jest niezbędne, by czuć podniecenie, ale zarówno mężczyźni, jak i kobiety pragną nowych doświadczeń. Wszyscy seksuolodzy są tutaj zgodni. Spróbuj wyciągnąć z tej dziewczyny ukryte pragnienia: zaskocz ją nowym miejscem, stylem ubierania, zapachem – po prostu wytrąć z rutyny.

Później stopniowo wykonuj coraz odważniejsze ruchy i sprawdzaj, jak na nie reaguje. To najlepsza droga, żeby jej ciche fantazje zamienić w głośną ekstazę.  

Departament statystyk MH podaje:

85% - tylu facetów osiąga orgazm podczas pierwszego razu z nową partnerką...ale tylko 29% kobiet szczytuje.

7 razy - tyle razy częściej chcą uprawiać seks kobiety, które piją na pierwszej randce.

37% - taki procent kobiet uważa pierwszy seks za mało udany.

75% - aż trzy na cztery kobiety chciałyby sypiać przez całe życie z jednym facetem... podczas gdy 25% pań wybrałoby sypianie z setką.

Twoje łóżkowe umiejętności zostaną ocenione zdecydowanie wyżej, jeśli zapewnisz jej megaorgazm. Jak to zrobić? Po lekturze przewodnika po kobiecym orgazmie z łatwością przeniesiesz ją na Olimp erotycznych doznań.

MH 08/2014

REKLAMA