Seks&Roll: bądź jak gwiazda rocka

Jak obudzić w sobie mroczną rockandrollową stronę i mieć tyle seksu, ile statystyczna gwiazda rocka w trasie? Oto jest pytanie, które dręczy tę lepszą część męskiego gatunku. Odpowiadamy na nie i wiele innych oraz dorzucamy gotową playlistę na podryw.

kobieta, rock and roll fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

Dlaczego świetne dziewczyny, zamiast interesować się nami – sympatycznymi, porządnymi facetami – zakochują się w typach spod ciemnej gwiazdy. Okazuje się, że nic nowego pod słońcem – dr Matthew Hornsey, australijski badacz, dowodzi, że mężczyźni, którzy mają w nosie zasady, są uważani przez sporą część kobiet za bardziej atrakcyjnych seksualnie.

"Nonkonformizm jest kojarzony ze skłonnością do podejmowania ryzyka, z odwagą, z pewnością siebie, a to są cechy, które kobiety cenią wysoko" – mówi autor badań. Poza tym kobiety w dzisiejszych czasach szukają czegoś autentycznego, a nie kolejnego klona, któremu spece od reklam wmówiły, że jest wyjątkowy, bo pije pepsi. Dlatego właśnie rock’n’roll jest taki seksowny, bo jest buntem przeciwko nudzie. Odkryj w sobie gwiazdę rocka.

Powiedz sobie: oczywiście, że mi się uda. Jestem przecież przystojny, dowcipny, inteligentny i czarujący.

Bunt

Gość idealnie wpasowany w system jest po prostu niewidoczny dla kobiecego oka.

To nie o to chodzi, aby zawsze robić wszystko odwrotnie niż inni, bo to też jest schemat, tyle że słaby. Chodzi o to, aby mniej przejmować się tym, czego od nas oczekują. Robisz to, co uważasz za stosowne i nikomu się nie tłumaczysz. W dzisiejszych "poradnikowych" czasach można odnieść wrażenie, że na wszystko istnieje jakiś przepis: na idealny stek, idealnego pracownika korporacji, na idealną randkę, na idealny seks. Wystarczy go poznać, zastosować i już sukces gwarantowany.

Być może ta reguła sprawdza się w przypadku steka, ale poza tym nie ma tak dobrze. Bo w świecie randek i seksu chodzi o zaskoczenie. Ona z pewnością ma jakieś oczekiwania. Jeżeli spełnisz je w 100%, to niestety będzie 0% zaskoczenia. Matematyka jest nieubłagana.

"Pierwszą randkę spędziliśmy w warsztacie samochodowym, gdzie czekaliśmy, aż skończą naprawiać jego auto. Ja wystroiłam się w czarną kieckę i szpilki, bo myślałam, że idziemy do restauracji. A on żartował sobie z mechanikiem i ze mną. Najpierw byłam wściekła, a potem rozbawiona. Skończyliśmy w łóżku – opowiada Ilona. – Spodobało mi się najbardziej to, że on się w ogóle nie tłumaczył".

Nasza znajoma z kolei opowiada o innej pierwszej randce: "Byłam wtedy studentką, a on prezesem sporej firmy. Zaprosił mnie do drogiej (tak mi się wówczas wydawało) restauracji. Byłam pod wrażeniem, chociaż trochę onieśmielona. Na koniec przychodzi kelner z rachunkiem, a mój towarzysz zaczyna nerwowo klepać się po kieszeniach. »Cholera, chyba zapomniałem portfela – mówi. – Mogłabyś zapłacić?«. Rozbroił mnie. Byliśmy potem razem przez kilka lat".

 

kobieta, rock and roll fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

Arogancja

Największe sukcesy u kobiet odnoszą faceci, którzy od razu przechodzą do działania.

Podejdź do niej, spójrz jej w oczy i zapytaj: "Idziemy do ciebie czy do mnie?". Wiem, że to nietypowe dla MH polecać taką taktykę wobec nowo poznanej kobiety, ale w końcu mówimy o rockandrollu. A w dodatku nikt tu nikogo do niczego nie zmusza. Nie chcesz, to spoko. Zresztą taka też powinna być Twoja reakcja w przypadku negatywnej odpowiedzi na pierwsze pytanie. Warto jednak wiedzieć, że aktywność popłaca.

Naukowcy z New Mexico State University stwierdzili, że najwięcej partnerek seksualnych mają mężczyźni, którzy reprezentują typ myśliwego, a właściwie, lepiej powiedzieć – drapieżnika, w każdej chwili gotowego do skoku. Ich cechą charakterystyczną jest godna pozazdroszczenia umiejętność koncentracji na celu. Nie przepuszczają żadnej okazji, by zbliżyć się niepostrzeżenie do upatrzonej "ofiary".

Nie o to chodzi, aby zawsze robić wszystko odwrotnie niż inni, ale o to, by mniej przejmować się tym, czego od nas oczekują.

Ci sami naukowcy dowiedli również, że na kobiety szczególnie działa paskudny zestaw cech - skłonność do manipulacji, egoizm i impulsywność. Manipulanci to ci faceci, którzy przejawiają niebywałą inwencję w ściemnianiu ("Jestem producentem, właśnie szukamy zgrabnej brunetki do sesji"). Egoizm pomaga, bo koncentracja na sobie pozwala zupełnie bez poczucia winy przerzucać się z obiektu na obiekt. A impulsywność, przeciwieństwo refleksyjności, to cecha, która kojarzy się kobietom ze spontanicznością, temperamentem, fantazją.

Zresztą impulsywność rodzi też ten rodzaj postawy – widzisz atrakcyjną kobietę i zamiast godzinę się zastanawiać, jak tu podejść, po prostu podchodzisz. Drugiej okazji może nie być. Bo w końcu raz się żyje. Podobne podejście mają do seksu. Zamiast przypominać sobie gorączkowo, ile powinna trwać gra wstępna, robią to, co sprawia im przyjemność. Czy kobiety to lubią? "A kogo to obchodzi?" – zapytałby nasz arogant. My jednak uprzejmie odsyłamy do danych sprzedażowych powieści "50 twarzy Greya", traktującej o pewnym aroganckim człowieku. Albo do statystyk seksualnych największych gwiazd rocka.

 

kobieta, rock and roll fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

Niedojrzałość

W czasach gdy rock’n’roll był jeszcze bardzo młody, jego wyznawcy mówili: "Nie wierz nikomu po trzydziestce". 

Niektórzy z tzw. dinozaurów rocka wyglądają bardzo charakterystycznie – jak duzi, lekko pomarszczeni chłopcy. Jak w piosence z Kabaretu Starszych Panów: "Już szron na głowie, już nie to zdrowie, a w sercu ciągle maj". Typ Piotrusia Pana wyjątkowo kręci kobiety. Ich nie ima się nuda, z nimi baluje się najlepiej na świecie. Mają mnóstwo fantazji i wdzięku, czym uwodzą wszystkich dookoła – i kobiety, i mężczyzn.

Pozwalają uwierzyć, że przy nich zabawa może trwać całe życie. Oczywiście są zwykle nieodpowiedzialni, łatwo się nudzą. Czy normalny, miły, odpowiedzialny facet powinien nagle zwariować tylko po to, żeby zrobić wrażenie na kobietach? No nie. Ale warto sobie czasem odpuścić. Więcej sukcesów odniesiesz, jeżeli potraktujesz randkowanie jak zabawę, a nie jak wyzwania, które mogą skończyć się porażką. Zabawa czasem jest lepsza, czasem gorsza, a porażka to już poważny cios dla ego.

Podobnie z seksem – zapamiętaj sobie: to zabawa dla dorosłych dzieci, a nie talent show. A kobiety w łóżku najbardziej cenią swobodną, niewymuszoną atmosferę, a nie jakieś szczególne wyczyny. 

Muzyczny trans

Rock’n’roll nie bez przyczyny był swego czasu wyklinany przez różnych dewotów. Rytm działa na ciało i mózg jak narkotyk. Podnieca, wprowadza w swego rodzaju trans. W połączeniu ze zbiorowymi emocjami na koncertach może wprawić co wrażliwsze kobiety w seksualną histerię. Kapele to skwapliwie wykorzystują. Ale, szczerze mówiąc, czasem wystarczy stanąć obok atrakcyjnej kobiety na koncercie – to jest tzw. przeniesienie afektu.

 

kobieta, rock and roll fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

Wolność

Kobiety zafascynowane rockmanami wiedzą doskonale, że to typy nie do ujarzmienia.

Zjawisko nie dotyczy tylko kobiet – tak człowiek jest już skonstruowany, że najwyżej ceni to, co jest trudno dostępne. Niegrzeczni chłopcy stanowią dla kobiet wyzwanie – odebrać takiemu jego denerwującą wolność wewnętrzną, przerobić go na miłe stworzenie domowe to jest dopiero coś! Normalny facet, który planowałby numer na niedostępnego, musiałby powalczyć trochę ze swoją sympatyczną naturą. Zewnętrzym sygnałem niedostępności jest m.in. wyraz twarzy. Okazuje się, że wbrew temu, co sobie myślicie, kobiety nie przepadają za typami szczerzącymi się w szczerym uśmiechu.

Psycholodzy z Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej w Vancouver zbadali, że od "uśmiechniętych" kobiety wolą tych z dumnym wyrazem twarzy. Jest to odbierane jako sygnał wysokiego statusu społecznego. A wysoki status społeczny to lepsze geny dla potomstwa. Może i o to chodzi, ale okazało się, że równie atrakcyjny okazał się smutny wyraz twarzy. Nasza hipoteza jest taka: kobiety jednak najbardziej cenią inteligencję, a smutny wyraz twarzy to wyraz głębokiej refleksji nad światem. Jedno jest pewne, jeżeli ona chce Cię zdobyć: nie pozwól jej na to tak od razu.

Toplista na podryw (wg Spotify)

To efekt analizy 2,5 miliona playlist ze słowem "seks" w tytule. Poważna praca naukowa.

From Eden EP - Hozier

Te słowa w wykonaniu mrocznego Irlandczyka zapadają w duszę każdej: "Skarbie, jest w tobie coś tragicznego, coś bardzo magicznego, nieprawdaż?". No jasne, że prawdaż!

Menswear - The 1975

Kawałek opowiada o narkotykach, których zabrakło dla panny młodej w dniu ślubu. No cóż, to naprawdę niedobre chłopaki.

Let's Get Started - Dylan Gardner

Facet z wdziękiem młodego Beatlesa namawia, żeby wreszcie zacząć. Dobry utwór na sytuację, kiedy nie chce Ci to przejść przez gardło.

Night Like This - LP

Tym razem to kobieta, Laura Pergolizzi, opowiada o miłości do niedobrego, ale jedynego na świecie faceta. Kobiety to uwielbiają.

Talk is Cheap - Chet Faker

Tu nie ma co tracić niepotrzebnie słów. Zabierz ją na koncert Cheta.

Dreams - Fou De Toi

Faceci wyglądający jak koledzy z liceum mają w sobie wzmiankowaną wcześniej, ulubioną przez kobiety niedojrzałość.

MH 11/2015 

REKLAMA